Čo som pozeral, tak si myslím, že by som si mohol kúpiť Rock Shox Tora 302 PopLock
na kolokráme ju majú za 5500,-
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=137_135&products_id=2290
-alebe potom ešte táto Marzochi
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=137_135&products_id=2130
Máte s danými vidlicami nejaké skúsenosti alebo viete o nejakej inej, ktorá by mi mohla vyhovovať. O tej Tore som počul, že je tvrdá, ale neviem ja mám 65 kg. Bude pre mňa príliš tvrdá?
Ja mam pruzinovu a chdi skvele (mam:72kg). Poplock nepotrebujem a staci mi ked to uzamknem za jazdy z korunky.
to: winprog15- kazda vidlica ma olej(okrem najlacnejsich(vazelina)) a je jedno ci je vzduchova alebo pruzinova. Olej sluzi na mazanie spodnych noh a ako medium v tlmici.
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=137_135&products_id=1070
Obavam sa ze ti trochu nerozumiem, ale jediny rozdiel v konstrukcii soloair a coil je, ze v lavej nohe nieje pruzina ale vzduchova patrona. Inac vsetko je to iste a aj olej.
U-Turn mi nepripadá byť pre tú Meridu vhodný, tam je 100 mm zdvihu akurát
Obzvlášť to platí pre rámy:
a) lacné
b) odľahčované
takže v zásade je to použiteľné tak v AM/EN kategórii
2 winprog15 : tlakom vzduchu menis akurat to ako silno bude vidla tlacena spet do zvihu ako keby si menil pruzinu. Zo zdvihom to nic nema akurat si mozes vidlu nastavit presne na svoju vahu