MTB Slovenský Opál

04.09.2021
MTB maratón
Kokošovce-Slanské vrchy (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
kedze sa snazim hodnotit kazdy maraton ,niekoko viet z mojeho pohladu ktory
je ovplyvneny mojimi nohami ktore boli po cca 18km ako z olova ... ako tu niekto
spominal (cisty) trat bola aj pre mna nudna (minulorocna sa mi viac pacila , bolo na nej viac
pasazi kde to s vami nehadzalo a bolo to plynulejsie) ... pri velkej zmene kurzu by
som privital skorsie upozornenie par metrov pre odbocenim (hlavne ak sa zjazd meni
na tazsi vyslap , pripadne v rychlych a terenne narocnych zjazdoch a odbocovani ked je moznost ist aj do
ineho smeru ) ... co ma vsak najviac zarazilo boli 3 vykricniky tesne pred poslednym
prudkym zjazdom do ciela po asfaltke na ktorej bola jemna sotolina ... cela tato asfaltka
nebola oznacena ani jednym faborkom ktore dovtedy na trati boli a tak som sa asi
po 200 odzjazdovanych metroch zastavil a rozmyslal preco tam boli 3 vykricniky , nedavalo
mi to zmysel ,ta sotolina tam este nebola , zjazd zacinal uplne bezpecne... kedze som nevidel
visiet ziadnu faborku tak som si pomyslel ze vykricniky upozornovali na pripadne odbocenie
a tak som sa zacal vracat spat hore co moja psychika uz velmi neakceptovala pretoze
som toho mal dost a tesil sa na pivo v cieli ... medzitym som zneistil dalsich 2 pretekarov ktori
mi nevedeli potvrdit ze ideme spravne a tiez sa zamyslali ze preco 3 vykricniky... az dalsi
pretekar nas uistil ze sa uz iba zjazduje a tak som to otocil ... pritom by mozno stacila
jedna faborka hned na zaciatku zjazdu po tych vykricnikoch ... faborky su jednoducho
dolezite, vzdy vas uistia ze idete spravne ... ak si aj niekto kto oznacuje mysli ze sa tu nikde
neda odbocit , aj tak je to dolezite, pretoze pretekar tak nerozmysla , ten znacenie
potrebuje ... mozno ti co idu na pohodu nie , tym je to jedno ci urobia par stovak metrov
naviac ... celkovo vsak tuto akciu hodnotim velmi kladne , nadherne pocasie, super zazemie
maratonu , dobra pohoda a co ma prekvapilo najviac, bola perfektna ucast - to hadam
dava predpoklad ze maraton sa "zakoreni: a budeme si ho aj nadalej uzivat ... takze velka
vdaka organizatorom , do videnia v 2022
12.09.2021 - 08:10:16
02
Presne na tej asfaltke som tak isto rozmyslal ci idem dobre kedze ziadna faborka tam nebola, ten coto znacil by si to mohol precitat a nabuduce tam dat aspon nieco, ale cela ta asfaltka bol velky fail, zjazd na mtb peeteku po asfalte... Kamienky... Zvysok trate bol fajn lebo tazbu neovplynis a ani pocasie nie.
12.09.2021 - 14:05:42
00
Coffey32 vavco páni, samozrejme, budeme sa snažiť poučiť, každý postreh je dobrý, avšak veríme, že má význam budovať na podujatí práve v Slanských vrchoch a aj napriek ich charakteru bude záujem prísť jazdiť práve do tohto prostredia, držte sa ;) ešte veľa výjazdov v sezóne 2021
12.09.2021 - 19:10:38
01
Coffey32 ... nesuhlasil by som ze asfaltka bol velky fail ... tohto roku som absolvoval Novodubnicak (Hard) a bola to nadherna trat ktora koncila tiez asfaltom a myslim ze to tiez nebol fail .... ako pise organizator , poucia sa a najdolezitejsie pre nas bikerov je aby vytrvali a my sme mohli chodit po pretekoch... peto55.. ja viem co obnasa organizacia , som nesmierne rad ak su takito ludia ktori nam sprijemnia vikend , ako pises , ma vyznam pracovat na tom co ste zacali , ja osobne drzim vsetky prsty
12.09.2021 - 19:47:37
02
Ved bolo na plane trasy vidiet, ze ide koniec po asfalte… tam nebolo kde zle odbocit. Jedine co neubrzdis, to neukecas :)
Podla mna to bolo znacene luxusne. Aj ked som mal trasu na hodinkach, tak som ich moc pozerat nemusel.
12.09.2021 - 22:52:30
01
keyboard_arrow_up