Toto ma neprestáva fascinovať od začiatku pandémie - tieto debilné otázky na tému čo sa dá dosiahnuť očkovaním mladých, keď na túto vymyslenú maskovanú chrípku „zakrákajú“ len starí (myslím 60+, pre upresnenie) alebo chorí (ktorí by sa inak dožili o 10-15 rokov viac, len tento vírus je extra vážna komplikácia). Niekto chce tvrdiť, že veková kategória nad 60 už je celosvetovo niekde v izolovanej rezervácii, stretáva sa len navzájom, mlaďasom dá pokoj a všetko je v poho? Odkiaľ asi sa v dobe globálnych a bezprecedentných (občas dosť na hrane) opatrení mohli nakaziť? Nie náhodou od „mladých zdravých chlapov a ženštín, ktorým tá smiešna chrípočka nič nerobí (akurát ľudí len o generáciu starších pomerne úspešne posiela pod fialky)“?
09.09.2021 - 10:30:16
08
ved to ze vakcina je pri delte menej ucinna sa vedelo uz predtym, tak co stresujete?, ale stale je aspon kus ucinna, takze netreba spekulovat
09.09.2021 - 11:08:31
02
..treba skopcit cely odkaz :)

www.mystateline.com/news/national/ivermectin-causes-sterilization-in-85-percent-of-men-study-finds/amp/">http://www.mystateline.com/news/national/ivermectin-causes-sterilization-in-85-percent-of-men-study-finds/amp/">https://www.google.sk/amp/s/www.mystateline.com/news/national/ivermectin-causes-sterilization-in-85-percent-of-men-study-finds/amp/
09.09.2021 - 14:13:40
00
madbugie to akože zaočkovaný má zákaz sa testovať? Odkedy som čipnutý, bol som sa testovať už asi 3x a pôjdem kedykoľvek budem mať podozrenie či príznaky. Asi by ma mali zavrieť, že čo si to dovoľujem... A jasné. choroby šíri vláda, vôbec nie tupí spoluobčania.
09.09.2021 - 14:56:00
04
Verím svojim kolegom z infekčnej kliniky UNLP KE , ktorá mi dala identické dáta … nie tendenčnemu , zle interpretovanemu odkazu od notorického popierača prínosu vakcinacie s dorazom na “ banalitu “ celospoločenského problému .

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2038252_kolko-nezaockovanych-pacientov-lezi-s-covidom-v-nemocnici-odpoved-dalo-ministerstvo
09.09.2021 - 15:11:56
00
gebula napísal:
Toto ma neprestáva fascinovať od začiatku pandémie - tieto debilné otázky na tému čo sa dá dosiahnuť očkovaním mladých, keď na túto vymyslenú maskovanú chrípku „zakrákajú“ len starí (myslím 60+, pre upresnenie) alebo chorí (ktorí by sa inak dožili o 10-15 rokov viac, len tento vírus je extra vážna komplikácia). Niekto chce tvrdiť, že veková kategória nad 60 už je celosvetovo niekde v izolovanej rezervácii, stretáva sa len navzájom, mlaďasom dá pokoj a všetko je v poho? Odkiaľ asi sa v dobe globálnych a bezprecedentných (občas dosť na hrane) opatrení mohli nakaziť? Nie náhodou od „mladých zdravých chlapov a ženštín, ktorým tá smiešna chrípočka nič nerobí (akurát ľudí len o generáciu starších pomerne úspešne posiela pod fialky)“?


Ockovani prenasaju nakazu presne rovnako ako neockovani (zdroj: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7031e2.htm?s_cid=mm7031e2_w), cize ak sa ti jedna o prenos nakazy neockovanymi na rizikove skupiny obyvatelstva, tak ockovanie z tohoto pohladu vyznam nema.

Ockovanie experimentalnymi vakcinami, ktore nemaju ukoncene klinicke studie (napr. Pfizer az v 2023, zdroj: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04848584) je vysoko rizikova zalezitost, nikto nevie, ake skody na zdravi napachaju v dlhodobom horizonte, uz teraz je zname, ze napr. Pfizer sposobuje autoimunitne ochorenia (zdroj: https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/308664).

Ak ockovat, tak rizikove skupiny, ako napr. ludia na 60 rokov s pridruzenymi ochoreniami ako diabetes, obezita a pod. kde riziko komplikacii vyrazne prevysuje riziko, ktore prinasa experimentalna vakcina.

Povinne ockovanie je nezmysel, nikto nemoze niekoho nutit aby uzil latku, ktora ma neziaduce ucinky, to sa uz mozme rovno vratit o 80 rokov spat do fasistickeho Nemecka.
09.09.2021 - 16:47:01
11
Našťastie žijeme vo fašistickom Nemecku a drvivá väčšina z nás má v tele minimálne 10 očkovacích látok s celou plejádou rôznych nežiadúcich účinkov. Povinne.
09.09.2021 - 16:58:13
08
cokupit Zial, ockovanie na Slovensku je povinne, je to nezmysel, avsak maximalne co hrozi je pokuta niekolko sto eur. Moje deti ockovaci kalendar nedodrzali, kazde je ockovane az po druhom roku zivota a aj to iba vakcinami, ktore nepovazujeme za zbytocne. Inspirovali sme sa Japonskom, kde je povolene ockovanie deti od 2 roku zivota a MMR vakcina je zakazana.
09.09.2021 - 17:13:52
00
Ako si zostavoval list nezbytocnych vs zbytocnych vakcin?
09.09.2021 - 17:33:24
02
CyclopathicLaughs napísal:
Ockovani prenasaju nakazu presne rovnako ako neockovani (zdroj: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7031e2.htm?s_cid=mm7031e2_w), cize ak sa ti jedna o prenos nakazy neockovanymi na rizikove skupiny obyvatelstva, tak ockovanie z tohoto pohladu vyznam nema.


Ale rozumieme sa, že sa nebavíme o prenose nákazy, ale moja reakcia sa týkala ÚMRTÍ. Alebo inak, bol som v tom, že slangový výraz „zakrákať“ má v použitom kontexte úplne jasný význam, no očividne som sa mýlil. Osobne si nespomínam na tvrdenie, že očkovanie úplne chráni pred nákazou - v súčasnosti ale vzhľadom na stav zdravotníctva a počet obetí považujem za prijateľné, aj keď čiastočne chráni pred ťažkými stavmi alebo smrťou.

Osobne nechápem ani ten CDC dôkaz - účasť na masových podujatiach s účasťou turistov z celých USA z môjho pohľadu nie je to isté, ako prenos medzi nízkorizikovou a rizikovou skupinou obyvateľstva (zvlášť ak vekový medián pozitívnych je 42 rokov). Netreba zabúdať ani na to, že to nie je rozsiahla štúdia, ale vyšetrovanie 469 prípadov v rámci epidémie v jednej americkej lokalite, s 85 % zastúpením mužov a s vplyvom exkluzívne voľných opatrení - takže pre mňa ostáva záhadou to neochvejné prehlásenie „očkovaní prenášajú nákazu presne rovnako ako neočkovaní“, keď sami autori nič také netvrdia. Sú si vedomí obmedzení v rámci skúmanej vzorky, sami tam spomínajú minimálne štyri - takisto ako potrebu mikrobiologických štúdií pre potvrdenie zistení o vírusovej náloži. Ako bonus z toho textu beriem vetu The Delta variant of SARS-CoV-2 is highly transmissible (1); vaccination is the most important strategy to prevent severe illness and death. - lebo niečo také som pri snahe o potvrdenie výroku „očkovanie nemá význam“ skutočne nečakal ...

CyclopathicLaughs napísal:
Povinne ockovanie je nezmysel, nikto nemoze niekoho nutit aby uzil latku, ktora ma neziaduce ucinky, to sa uz mozme rovno vratit o 80 rokov spat do fasistickeho Nemecka.


Moja reč - to by bolo načisčisto rovnaké, akurát úplne iné :tmi:
09.09.2021 - 18:15:29
11
Zoidberg Verejne dostupne zdroje, predovsetkym vedecke studie v renomovanych casopisoch (Lancet, Nature), statisticke udaje a rozhovor s pediatrickou. Kazdopadne uz vidim, ze podaktori nahlasili moj predchadzajuci prispevok ako ofenzivny, toz, nepomoze ani uvedenie zdrojov zo stranok ako cdc.gov, clinicaltrials.com, ..
09.09.2021 - 18:19:27
01
gebula Pozri si napr. staistiku z Izraela (https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/), ktory ma zaockovanu +/- celu populaciu. Pocas tretej vlny maju viac nakazenych ako pocas prvych dvoch. Co sa tyka umrtnosti, tak je v podstate konstantna, v sucasnosti okolo 0.7-0,75%, v 10/2020 ked nemali nikoho zaockovaneho mali 0.8-0.85%, ockovat pritom zacali 12/2020. Kto vie citat statistiky (netreba na to ani vysokoskolsku matematiku) tak tomu je jasne, ze ockovanie im vobec nepomohlo. Na druhej strane bude zaujimave o niekolko rokov sledovat statistiky autoimunnych a inych ochoreni.
09.09.2021 - 18:28:37
01
CyclopathicLaughs napísal:
gebula Pozri si napr. staistiku z Izraela, ktory ma zaockovanu +/- celu populaciu. ...


Dve dávky má v Izraeli 61% populácie. To je dosť ďaleko od celej populácie. Tak by som aj pristúpil k tomu vyjadreniu ako niekto "vie čítať štatistiky".
09.09.2021 - 19:02:22
011
Další na obzore “ čo chce chápať “ ináč … ale že úplne ináč . Za všetko “ príklad sme si brali z Japonska “ . Takze Japonsky pediatrický vakcinačný program aplikovať v našich končinách . Prudko sofistikovane myslenie . Prajem veľa šťastia a veeelmi malo problémov v budúcnosti .
09.09.2021 - 19:30:51
01
CyclopathicLaughs napísal:
gebula Pozri si napr. staistiku z Izraela (https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/), ktory ma zaockovanu +/- celu populaciu. Pocas tretej vlny maju viac nakazenych ako pocas prvych dvoch. Co sa tyka umrtnosti, tak je v podstate konstantna, v sucasnosti okolo 0.7-0,75%, v 10/2020 ked nemali nikoho zaockovaneho mali 0.8-0.85%, ockovat pritom zacali 12/2020. Kto vie citat statistiky (netreba na to ani vysokoskolsku matematiku) tak tomu je jasne, ze ockovanie im vobec nepomohlo. Na druhej strane bude zaujimave o niekolko rokov sledovat statistiky autoimunnych a inych ochoreni.


Tak určite :tmi:

Ono by možno neškodilo skľudniť hormón a bez ironických poznámok a poučovania sám seba uistiť, či je v tom grafe naozaj zobrazená dlhodobo konštantná úmrtnosť. Kumulatívny údaj za celé obdobie a priebežná hodnota je niečo celkom iné (toľko ešte o štatistike viem) - a ak v roku 2021 prudko stúpol počet prípadov, no kumulatívna (!!!) úmrtnosť aj tak klesla z 0,88 % k 1. januáru na 0,69 % k 8. septembru, ako dôkaz zbytočnosti očkovania by som to naozaj nepoužíval.

Prílohy:

il.png
il.png 60.46 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2021 - 19:39:24
03
keyboard_arrow_up