Jano1987 napísal:
Problém je ten, že zákon neprikazuje používať cyklistom cyklotrasu/cyklocestičku, ak ide vedľa cesty.


Prikazuje.
Najprv si naštuduj legislatívu a potom vypisuj na internety.
Čau.

P.S. A chceme sa pokúsiť zrušiť tú povinnosť, lebo je nezmyselná.
07.09.2021 - 21:55:57
03
Odporúčať cyklistom, aby jazdili "defenzívne", teda 1,5m od kraja cesty, zároveň prikázať vodičom, aby museli dodržať 1,5m odstup, zrušiť povinnosť cyklistom, aby museli použiť paralelnú cyklotrasu... Škoda, že nacisti pri ústupe vyhodili v Birkenau tie plynové komory a krematória do povetria. Ako by sa dnes hodili na tých motoristov!

Ja málo horších vecí, ako dav ľudí, ktorí nedokážu spacifikovať psychotikov vo vlastnom tábore, ale nechajú ich vyhrotiť intoleranciu a nenávisť k "tým druhým".

Ako šofér by som najradšej bral niektorým vodičáky a v istých prípadoch zabavoval autá. Ako cyklista by som niektorým cyklistom zabavoval bicykle a dával doživotné zákazy činnosti. Stále viac mám pocit, že normálni ľudia sa ocitli v zemi nikoho, kdesi medzi zákopmi tých motoristov, čo kolektívne nenávidia cyklistov a cyklistov, čo kolektívne nenávidia motoristov (vrátane tých na e-bajkoch).
07.09.2021 - 22:41:28
11
ja co sledujem tak su vodici a polovodici, priapadne aj nevodici a potom su tiez cyklisti a ludia jazdiaci na bicykli a tieto dve kategorie by nemali byt posudzovane rovnako.
Porovnavat napr Imra alebo Cepa s lojzom z hornej dolnej iduceho z krcmy na vrzgajucej ukrajine je ako porovnavat Schumachera na ferrari s Ďurom na traktore.
07.09.2021 - 22:45:16
01
Jaroh Prosím ten zákon, čo explicitne hovorí, že pokiaľ je cyklotrasa/cykloceste vedľa klasickej cesty pre autá, tak cyklista ju musí využiť a nesmie ísť po ceste. Ďakujem.
07.09.2021 - 23:58:44
00
Kenai napísal:
ide o toho isteho cloveka v iny den. Ked ide autom nadava na cyklistov, ked ide na biku na vodicov aut a chodcov, a ked ide peso opat na vsetkych ostatnych.

:D :D este dobre ze si tu rovno nenapisal aj jeho meno a neoznacil nick, dostal by si vynadane :P

To blokovanie tranzitnej dopravy rekreujucimi cyklistami dopadne jednoducho. Zakazu im na tych cestach jazdit. A tak to bude spravne. Otazka len je, ako velmi si fanaticki nadludia naseru do svojho hniezda a ci si vybojuju rovno plosny zakaz, alebo sa niekomu bude chciet osadzat zakazove znacky len na vybranych usekoch. Smelo do toho.
08.09.2021 - 00:58:04
02
Ak by sa v autoskolach vyucovalo ako sa ma a ak by soferi jazdili ohladuplnejsie k cyklistom (chodcom,bezcom,ludi s karickami na krajnici atd. a aj voci sebe),tak by sa nejakych 1,5m vobec nemuselo riesit.
08.09.2021 - 06:03:43
03
mimochodom, veľmi pohodlné riešenie 1,5 metrového problému vyzerá takto ....

Prílohy:

Screenshot_20210908_063553_org.adblockplus.browser.jpg
Screenshot_20210908_063553_org.adblockplus.browser.jpg 277.58 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2021 - 06:39:48
04
scarinko napísal:
Vsetkym miestnym autickarom odporucam ist jazdit do Rakuska po ceste na biku aby zistili ako sa v civilizovanej krajine spravaju vodici k cyklistom. Odporucam aspon 30+ km od BA. Minimalizujete tak vplyv slovenskych polovodicov.

Jazdia rakúsky cyklisti v Rakúsku na červenú?
Treba si všímať aj "ako sa v civilizovanej krajine správajú cyklisti k vodičom" - a tam je pes zakopaný. Svet nie je čierno-biely. :P
08.09.2021 - 07:55:09
01
milsu napísal:
Jazdia rakúsky cyklisti v Rakúsku na červenú?


Áno, zhruba tak isto ako u nás.
08.09.2021 - 07:57:45
01
Nie je pravda. Rozhodne si musim silno spomenut ci som nieco take videl. Tu mi staci sa postavit na hocaku svetelnu krizovatku.
08.09.2021 - 08:14:39
00
Hovorí sa tomu selektivna slepota (bez irónie). Postav sa v Salzburgu, Linzi či inom nejakom meste a sleduj to. Ja si takéto veci všímam dlhodobo, choroba z povolania :-). Je to podobne ako u nás.
08.09.2021 - 08:19:39
05
Už tu dávno nebol flame tak ho Jano1987 znova rozpútal gratulujem!
08.09.2021 - 08:20:50
01
scarinko napísal:
Nie je pravda. Rozhodne si musim silno spomenut ci som nieco take videl. Tu mi staci sa postavit na hocaku svetelnu krizovatku.

Keď chodím do roboty vo Viedni, tak je tam jedna križovatka pri Donaukanal-i, kde je dlho červená a kde autá na hlavnej idú len z jednej strany.
Pravidelne stretávam niekoho, kto na tú červenú preletí.

Alebo jazda v protismerne v jednosmernej cyklocestičke.
Rakušákov netreba dávať až na taký piedestál.
08.09.2021 - 08:27:02
01
tento vikend som zrovna siel cez vieden na biku a zasol som ako super maju spravene tie cyklochodniky ze som takmer nikde nemusel ist na cestu a nechodili mi tam ziadni chodci. vsetci cyklisti stali na svetlach, ani chodci neprebehovali, ak som siel v cyklopruhu na ceste tak aj tam ma auta obiehali s odstupom. Ak bez pruhu tak do mojho pruhu auto ani nevoslo. Sa postavte na safko, staci na 10 minut a ratajte, Na cervenu prejde minimalne 100 ludi a takmer vsetci cyklisti.
08.09.2021 - 08:34:45
02
vikino1 ospravedlňujem sa za to, že ma zaujímalo ako to bude vyzerať na cestách. Nabudúce budem ticho.
08.09.2021 - 08:42:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up