Lepšie niečo, ako nič :) v tej jame som sa minulú zimu 2x omočil. Nič príjemné...
09.09.2021 - 11:23:44
01
Keďže na tej ceste by nemali čo cyklisti robiť, tak by malo byť jedno, čo tam robia z letiska.
09.09.2021 - 11:39:24
01
Kym tam nebudu stat policajti a rozdavat pokuty, alebo kym tu cestu neoplotia, tak tade cyklisti jazdit budu. A ked sa nebude dat po ceste, tak sa vyjazdi cesticka hned vedla. Zmier sa s tym, aspon nebudes stale trollovat.
09.09.2021 - 12:06:54
01
Chápem. Pre cyklistov pravidlá neplatia, platia len motoristov. A potom sa cyklisti sťažujú na to, že časť verejnosti ich má v zuboch.
09.09.2021 - 12:18:25
02
O tom, že tam jazdia cyklisti, letisko veľmi dobre vie. Jazdí sa tade s ich tichým súhlasom. Už sa tu aj rozoberalo, prečo to nemôže byť oficiálne. Je to v ochrannej zóne letiska. Bolo by pekné, ak by štát, obec, mesto (dosať si čo chceš) vybudoval novú cyklo cestičku. Iná tam nie je. Tak kade sa má jazdiť? A nedávaj tu rady na nejaké poľné cesty. Tadeto chodia napríklad ľudia do práce a z práce. Čakaš, že pôjdu po blatovom poli?
09.09.2021 - 12:41:43
04
Apropo, preco nemoze byt v ochrannom pasme letisla cyklocesta? A navyse, ak je za plotom.
"Dopravný úrad v rozhodnutí o určení ochranných pásem zakáže alebo obmedzí v ochranných pásmach tie aktivity, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť leteckej prevádzky."
09.09.2021 - 12:59:24
01
presne
(3) Dopravný úrad v rozhodnutí o určení ochranných pásem zakáže alebo obmedzí v ochranných pásmach najmä umiestňovať stavby alebo zariadenia, vysádzať porasty alebo ich nechať rásť nad určenú mieru a vykonávať činnosti, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť leteckej prevádzky.
09.09.2021 - 13:01:44
00
Ja neviem. Skús si to pohľadať tu na fóre. Pamätám si, že sa to preberalo, ale presné detaily už nie.
09.09.2021 - 13:03:03
00
Viem o problémoch s tou cestou, že je v ochrannej zóne atď. Reagoval som na to, že každú chvíľu sú tu správy typu, ploty som ignoroval, zákazovú značku som ignoroval, pisateľ je na mieste, kde nemá čo robiť a kydá hnoj na to, ako to vyzerá atď. Alebo ako písal vyššie Ježiš, porušuje sa zákon a nikto to nekontroluje? Zmier sa s tým, že zákon sa porušovať bude.

Nepoznám tú časť, neviem ako to tam vyzerá. Ani nebudem radiť, kade to obchádzať. Ale keď už porušujem zákon, tak aspoň držím hubu.


Dôvod prečo tam nemôže byť cyklotrasa a podobne, ochranné pásmo a cesta je určená pre záchranné jednotky v prípade nehody a má byť vždy voľná, aby sa záchranári vedeli dostať na miesto. V momente, keď tam bude cyklotrasa a niečo sa stane, tak 26t hasičské auto bude kľučkovať medzi cyklistami? Navyše ľudia sú zvedavý, keď sa stane nehoda, všetci zastavujú a pozerajú sa, fotia a myslia si, že sú nesmrteľný. Bežne to vidieť na cestách, keď bola nehoda, každý spomalí a pozerá sa, čo sa stalo. Kto si potom zoberie na zodpovednosť, keď také hasičské auto zrazí malé dieťa? Zrovna dnes, ako idem z obedu, križovatka Mierova-Kaštieľska, 2 mamičky s kočíkmi si to zobrali krížom cez križovatku na červenú. Keď chodím po hrádzi niekam, alebo hore v Karpatoch, bežne ľudia chodia ako ovce, deti lietajú kade-tade a rodičia to majú na saláme.
09.09.2021 - 13:25:09
02
Jano1987 napísal:
Pre cyklistov pravidlá neplatia, platia len motoristov.

Ja chapem, ze toto je tvoja hlavna agenda, poukazovat na cyklistov, ze nedodrzuju pravidla, a mna to hneva takisto, ale ta druha cast vety to len kazi, pretoze motoristi dodrzuju predpisy rovnako ako cyklisti. Niektori ano, a niektori nie. Mal by si si najst nejaku inu utopicku kohortu, ktoru by si daval do kontrastu k zlym, zlym cyklistom.
09.09.2021 - 14:57:57
04
Mňa hnevá každý, kto nedodržiava pravidlá, čo platia. Problém je ten, že že tu sa razia dvoje pravidlá:
1) nezastaví šofér na STOPke? Je vrah. Nezastaví cyklista? Pohoda, nič sa nedeje, ohrozuje len seba. To isté aj na červenej, Daj prednosť v jazde, prednosť zprava atď.
2) ignorácia značiek, zákazov vjazdu atď. U áut neakceptovateľné, u cyklistov pohoda, nič sa nedeje, resp. treba si zvyknúť, že to tak je
3) nedodržiavanie základných bezpečnostných zásad, svetlá, obiehanie atď. U áut na doživotie, u cyklistov= šofér má predvídať, má byť zodpovedný, má mať pomaly vešteckú guľu.
4) minie auto cyklistu o 40cm? Je to vrah. Preletí na chodníku cyklista 30km/h okolo chodca? Bože, čo také sa stalo. (U kamošovej frajerky zlomený lakeť a prasknutá lebka)

To je to, čo mi vadí. Dvojaký meter. Stačí si prečítať diskusie tu, či na Cyklokoalícii, alebo inde. Nedodržiavajú aj autá pravidlá? Áno. To riešim na autofóre. Nedodržiavajú pravidlá cyklisti? Budem to riešiť tu. Nie je to nič osobné.
09.09.2021 - 15:45:19
07
Majorita porusovatelov predpisov na bicykloch sa nezdruzuje na ziadnom fore. Su to ludia, ktori neovladaju pravidla ani ako chodci.
Obavam sa, ze v tejto veci tu vyriesis akurat prd makovy.
09.09.2021 - 16:12:55
03
Nemyslím, že chce spasiť svet a vyriešiť majoritu. Iba protiargumentuje tunajším porušovateľom, ktorí sa k tomu ešte aj priznávajú a často vychvaľujú.
09.09.2021 - 17:01:59
01
Jano1987 napísal:
Mňa hnevá každý, kto nedodržiava pravidlá, čo platia. Problém je ten, že že tu sa razia dvoje pravidlá:
1) nezastaví šofér na STOPke? Je vrah. Nezastaví cyklista? Pohoda, nič sa nedeje, ohrozuje len seba. To isté aj na červenej, Daj prednosť v jazde, prednosť zprava atď.
2) ignorácia značiek, zákazov vjazdu atď. U áut neakceptovateľné, u cyklistov pohoda, nič sa nedeje, resp. treba si zvyknúť, že to tak je
3) nedodržiavanie základných bezpečnostných zásad, svetlá, obiehanie atď. U áut na doživotie, u cyklistov= šofér má predvídať, má byť zodpovedný, má mať pomaly vešteckú guľu.
4) minie auto cyklistu o 40cm? Je to vrah. Preletí na chodníku cyklista 30km/h okolo chodca? Bože, čo také sa stalo. (U kamošovej frajerky zlomený lakeť a prasknutá lebka)

To je to, čo mi vadí. Dvojaký meter. Stačí si prečítať diskusie tu, či na Cyklokoalícii, alebo inde. Nedodržiavajú aj autá pravidlá? Áno. To riešim na autofóre. Nedodržiavajú pravidlá cyklisti? Budem to riešiť tu. Nie je to nič osobné.


Uplne suhlasim, ale to je len spicka ladovca. Problem je mentalita. Nikdy nebudu na vsetko pravidla a nidy nebude vsade stat poicajt s obuskom. To co by sme skutocne mali ludom vtlkat do hlavy je nechovaj sa k druhym ako nechces, aby sa chovali oni k tebe. Alebo inak, chovaj sa na biku k chodcom tak, ako si predstavujes, ze sa bude vodic auta chovat k tebe ako cyklistovi. Soferuj ako by si chel aby plechovkatri jazdili, ked ides na biku. Bikuj ako by si si predstavoval, ze by cyklisti mali jazdilt, ked si chodec. A prechadzaj sa .... mate predstavu.
Pouzivaj hlavu na krku aj na ine, ako na vystavenie prilby a rozmyslanie ako s kym vypecias.

Inym slovom, ked ta seru vodici aut, mysli na to za volantom, aby si nejazdil ako oni.
09.09.2021 - 17:16:26
05
Jano1987 napísal:
Dôvod prečo tam nemôže byť cyklotrasa a podobne, ochranné pásmo a cesta je určená pre záchranné jednotky v prípade nehody a má byť vždy voľná, aby sa záchranári vedeli dostať na miesto. V momente, keď tam bude cyklotrasa a niečo sa stane, tak 26t hasičské auto bude kľučkovať medzi cyklistami?

Zase to netrba tak prezivat... zachranne jednotky - konkretne hasici sidlia priamo na letisku a cez taxovacky to maju podstatne blizsie kamkolvek na letisku ako dookola. Ak by sa cokolvek vacsie zomlelo na drahach, sanitky takisto idu cez branu priamo dovnutra. To o obsluznej ceste pre zachranne jednotky su len take alibisticke kecy zo starny BTS. Druha vec je nesulad znacenia. Ku zakazu vjazdu, ktory by mal platit aj pre cyklistov je6nu sipku cyklotrasa... a teraz sa v tom vyznaj...
09.09.2021 - 19:07:17
01
keyboard_arrow_up