zihadlo 5 napísal:
hladať fakturu nejaký cas dozadu , pekne strávený vikend :D
ak vie aspon datum ,číslo faktury alebo hodnotu tak to ide....

si robis srandu? ci to niekto hlada v sanone? :D
08.09.2021 - 10:18:29
00
nie v pc... a podla coho to zadáš do vyhladávania? si myslíš že obchod má 20 faktur za mesiac? ak nerobil fakturu ale bloček z pokladne ?
08.09.2021 - 10:25:29
00
Podľa záručáku, ktorý bude mať?
08.09.2021 - 10:32:17
01
pravda dátum tam bude :)
08.09.2021 - 10:47:30
00
datum, seriove cislo (je to bike),
pise ze nakupoval cez eshop cize blocek urcite nie, navyse uz sa vsetko fakturuje
podla mena (fakturacny udaj) to v systeme najde
08.09.2021 - 10:56:57
00
XCBoy napísal:
Idem kupovať bicykel, cez bazár. Všetko super, bicykel ako nový, kupovaný toho roku, majiteľ má záručnú knihu s potrebnými informáciami, výrobným číslom atď.


Nie je to tak, že záruka platí len na prvého majiteľa? Resp. pôvodného? Že okrem sériového čísla bicykla v záručnom liste potrebuješ aj údaje pôvodného kupujúceho ako meno, adresu, telefón atď? Príp. spôsob platby, keďže v prípade vrátenia peňazí to pošlú späť na pôvodné platobné údaje z faktúry.
08.09.2021 - 10:58:28
00
zakladna zaruka urcite nie. vyrobca moze urcite ze nejaka zaruka nad ramec zakona moze platit len na prveho majitela
08.09.2021 - 11:38:50
00
Záruka platí len na prvého majiteľa. Obchod- predajca- výrobca ju môže ale aj nemusí ďalšiemu majiteľovi uznať.
10.09.2021 - 07:09:31
01
Pokial ma doklad o kupe tak nemozu neuznat.
10.09.2021 - 07:44:17
00
scarinko napísal:
Pokial ma doklad o kupe tak nemozu neuznat.

To je presne pointa môjho príspevku vyššie.. keď kúpiš bicykel cez bazár, nikto (resp. málokto) ti dá okrem záručného listu aj faktúru so svojimi údajmi. Pokiaľ je len pokladničný blok, tak možno áno, ale znova sa dostávame k tomu, že len so záručným listom pri reklamácii pravdepodobne neuspeješ.
10.09.2021 - 11:32:14
00
Preco by niekto nedal druhemu majitelovi fakturu so svojimi udajmi? Ja som tak uz predal aj kupil viacero veci s fakturou a je mi sumafuk, ze tam je moja adresa, tel. c. a email, lebo okrem adresy vsetko aj tak o mne kupujuci vie uz aj predtym a keby chcel, tak tu adresu uz si zisti aj bez faktury. A rovnako to brali aj ludia, od ktorych som ja kupoval a videl na fakture ich udaje.
Ak by niekto nechcel dat fakturu, tak to beriem ako znak toho, ze dotycny sa snazi nieco skryvat a asi by som si kupu rozmyslel... Bud mam ciste svedomie a som pripraveny pripadne byt kontaktovany a pomoct napr. ohladom reklamacie alebo sa hram na tajnostkara a rovno do inzeratu uvediem "bez zaruky" a dobre. Ak niekto predava vec v zaruke, tak by mal samozrejme byt pripraveny aj sam vybavit reklamaciu, ak by to druhy majitel nemohol spravit.
10.09.2021 - 12:22:04
00
Ak niekto nema fakturu alebo blocek tak to
1) kupil lacnejsie a doklad nedostal
2) stratil (da sa vyziadat kopia)
3) kupil od niekoho ineho ktory mu to nedal ergo nie je prvy majitel
4) dostal ako vyhru (dost raritne)
5) nadobudol nelegalne (malo pravdepodobne ze ma zarucny list)
10.09.2021 - 15:08:08
01
Hosť napísal:
Preco by niekto nedal druhemu majitelovi fakturu so svojimi udajmi? Ja som tak uz predal aj kupil viacero veci s fakturou a je mi sumafuk, ze tam je moja adresa, tel. c. a email, lebo okrem adresy vsetko aj tak o mne kupujuci vie uz aj predtym a keby chcel, tak tu adresu uz si zisti aj bez faktury. A rovnako to brali aj ludia, od ktorych som ja kupoval a videl na fakture ich udaje.
Ak by niekto nechcel dat fakturu, tak to beriem ako znak toho, ze dotycny sa snazi nieco skryvat a asi by som si kupu rozmyslel... Bud mam ciste svedomie a som pripraveny pripadne byt kontaktovany a pomoct napr. ohladom reklamacie alebo sa hram na tajnostkara a rovno do inzeratu uvediem "bez zaruky" a dobre. Ak niekto predava vec v zaruke, tak by mal samozrejme byt pripraveny aj sam vybavit reklamaciu, ak by to druhy majitel nemohol spravit.


Napr. moze byt kupovany na firmu, tzn. faktura je v uctovnictve.
10.09.2021 - 15:11:43
00
No, nemozem povedat, ze by som rozumel takemu dovodu 😀, lebo nie som podnikatel a neviem preco to vadi. Ale ak to je problem, tak potom samozrejme by to mal predajca rovno uviest a ani sa nesnazit tvarit, ze predava nieco v zaruke. Zas na tom nie je nic zle, ked niekto rovno povie, ze je vec bez zaruky. Len by sa to nemalo tajit.
10.09.2021 - 15:21:54
00
Bicykel som nakoniec nevzal. Fakturu pri osobnom stretnutí nemal a namiesto záručnej knihy mal len 3 papiere bez akejkoľvek pečiatky, ktoré mi prišli ako vytlačené z netu ?‍♂️ a o tom stave bicykla ktorý vôbec nesúladil ani s fotkami v inzeráte ani nehovorím...
10.09.2021 - 15:32:31
04
keyboard_arrow_up