Ono to vôbec s tým Sramom nemusí byť také dramatické. Špičkový mechanický systém od SRAMU (cena/výkon) je radenie GX a prehadzovačka X01..cenovo asi niekde na úrovni XTR, ale funkčnosťou a spoľahlivosťou isto lepšie. Odolnosť na pohryzené konáre ďaleko vyššia ako pri Shimane. Demolácie na totálku čo tu vidím v kuse sa týkajú zlomených Shimano prehadzovačiek. Sram skončí ohnutý, ale domov dôjde v 95% prípadov - vyrovnáš aj kameňom z potoka.

V prípade, že by bol záujem prejsť na elektrickú sadu, tak postačuje komplet GX, samozrejme odolnosť násobne lepšia ako pri Shimane.
09.09.2021 - 11:16:32
05
Mal som komplet GX pohon. Fungovalo to fajn, raz za čas som doladil predpätie lanka. Jediný väčší problém bolo ťukanie na jednom prevode. Stačilo nájsť krivý zub a trochu ho prihnúť. Potom som zožul prehadzkou pár konárov. Prežila, ramienka som vyrovnal a fungovala ďalej len som musel ladiť častejšie. Potom som vytrhol spodnú kladku, tak som od Tečku vzal karbónové ramienka a nový titánový čap + vymenil kladky.

Už ale nefungovala ako som si predstavoval, tak som ju posunul na náhradné diely a zobral SLX kvôli cene. S tou ladím predpätie lanka pomaly každý druhý výjazd. Neviem či som zaujatý alebo čo, predtým som roky jazdil aj staršie verzie Shimana SLX (666,675) a nemal som nikdy problém. Čo nemôžem povedať o 7100 rade bŕzd ani pohonu. Nikdy som nebol nijak vyhranený ani k jednomu výrobcovi, GRX na graveli mi slúži super, ale keď dorazím tento šalter tak idem späť do SRAMu.
09.09.2021 - 12:11:44
06
Je ro v riti asi prestavam hejtovat sram... ale tak tie vyssie rady mozu byt ok mozno raz, a ked tak rovno elektriku 😊
https://www.bike-discount.de/en/buy/sram-gx-eagle-axs-upgrade-kit-1082043
09.09.2021 - 12:45:49
00
druhú sezónu celoročne jazdím xx1 axs a čo ti poviem, bez jedinej chybičky to pracuje. či je vonku 40 plus alebo 20 mínus, prach, blato, sneh.... akurát chvalapánubohuatosomateista som si dokupil a vozim nahradnu bateriu, pretože raz už som ju uprostred lesa na výjazde musel meniť. ale to nie je chyba sramu to je chyba toho, kto bol večer lenivý hodit baterku na nabijačku :)
09.09.2021 - 14:08:32
06
Kúp aj sedlovku axs a máš baterku na výmenu vždy pri sebe. Ako ja. ?
09.09.2021 - 14:31:23
05
mna to el-gx-ko mata kedze by malo byt kvalitativne rovnake ako xx1 len ma ocelove ramienko. packa dokonca rovnaka. jazdi sa to uz niekolko rokov takze to bude vyskusane. odraza ma stale prechod na iny orech kedze mam doma viacero HG orechov. a zohanat prevodnik na 11sp kluky
09.09.2021 - 15:00:04
00
na srame je kur...itko len to kolecko cez ktore ide lanko pri prehazdke,nove ma uz len nit priamo v pvc to zadrhava a tym padom napina lanko ako chce...vsimnite si to ak mate starsiu prehazku rovnakej rady , presne na X01 a vyssie ,ostalo to starsie riesenie ,preto funguje....da sa to riesit tymto koleckom na https://www.bikeyoke.de/en/shifty.html ,je to lepsie ale nie 100% ale mam len NX tak mozno na vyssich bude este lepsie
09.09.2021 - 15:33:08
01
Keď sledujem čo sa v poslednej dobe deje so Shimanom a zároveň si pozriem ceny (okrem XTR samozrejme) tak mi to vychádza že šaltre a radenia robia ako spotrebák tak na jednu sezónu...
09.09.2021 - 16:48:58
00
IMHO vyvoj cyklosad uz nejaku dobu stagnuje. Ano, kde tu pridaju jeden pastorok, alebo vylepsia nabehy na kazete, ale nic co by stalo za upgrade. Vela ludi jazdi 3-5 rokov stare komponenty. Vyvoj des je skor v geometriach a pruzeni. Cize ako predat nove komponenty ? No predsa tak, ze stare sa musia po 2 rokoch rozpadnut.
09.09.2021 - 17:04:53
00
O AXS si asi este nepocul.
09.09.2021 - 17:14:56
00
nj, ved obchodom sa na skladoch povaluju tony kompletnych sad, tak vyrobcovia musia konspirovat aby ich vobec dokazali predat... oh wait...
09.09.2021 - 17:18:18
01
jachmel napísal:
O AXS si asi este nepocul.

Pocul, a ? Ty tam vidis technologicky prielom ? Revoluciu hodnu zahodenia vsetkehop co funguje ? Ja veru nie.
Tecnologicky prielom bol napr SIS, alebo presun radenia z trubky na paky, alebo hydraulicke brzdy, alebo bezdusove plaste. AXS ? Asi nie.

foobar uvazujes sice logicky, ale ocivodne nemas predstavu ako sa romi vyvoj. Ked integrovali k.urvitko do sady ktora prisla na trh pred tyzdnom, o tom ze bude covid alebo nedostatok AL sa ani netusilo. Ten vyvoj sa deje roky do predu. Nikto pri vyvoji nemoze zohladnit aktulany dopyt lebo sa to neda predvidat. A aj keby vedeli ze sa to bude predavat tak ze nebudu stihat vyrabat, to posledne co potrebuju je sada co vydrzai 20 rokov bez vymeny. Cize tak alebo onak ci sa ti to paci alebo nie, maximalna zivotnost je parameter, ktory musi konstrukter zohladnit. Nesmie navrhnut nieco funkcne na veky. A kolko ma by max zivotnost zvacsa urcuje managment, nie technologia, alebo materialy.
09.09.2021 - 17:32:42
01
ja veru ano. akurat dnes dosiel bezdrat na mtbcko.
stare gx eagle radi stale bezchybne uz stvrtu sezonu, ale aj tak som si povedal, ze prechod na axs za tych 428€ stoji

Prílohy:

IMG_20210909_222000.jpg
IMG_20210909_222000.jpg 423.55 KiB thumb_up1thumb_down

09.09.2021 - 22:21:09
08
Tak to AXS je myslím, že celkom slušný prelom v konvenčných pohonoch. Aktuálne si ho asi pár rokov pojazdíme a rozšíri sa vďaka sade GX aj medzi jazdcov čo nešli do AXS kvôli cene. Bolo tu nedávno ešte kopec rečí čo a ako nám ide neskutočne Shimano predstaviť....No..nejaké trápne sady za 4 litre na cesťáčiky a pre MTB tie starodávne vyzerajúce sady plné nitov, skrutečiek, spojočiek, plastíkov samozrejme zostávajú. Takže aj tak SRAM je nekorunovaný kráľ aktuálneho pohonu - aj bez noviniek. 🙄
09.09.2021 - 22:22:27
05
Jullo napísal:
ja veru ano. akurat dnes dosiel bezdrat na mtbcko.
stare gx eagle radi stale bezchybne uz stvrtu sezonu, ale aj tak som si povedal, ze prechod na axs za tych 428€ stoji

Odkial ak smiem vediet, ci bazar?
09.09.2021 - 22:24:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up