Sesulak napísal:
Tou poslednou vetou si to zhrnul. 95% hejtu na Garmin je neporozumenie tomu ako funguje. Tie nove zariadenia maju take obrovske mnozstvo funkcii a ich kombinacii, ze clovek ktory nie je technicky zdatny s tym moze mat problem. .


Do istej miery za to moze aj samotny Garmin. Cele ich prostredie mi nepride moc intuitivne (niekedy az nelogicke) a ja ked som presiel zo Suunto na Garmin, tak som hodne dlhu dobu trpel.
09.09.2021 - 15:52:25
01
mne to ich menu pride ako v tom sci-fi - k malej vesmirnej stanici zacali stale prirabat dalsie moduly az bola taka velka ze ju museli oddialit od zeme. to iste garmin - na zaciatku jedoduche menu a ako pribudali funkcie len to lepili k tomu povodnemu - preto je tam kopec veci dvojmo a to co potrebuje clovek najst je zrovna zahrabane kdesi vo vnutri.
09.09.2021 - 16:39:17
00
yojo napísal:
Do istej miery za to moze aj samotny Garmin. Cele ich prostredie mi nepride moc intuitivne (niekedy az nelogicke) a ja ked som presiel zo Suunto na Garmin, tak som hodne dlhu dobu trpel.


Aj keď som nadšený z môjho Garmina, Connectu a tak, s týmto sa stotožňujem.
09.09.2021 - 17:48:45
00
volodaj napísal:
Už len keby nám niekto spravil addon na zobrazenie Freemap Slovakia máp v Connecte a stravu môžem zrušiť :)


Freemaps nie, ale OpenStreetMap v Connecte je, nie ? Nie je to viac-menej to isté?
09.09.2021 - 17:49:49
00
Viac-menej áno, ale sám musíš uznať, že skôr menej čo sa prehľadnosti týka. Keby som jazdil čisto cestu, tak by mi to asi až tak nevadilo. Takto si ale robím trasy na MTB, turistiku a občas aj na skialp a tá mapa je jednoducho nedostatočná čo sa detailov týka.

Prílohy:

Komentár súboru: freemap Slovakia v strave
01.jpg
01.jpg 326.84 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: OSM v Garmin Connect
02.jpg
02.jpg 119.58 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2021 - 19:02:38
04
OK, ďakujem, nevedel som. Ja veru jazdím cesty, ale úplne chápem, že by mi to chýbalo a vadilo keby som chodil aj do hôr. Do Garmina samotného som freemaps narval, tak testujem. Dnes som bol v Karpatoch (na cesťáku) a navigovalo to dobre.
09.09.2021 - 20:26:02
00
Inak ten rozdiel je šokujúci. Používam Locus na mobile, kde som si ešte predtým ako som vedel čo je to dal práve freemaps a je to super. 👍
09.09.2021 - 20:27:34
00
Veď práve to, že roky freemap používam v mobile, PC aj Garminoch. Občas aj nejakú trasu pridám, prípadne opravím chyby v okolí. Takže potom keď si na PC vytváram trasu väčšina ostatných sa mi zdá neprehľadných a príde mi škoda len kvôli tomu nevyužívať Garmin Connect routing, ktorý je výborný.

Takto využívam väčšinou stravu, kde musím mať kvôli routovaniu platenú verziu. Nie je to nejaká čiastka ktorá by ma veľmi mrzela, ale v podstate žiadnu ďalšiu platenú funkcionalitu nevyužívam. Často využívam ešte cmaps, ktoré sú po prerobení super. Hlavne čo sa týka práce s existujúcimi gpx súbormi ako spájanie, rozdeľovanie atď. Úprava routovania tam ale nie je až taká jednoduchá ako v strave, že len zmením bod a prepočíta to komplet. Pár krát som dal šancu aj originál freemap routeru, ale ten je žalostný.

Takže stále dúfam, že niekto napíše použiteľný FM addon pre GC tak ako existuje pre stravu.
09.09.2021 - 20:48:59
01
rasto_t napísal:
Opravim ta,
...
Posledny tip - obcas je dobre si precitat aj navod.

Pls a v čom si ma opravil???
Napísal som, že južná Európa sa mu nebude byť s SK freemapou a môže ju mať zapnutú. Ale NE sa byť bude. Ktorá mapa má akú prioritu netuším a ani som to neriešil. Neviem kde sa to dá zistiť ani neviem kde sa to dá nastaviť. To si v príspevku ani nevysvetlil, iba si potvrdil, že jedna mapa má prioritu.
DEM mapa sa používa iba ako som napísal. Jasne že sa jedná o výškovú mapu. Používa sa iba pri plánovaní v prístroji, lebo ak nahráš trasu z PC, Garmin používa výškové dáta z daného súboru. Malo by to pri prepočte fungovať ako si aj ty popísal, ale v 1030Plus to nefunguje vôbec. Keď zídeš z trasy alebo plánuješ trasu v Garmine, výškový profil nespočíta a nezobrazí.
Ako funguje barometrický výškomer som tu nedávno presne popísal a nebolo to témou môjho príspevku. Ten výšku zmerať nedokáže a preto ho treba vždy skalibrovať.
Čo píšem viem aj zdokladovať. Btw tento týždeň som mal zase neuveriteľný zážitok, mám aj screenshoty. Len tu je to rozoberať zbytočné, lebo garmintaliban ma ukameňuje.
Ja návod čítať nepotrebujem. Ty by si si mal prečítať, na čo reaguješ.
09.09.2021 - 23:03:06
00
Jaiub napísal:
Sesulak Kurna ta vydrz :whew: Uz len akceptovat cenu a zvyknut si na velkost :?: Ja sa pri aktualnych sviezich ranach zacinam psychicky pripravovat ako budem pri prvych aj druhych mrazoch po hodine schovavat plne nabity edge 130 do bundy aby som neprisiel o zaznam :-D A to ziadne podsvietenie, iba gps, iba watak alebo aj nic. Cista katastrofa, zlaty bryton v tomto ohlade...

Neboj sa, u výjazd neprídeš, keď ho zohreješ tak si ho uložíš po zamrznutie :) Malá baterka mi už druhú zimu prostie neutiahla, pričom prvá sa celkom dala...
09.09.2021 - 23:34:41
00
Čomu vlastne vadí veľkosť? Jazdil som530 MTB, gravel aj cestu, dokonca aj bike parky a nikdy nebol problém. Nakoniec som ho stratil pravdepodobne vo vlaku cestou domov ?
10.09.2021 - 06:46:55
00
Tak vadi ako vadi, ja osobne som pokial sa da zastancom minimalizmu a nepotrebujem sa divat na obrie obrazovky este aj pri bikovani, resp. sportovani a pohybe celkovo. Rovnako ako nepotrebujem hodinky vacsie ako zapastie, mobil ako vacok atd... Ta edge 130 mi prave maximalne vyhovuje velkostou, aj funkciami, akurat ta vydrz... Ked obcas vidim tu lopatu edge 1030 na biku tak se mi dela mdlo... :tmi:
10.09.2021 - 07:00:57
00
ved 530/830 su v pohode. ja ho ani nevnimam. na hlavnej mam vzdy len mapu , skoda ze sa neda vypnut uplne dakym tlacitkom pocas zaznamu
10.09.2021 - 08:32:04
00
Tak tieto este zrovna hej, to sa este da zniest, tam je skor problem s tou castou "akceptovat cenu" :-D
10.09.2021 - 08:42:04
01
Jaiub napísal:
Tak vadi ako vadi, ja osobne som pokial sa da zastancom minimalizmu a nepotrebujem sa divat na obrie obrazovky este aj pri bikovani, resp. sportovani a pohybe celkovo. Rovnako ako nepotrebujem hodinky vacsie ako zapastie, mobil ako vacok atd... Ta edge 130 mi prave maximalne vyhovuje velkostou, aj funkciami, akurat ta vydrz... Ked obcas vidim tu lopatu edge 1030 na biku tak se mi dela mdlo... :tmi:


Aj 530 sa ti zda velky? Mam ho a podla je velkost velmi v poriadku.

Edit: vidim, ze si uz odpisal ;)
10.09.2021 - 08:44:19
00
keyboard_arrow_up