r2-bike. baterku aj nabijacku uz mam skrz cestak, takze som bral uz len salter za 295 v akcii a radenie
09.09.2021 - 22:36:16
00
branomelis napísal:
Takže aj tak SRAM je nekorunovaný kráľ aktuálneho pohonu - aj bez noviniek. 🙄


To by som netvrdil, napr. pomer cena/vykon je u Shimana daleko vacsi ako u SRAMu. Dovolim si tvrdit ze aj kvalita spracovania pri porovnatelnych sadach je na lepsej urovni.
10.09.2021 - 07:07:53
03
a sram musel prísť s elektrickým radením za 1000 euráčov aby dorovnal kvalitu shimana ...
10.09.2021 - 07:54:06
01
To mi nejak nevychádza...
10.09.2021 - 07:54:24
00
dlhe roky som bol shimanak... skusil som xt m8000... ale bolo to take vseliake, ze tomu nieco chybalo (mozno iny majitel); skusol som gx eagle a bol to krok o 2 tiedy k lepsiemu; tento rok som presiel na xx1 axs a to je uplne ina galaxia v radeni. takze, ked niekto pise, ze nic nove sa s pohonom nedeje, asi stale jazdi na 3x6...
10.09.2021 - 09:46:34
09
No veď presne tak to je. Bicyklovať som začal po dlhej prestávke v r 2019 a bol som viac za Shimano, ale bike bol na Sram GX/X01..premýšľal som to vtedy okamžite prerobiť na sadu 12sp XTR, ktorá bola vtedy čerstvá novinka. Len som nevedel či vôbec začnem aktívne jazdiť. No našťastie som to vtedy nekúpil, a v súčasnosti už nemám na biku dokonca ani Shimano brzdy. Z tých sú super jedine Sainty aj to len pre ich jedinečný efekt zahryznutia, ale bez neho sa dá celkom existovať tiež. :) Takže netreba byť tak strašne napichaný zo Shimana, ktoré počas korony poriadne rozdrbalo akurát trh s bicyklami, ale skôr sa treba tešiť, že pre nás čo aktívne jazdíme je tu ešte SRAM, ktorý má celkom schopnú dostupnosť a cenovo nešiel tak prudko hore ako SHIMANO. :)
10.09.2021 - 10:51:35
00
Ja teda viem porovnat len SX, SLX a XT

SX bolo blato, Furt rozladene. 1 vyjazd OK a dalsi vyjazd uz na preradenie v zatazi cakam 3 sekundy. Pritom cenovo uroven SLX.
Po vymene za SLX v domacich podmienkach, to bolo nie ze ina galaxia... to bol iny vesmir. Ci blato, ci nalepeny bordel, ci rovina, ci kopec. radenie smerom hore o 3 prevody... bum... a je to tam.
teraz ebajk došiel s XT pohonom. aj som si myslel, ze to nemoze byt nejak zasadne lepšie. Ani neviem ci to je packou alebo šaltrom, ale to je zas level hore oproti tomu SLX. Radi to jak gulomet po 500km som sa toho zatial nemusel dotkut.

EDIT: vsetko 12sp

uprimne su mi tieto zabomysie vojny SRAM vs Shimano uplne niekde. ale ak pojdem do sramu tak urcite iba kvôli AXS. Nateraz vsak nevidim zmysel menit, jedine že by sa mi poradilo niekde zošrotovať...
10.09.2021 - 10:59:38
00
Ako SX je cenovo síce ako SLX ale modelovo je to základ pričom SLX máš vyššiu strednú triedu... Ale SX je hnoj to potvrdí každý kto ho mal na biku aspoň chvíľu ? verím tomu ze keby shimano spravilo dáku aceru na 12sp tak to tiež nebude žiadna výhra...
10.09.2021 - 11:13:15
00
Kolega ma na graveli elektricku ultegru a na starom krose alivio ci co a vraj zas taky rozdiel to nie je :D akurat radi lepsie pod zatazou. Takze vzdy ide aj o prah vnimania
10.09.2021 - 11:30:39
01
Tecka napísal:
dlhe roky som bol shimanak... skusil som xt m8000... ale bolo to take vseliake, ze tomu nieco chybalo (mozno iny majitel); skusol som gx eagle a bol to krok o 2 tiedy k lepsiemu; tento rok som presiel na xx1 axs a to je uplne ina galaxia v radeni. takze, ked niekto pise, ze nic nove sa s pohonom nedeje, asi stale jazdi na 3x6...


To sa da zosumarizovat tak ze pre niekoho je to, ze nieco preradi nie ze 0,8 sec, ale za 0,72s ina galaxia v radeni. Alebo ze ma nejaka kazeta o 80-100g menej, pripadne ze ma krajsiu farbu. Pre mna ani prechod z 3x7 SIS na 3x10 nebola ina galaxia v radeni. Ina galaxia bola prechod na 1x11 ale taka s velkou ciernou dierou v strede.
Jazdim aj 2x7 na ceste aj 2x10 a tiez to nie je ina galaxia, skor radenie na pakach by som nazval vyhodou. I ked ani to neplati vzdy.
11.09.2021 - 14:45:56
00
Neviem ci neschadzas z temy.

Kvalita radenia je tema.

Suhlasim, ze radenie shimano x11 je bieda

Ale zase nanzimaku mam gripshift gx 11s so shimano saltrom slx a radi to velmi slusne, tak podla toho usudzujem, ze x11 je srot len vdaka radeniu
11.09.2021 - 14:50:48
00
Aha, ja som myslel, ze pokrok v pohonoch je tema. Kvalita radenia je len jeden z faktorov. A este netreba zabudat, ze HT bude radit vzdy lepsie ako full. Cize skusenosti nie su priamo prenesitelne. Ja som full nikdy nejazdil, mozno aj preto mi kvalita radenia pride OK u vsetkeho co som kedy mal. Teda ak to zrovna nie je 1x system. 1x proste nemoze dobre fungovat z podstaty. Radit na vacsie pastorky v zatazi, ked ta prekvapi prudke stupanie nikdy nemoze ist tak lahko a rychlo ako dolu na mensi prevodnik. A cim je skok medzi pastorkami vacsi, tym musi vyrobca viac carovat s nabehmi a retazou, aby to aspon ako tak fungovalo. Cize za mna 1x je devolucia. A na ceste sa okrem presunu radenia na paky nic nezmenilo z pihladu uzivatela uz velmi dlho. Udrzbu bowdenov nahradilo nabijanie baterii, Pochopenie spravneho radenia, naprogramovanie... Vtipne je, ze velka vacsina profikov to nepouziva a elektricky sytem si ovladaju ako klasiku radia zvast v predu a zvlast v zadu. Za mna osobne, by som elektriku nechcel ani keby stala tolko isto ako mechanika. 1. vyzaduje dalsie zariadenia na prevadzku, 2. v pripade akejkolvek poruchy je to ovela vacsi problem, ako u mechaniky z ktorej urobim singlespeed behom par min, ked zlyha cokolvek.
11.09.2021 - 20:59:02
00
Bol som v tom že toto je vlákno DEMOLÁCIE a ono to je "kvalita radenia alebo Shimano vs. Sram" 🤔🤔
11.09.2021 - 21:25:02
09
Kenai Akurát dnes som skúšal, ako dlho mi trvá preradiť z najľahšieho na najťažší prevod (3x8). Asi tri sekundy. Ale to som počítal v duchu. Takže reálne 2,5s :)
Plne súhlasím s tým čo si napísal. Ja mám rád svižnú jazdu, bezúdržbový pohon a nízke náklady. Preto rám, čo nemá návarky na inštaláciu prešmyku nepovažujem za hodný pozornosti. Aspoň čo sa týka tradičného biku do terénu. Na mestskom presúvadle je mi to šum-a-fuk.
11.09.2021 - 23:57:53
00
Kenai napísal:
... urobim singlespeed behom par min, ked zlyha cokolvek.

ako to urobíš?
12.09.2021 - 09:54:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up