zomg, nejak Ti tam nepasujem, bol som zaočkovaný hneď ako to bolo možné, na dovolenku nejdem, na lotériu seriem, rúško nosím
príde mi že viac experimentálny ako vakcína, sú dezole :)
10.09.2021 - 09:00:45
216
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/600265-ockovanie-patrocnych-len-na-slovensku-cesi-krutia-hlavami-je-to-experiment/
10.09.2021 - 09:08:30
10
jasné, ale keby očkovali tých 5 ročných v nemecku alebo česku a tu nie tak by si zase len krútil hlavou .... ako už fakt ?
10.09.2021 - 09:11:37
02
lapaloma Nech sa paci: https://www.trend.sk/spravy/plne-zaockovani-americania-nemusia-verejnosti-nosit-rusko
10.09.2021 - 09:16:42
00
jáj, pán žije v amerike :) tak pardón

a vieš o tom, že na slovensku v exteriéry nemusí nosiť ani neočkovaný?


Naposledy upravil lapaloma dňa 10.09.2021 - 09:18:14, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2021 - 09:17:23
03
predsa sa dlhdobo vie,že deti v podstate nemajú problém.My zas robíme experimenty to nám naozaj ide.Tým ktorým hrozí ťažký priebeh tak ich neriešime ,ale ideme očkovať deti.Proste čisto je.nutá vláda.
10.09.2021 - 09:18:09
14
pre proste cisto j*bnuteho su vsetci j*bnuti
10.09.2021 - 09:19:18
12
triki EMA neschvalila ani sputnik. Veterninarny ivermektin je na tom ako pre liecenie COVIDU z pohladu EMA ?
Co sa stazujes, ze mame vela nezaockovanych nad 50 rokov ? Keby som cital len tvoje prispevky, tak sa nedam zaockovat tiez. Vsetko na ockovani je zle. Ale to, ze mame malo zaockovanych je zle tiez.
--

Inu temu som chcel sem napisat. Uz som nasiel informaciu ze ci chrania vakciny pred infekciou aj v pripade delty alebo nie. Chrania. Nie 100%, ale chrania. Tu to je:
https://www.imperial.ac.uk/news/227713/coronavirus-infections-three-times-lower-double/

Vycuc:
Vyskum bol robeny na 100 000 ludoch v anglicku medzi 24.6. a 12.7. - to uz v UK prevladala Delta. Analyzovali vysledky PCR testov. Clanok je zo 4. augusta. Takze data su celkom cerstve. V UK sa vakcinovalo AZ, takze studia hovori o ucinkoch AZ.

- Vakciny predchadzaju aj pred infikovanim. Nie na 100 % ale o 50-60%.
- Vakcinovani ludia maju nizsiu virovu naloz, takze prenasaju virus menej.
- Zaroven vakciny znizuju o zhruba 40% pravdepodobnost, ze po kontakte s pozitivnym clovekom bude aj PCR test vakcinovaneho pozitivny. (cize clovek nie je chory, len don vbehol virus a chvilku sa mnozi, kym ho imunita uprace). Toto boli v UK schopni potvrdit, lebo robia aj potvrdzovacie PCR testy - ked je clovek pozitivny z jedneho, tak sa po par dnoch robi dalsi, a vidi sa, ze ci to bol len vykyv, alebo sa v cloveku neco mnozi. Podla toho aj UK upravuje cisla pozitivnych za poslednych par dni - ale to je spravne. Lebo jeden pozitivny PCR test este neznamena na 100%, ze si chory.
10.09.2021 - 09:22:06
03
Srsen napísal:
zomg, nejak Ti tam nepasujem, bol som zaočkovaný hneď ako to bolo možné, na dovolenku nejdem, na lotériu seriem, rúško nosím
príde mi že viac experimentálny ako vakcína, sú dezole :)


Vidis, tak som rad, ze si sa rozhodol slobodne a nie na zaklade toho, aby si mohol ist v lete do Chorvatska, pripadne na vylet do Rakuska.

Ked by to bolo tak, ze pride clovek k lekarovi, lekar povie - "Pozrite pane, tato vakcina este nemala ukoncene klinicke skusky, je schvalena len na pouzitie pocas pandemie a ma tieto a tieto neziaduce ucinky, zaroven vsak mate o tolkoto nizsiu pravdepodobnost nakazenia sa a o tolkoto nizsiu pravdepodobnost tazkeho priebehu." - tak je to v poriadku, lenze tak to nie je, clovek pride do obchodneho domu, tam mu to vyskoleny personal pichne, pricom ani neskontroluje ci nenapichol cievu a je.

Dalsi problem je ten, ze zaockovani nemusia ist do karanteny po navrate zo zahranicia a pritom nakazu prenasaju rovnako ako zaockovani (zdroj napr. https://www.bbc.com/future/article/20210203-why-vaccinated-people-may-still-be-able-to-spread-covid-19). Leto odislo, ludia sa vratili z dovoleniek a zrazu bum, mame nazad Covid-19. Kto za to moze? Nezaockovani, ktori po navrate zo zahranicia musia ist do karanteny a mozu ju ukoncit len PCR testom? Alebo zaockovani, ktori sa vratili z dovoleniek a isli priamo na pivo medzi ludi?
10.09.2021 - 09:27:16
01
triki napísal:
predsa sa dlhdobo vie,že deti v podstate nemajú problém.My zas robíme experimenty to nám naozaj ide.Tým ktorým hrozí ťažký priebeh tak ich neriešime ,ale ideme očkovať deti.Proste čisto je.nutá vláda.


V detskej populacii sa v podstate nesiri, pretoze v skolke, skole je stale niekto soplavi a maju voci roznym coronavirusom, ktore prave sople, nadchy a pod. sposobuju dobru imunitu (zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/coronavirus/in-depth/coronavirus-in-babies-and-children/art-20484405). Tiez rodicia, ktori maju doma deti maju lepsiu imunitu. Cize ano, dobre pises. Su samozrejme vynimky, ale tak kolko morbidne obeznych deti s cukrovkou a dalsimi chorobami mame v populacii?
10.09.2021 - 09:33:54
00
vedome klames, zavadas a fabulujes - do zahranicia cestuju permanetne sluzobne a pracovne denne tisice ludi, mnoho nezaockovanych bolo na dovolenkach a do karanteny nesli...
10.09.2021 - 09:34:49
00
CyclopathicLaughs napísal:
nakazu prenasaju rovnako ako zaockovani


Som rád, že sa tu dajú nazbierať takéto krásne príklady dezolátneho spôsobu používania dát, raz možno vydám ďalšiu knihu a tam bude kapitola na túto tému...

Tak aby bolo jasno, očkovaní neprenášajú rovnako ako nezaočkovaní, lebo
1. je niekoľkonásobne menšia pravdepodobnosť, že by sa vôbec nakazili
2. ak sa aj nakazia, ich doba virulencie je spravidla kratšia
3. ich vírusová nálož je spravidla menšia (kto hľadá, ten o tom údaje vo vedeckých prácach nájde)

A nie, nepokúšam sa presviedčať niekoho, kto sa vzdal kritického myslenia a zabetónoval sa vo svojej pozícii, toto tu píšem pre ostatných ľudí, ktorí predsa len nazrú do takejto debaty a budú na tom lepšie, ak nebudú čítať len nezmysly.
10.09.2021 - 09:38:19
616
Pali65 Odkial sa teda zobrala nakaza na Slovensku? Pred letom tu neboli ziadne pripady, nezaockovani museli ist do karanteny.
10.09.2021 - 10:48:50
02
"museli", fakt si myslis ze ehranicu niekto aj dodrzoval? nebud smiesny
10.09.2021 - 10:57:39
03
zomg, nechapes, o co ide. Problem nie je, ze si uviedol, ze ockovani prenasaju nakazu, ale si napisal, ze ROVNAKO. To je to zavadzanie.
Teda, jedine, ze by si to rovnako nemyslel v zmysle "do rovnakej miery/v rovnakom rozsahu", ale ze "aha nebol nakazeny a uz je", a teda princip je rovnaky :lol:
V takom pripade si urcite ani pas v aute nedavas, pretoze ludia priputani umieraju rovnako ako nepriputani.
10.09.2021 - 11:12:30
14
keyboard_arrow_up