no a existuju aj mapy kde to nie je ,zhodneme sa ze v tom mieste ktore je takto oznacene vo freemap -cervenu pretina zvaznica , treba odbocit na tu zvaznicu na martinsku stranu :)
09.09.2021 - 15:58:06
00
Tak nakoniec som to dal ako mi v podstate poradil branomelis a na moje prekvapenie to bolo velmi pekne. Ja sa uz osobne nepotrebujem pretlacat s bikom za kazdu cenu hore kopcom, ale dole si to este rad pustim, takze ja mam rad taketo "jazdive" trasy. A nakoniec ani toho asfaltu nebolo az tak vela ako som cakal ( aj podla popisu cyklotras ). Ten asfalt za Slovenskym Pravnom ma iritoval iba z pohladu ze vsetci soferi sa tam ponahlali ale po odboceni na Kalamenovovu som sa aspon v pohode najedol. Zvazoval som aj trasu cez Vysehrad co tu dal Gusto0 , ale hore na krizovatke v lese som sa zozhodol ist kvoli vode smerom na Budis ( mal som len jednu 0,7L flasu zo sebou ). Najlepsie na tom bolo ze pred Budisom som pozrel na flasu, tam este 0,3L tak som odbocil hore na Styri chotare bez doplnania :) ...pred hrebenom ma trosku zneistilo znacenie a jeden ebiker ktory to predo mnou zahol do akehosi koryta potoka co som po chvili za nim zhodnotil ze je to nejaka blbost a jeho "sukromny challenge" a otocil sa spat a pokracoval spravnym smerom. V zjazde zo Styroch chotarov ma tak trikrat posmykalo aj prednym kolesom, tak zvysok som siel na pohodu. Vcera som v podstate nevedel kolko mi to zaberie tak ciel sa bolo dostat po svetle do PD a odtial vlakom do PE...a kedze som mal dobry medzicas tak som dal v lesoparku kofolu, doplnil flasu a dokrutil to do PE :) Aktivita tu...
https://www.strava.com/activities/5932727515

Jediny lahky minus dnesneho dna bol ten neustaly juzny (proti)vietor, ale aj to sa dalo :) A kedze teraz viem kolko to cca trva tak ak by som nieco podobne isiel nabuduce, tak tam mozem zaradit aj tie odporucane useky od Kaski a Ivanzila

Este raz diky vsetkym za rady :)
09.09.2021 - 19:39:44
04
Super matt som rád, že sa ti to takto páčilo. Ťažko takto od počítača odhadnúť kto čo jazdí. Ja napríklad aktuálne jazdím väčšinou EN veci, takže určite pre mňa hrebeň holí je TOP a zjazdy na každú stranu, ale rád si aj na HTčku pojazdím takéto jazdivé trasy, kde sa dá držať slušná priemerka bez väčšej námahy. Ak by si tu šiel do okolia, tak tie kombinácie trás čo poradili chalani sú tiež super - tiež sa niekedy na ne chystám, alebo ak môžem, tak odporúčam Kysuce. Kysuce v hraničnom pásme s Poľskom a Českom. To sú porcie luxusných cyklotrás. Napríklad niečo takéto kukni :

https://www.strava.com/activities/5873211228
09.09.2021 - 19:54:07
00
Kaski nabudúce skúste tie Skalky takto. Keď ide človek zospodu a nezozjazduje spod hrebeňa ku Zrázu tak je to lepšie. Viac menej komplet šľapateľné, netreba tlačiť ten úsek zo s. pod Úplazom na Jankovú. Aspoň ja ho teda moc nemusím.

Prílohy:

Komentár súboru: Od Valče na Skalky
01.jpg
01.jpg 505.13 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2021 - 20:56:55
01
Díky za tip , dúfam že sa mi to podarí ešte stihnúť tento rok :D.
10.09.2021 - 07:57:13
00
Jankova je masaker, ale mam ten vyslap rad :D isty cas som bol treti ci stvrty, ale potom tam sli dupaci a som deviaty :D https://www.strava.com/segments/5823357?
10.09.2021 - 09:36:00
00
Tak ak sa zajtra rozhodnem tak trasa naplanovana. Nejake navrhy na upravy?
https://mapy.cz/s/jokapaleze

Inak dal som si ten okruh opacne ako ste radili a super. Prekvapila ma cyklocesta medzi starou a novou bystricou. Uplne paradna. Za belou som hned vletel do kopca s 12% cize som chcel vratit aj veceru ale potom sa to nejak zlepsilo. Stupanie vychylovka som kedysi raz davno siel vo februari na micre ale teraz som si ho viac uzival. Vyzeralo tak alpsky. Oravska lesna - Zazriva fajn a teda stupanie bolo dost derave ale vo vyslape az tak nevadilo. Aut pozehnane. Chvilu som aj vahal ci ist ked som videl tabulu ze cesta do zazrivej je uzavreta koli rekonstrukcii ale tak auta stale chodili. Posledne stupanie k syrexu ma skoro zlomilo. Celkovo paradny okruh len teda skoda tych aut. Znacky CA a DK najhorsie. Uplni psychopati.

https://strava.app.link/z4I5MlIMrjb
10.09.2021 - 22:58:54
00
vitaj v severnej realite :D
10.09.2021 - 23:29:40
03
Vzdy ked musím absolvovať par km po asfalte na biku, tak si poviem: nikdy, nikdy si nekup cestak ?
11.09.2021 - 06:31:55
010
Na horaku to vnimas trochu inak ako na cestaku ale tu na orave mam pocit ze je to horsie ako u nas a to uz je co povedat.
11.09.2021 - 09:33:44
00
Náhodou by nemal niekto chuť dať zajtra hrebeň Lúčanskej zo Strečna?
Rád by som začal Taipanom a od Minčola červenou, určite aj Kľak, ešte nemám celkom doriešenú logistiku, ako naspäť.
Tempo kľudné, ale rád by som došiel do tmy ;)
11.09.2021 - 10:39:53
02
? to asi radsej ten cestak ako tento smer MF?
11.09.2021 - 14:00:54
00
Krizava - Strecno - jedno velke nosenie a tri. styri male tlacenia. Zvysok paradne zjazdy. Opacne to teda bude ako?
11.09.2021 - 20:11:11
00
Myslim ze on vie co ho cakalo
11.09.2021 - 20:18:55
02
Ja by som sa na to aj dal nahovoriť, lebo na zajtra nemám ešte plán na bike, ale to bude masaker. Cez NAPIAT na hole. To už je fajn, potom po Majbíkovú ešte ako tak (aj keď tie stúpania sú záhul).. Ale potom tie Hnilické Kýčery, podobné somariny a na záver ešte Kľak , to si neviem predstaviť - by mi roztrhlo stehná :) A potom ešte za svoje doťahať naspäť.
11.09.2021 - 20:21:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up