Pre rodičov čo váhajú názor odborníka …

🔓 : https://dennikn.sk/2524635/na-klinike-liecili-29-deti-s-postcovidom-a-dlhym-covidom-inu-cestu-von-z-pandemie-ako-ockovanie-nepoznam-vravi-lekarka-rennerova/?cst=57dbaad72591005570fbce9a8bf737a0b4a87195
09.09.2021 - 19:46:35
00
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22738283/v-lietadle-z-turecka-do-kosic-odmietala-rusko-pilot-ju-vyhodil-ludia-tlieskali.html
Mna na tom fascinuje to, ze ako si dokaze tak hlupy clovek zarobit vobec na dovolenku a ze sa so svojou tupotou vobec dozije dochodku.....nechapem
Ramon, tes sa, budes mat co robit, ked sa vsetci vratia domov .
09.09.2021 - 20:18:48
03
Ja sa cudujem, ze pilotovi nevysvetlila, ze je to nulitne
09.09.2021 - 20:20:02
00
Dúfam, že ju pilot nevyhodil bez padáka.
09.09.2021 - 20:23:03
10
CyclopathicLaughs napísal:
gebula Pozri si napr. staistiku z Izraela (https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/), ktory ma zaockovanu +/- celu populaciu. Pocas tretej vlny maju viac nakazenych ako pocas prvych dvoch. Co sa tyka umrtnosti, tak je v podstate konstantna, v sucasnosti okolo 0.7-0,75%, v 10/2020 ked nemali nikoho zaockovaneho mali 0.8-0.85%, ockovat pritom zacali 12/2020. Kto vie citat statistiky (netreba na to ani vysokoskolsku matematiku) tak tomu je jasne, ze ockovanie im vobec nepomohlo. Na druhej strane bude zaujimave o niekolko rokov sledovat statistiky autoimunnych a inych ochoreni.


ved to mas jasny dokaz ze to funguje. 12/2020 asi tazko bol delta variant, takze porovnavas predosly s deltou co je x krat nakazlivejsia a umrtnost sa znizila. aky este dalsi dokaz chces? :)

co bude o x rokov ktovie, ale vakcina sposobi viac problemov ako napr znecistene ovzdusie, kadejake Ecka v potravinach atd... kazdopadne ak sa o tych x rokov spytas hocikoho co exol na covid ze ci by vymenil zivot za nejake autoimunitne ochorenie, stavim sa ze budes mat stale tu istu odpoved
09.09.2021 - 20:52:39
03
Tí dezoláti sa tu začali množiť pučaním, či čo?
09.09.2021 - 20:53:34
24
neviem editnut prispevok? sorry preklep :) malo byt:
co bude o x rokov ktovie, ale vakcina ASI TAZKO sposobi viac problemov ako napr znecistene ovzdusie, kadejake Ecka v potravinach atd...
09.09.2021 - 20:59:26
00
capulo napísal:
ved to mas jasny dokaz ze to funguje. 12/2020 asi tazko bol delta variant, takze porovnavas predosly s deltou co je x krat nakazlivejsia a umrtnost sa znizila. aky este dalsi dokaz chces? :)

co bude o x rokov ktovie, ale vakcina sposobi viac problemov ako napr znecistene ovzdusie, kadejake Ecka v potravinach atd... kazdopadne ak sa o tych x rokov spytas hocikoho co exol na covid ze ci by vymenil zivot za nejake autoimunitne ochorenie, stavim sa ze budes mat stale tu istu odpoved


Umrtnost oproti 10-11/2020 sa znizila priblizne o 0.15%. Ci je za tym vakcinacia; novy, resp. menej nebezpecny variant, pripadne vacsie skusenosti s liecbou neviem, pravdepodobne vsetko dokopy. Kazdopadne, 0.15% znizenie umrtnosti nie je dovod na to, aby sa podavala experimentalna vakcina.

Ludia, ktori zomreli na Covid-19 by zial coskoro v drvivej vacsine pripadov zomreli aj bez Covid-19 (ano, existuju vynimky). Kvoli zavedeniu lock-downu, odkladanym operaciam, vysetreniam vela ludi umrelo a umrie zbytocne aj bez Covid-19.

Co sa tyka zivota s autoimunitnymi ochoreniami, neviem co by si kto vybral, ja viem povedat ale s istotou, ak by som mal zomriet na Covid-19 ako 60-70 rocny (co je drviva vacsina pripadov), alebo by som mal zomriet v 80 rokoch po tom co som cely zivot prezil s reumou, tak si vyberiem zomriet v 60-70 rokoch na Covid-19. Autoimunitne ochorenia nie su sranda, vid. napr. Guillain-Barre syndrom, ktory je jednym z vedlajsich ucinkov, vakcina sa picha do ramena kde je pomerne vela nervov.
09.09.2021 - 21:07:55
01
tulenik napísal:
Tí dezoláti sa tu začali množiť pučaním, či čo?


Fascinuje ma, ze cim viac ma dezolatny jedinec nasrate v hlave, tym viac je presvedceny o svojej jedinecnej praude a vynimocnosti.
09.09.2021 - 21:08:40
013
capulo napísal:
neviem editnut prispevok? sorry preklep :) malo byt:
co bude o x rokov ktovie, ale vakcina ASI TAZKO sposobi viac problemov ako napr znecistene ovzdusie, kadejake Ecka v potravinach atd...


Ked si zoberiem, ze kazdych par mesiacov ludia dostavaju vakcinu, uz sa rozprava o 4-tej davke, tak nie som o tom celkom presvedceny, odporucam pozriet si tento rozhovor: https://nastub.cz/w/mWS8PaKd5ax6eHdyymXZSs?warningTitle=0&start=0s

Je to prof. RNDr. JAROSLAV TURÁNEK, CSc., DSc. vakcinolog, imunolog, farmakolog.
09.09.2021 - 21:11:29
04
MageZ napísal:
Fascinuje ma, ze cim viac ma dezolatny jedinec nasrate v hlave, tym viac je presvedceny o svojej jedinecnej praude a vynimocnosti.


Pises, ze niekto ma nasrate v hlave, ze je dezolatny jedinec, atd., ale pritom napises "prauda" s hrubkou. Preco radsej namiesto urazania druhych nevedies vecnu diskusiu? To iste plati o ostatnych co tu utocia na druhych namiesto kultivovanej diskusie. Zial, internet, socialne siete, fora vytahuju z ludi to najhorsie, pritom medzi 4-mi ocami by si nikdy nedovolili povedat to, co dokazu napisat v podstate anonymne na internete.
09.09.2021 - 21:14:37
03
tesi ma, ze si sa aspon dokazal identifikovat - povysenecky ton, neznalost Dunningov-Krugerov efektu, dezinpretacia faktov, nezmyselne "dokazy" - vobec ti nejde o vecnu diskusiu a sam to velmi dobre vies
09.09.2021 - 21:24:37
04
Už by sa tu malo prestať spamovať s tými nezmyselnými grafmi a riešiť či úmrtnosť je 0,76% alebo 0,78%
09.09.2021 - 21:27:21
00
CyclopathicLaughs napísal:
Umrtnost oproti 10-11/2020 sa znizila priblizne o 0.15%. Ci je za tym vakcinacia; novy, resp. menej nebezpecny variant, pripadne vacsie skusenosti s liecbou neviem, pravdepodobne vsetko dokopy. Kazdopadne, 0.15% znizenie umrtnosti nie je dovod na to, aby sa podavala experimentalna vakcina.


Menej nebezpečný variant? Našťastie netreba zužovať pohľad na Izrael - máme pre porovnanie aj naozaj veľkú krajinu, ktorá je momentálne tiež masívne zasiahnutá a rozhodne sa netrhá do podávania „experimentálneho bordelu“ (dokonca ani len svojho vlastného). Tam by som to zrovna ako menej nebezpečný variant neoznačil - a to som si vzhľadom na celkom dlhú osciláciu počtu obetí okolo hodnoty 800 skoro istý, že toto rozhodne nie je reálny počet úmrtí.

Prílohy:

ru.png
ru.png 130.14 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2021 - 21:27:56
13
Ak sa tu spomina Izrael, tak ten uz vobec nie je prvy na svete v zaockovanosti. A vobec nema 100% zaockovanost. Ma velke skupiny ortodoxnych, ktory sa zaockovat nedaju a dodrzuju len to co chcu.

A naozaj nie je treba vysoku skolu aby clovek aj na tom worldometri vedel porovnat grafy. A porovnat terajsiu vlnu so zimnou. Tato je silnejsia v pocte pozitivnych ale slabsia v pocte mrtvych.

A v UK je ten rozdiel este ovela vacsi.

To, co je dovodom, si uz vysvetli kazdy sam.

Ja si myslim, ze to je vakcinami. Ale mozno ze je to vyssou teplotou piesku v pusti. ...
09.09.2021 - 21:32:14
00
keyboard_arrow_up