Hentaka emotorka jazdi uz aj po devinskej kobile a okoli :(
13.09.2021 - 19:50:10
00
Zigo napísal:
Policajtov zatial zrejme nenapadlo skúšať anilen funkčnosť/čipovanie ebikov pri dopr. nehodách.


Dáta, dáta, dáta. Koľko bolo nehôd e-bajkov? Je to tak štatisticky významné množstvo a je pri nich rýchlosť bicykla štatosticky významnou veličinou, aby sa tým policajti začali zaoberať?

Inak, pravdupovediac, príčinou nehody nemôže byť odčipovanie, ale napr. neprimeraná rýchlosť a pod. Takže policajti ani nemajú prečo zisťovať odčipovanie, inými slovami nie je pre nich potrebné zisťovať, prečo išiel jazdec rýchlo. To je skôr parketa posiťovne, ktorá si rada nájde dôvod pre zníženie alebo vylúčenie plnenia :-) .
13.09.2021 - 21:21:11
00
Mne to napadlo v suvislosti s jednou nehodou, kde policia uviedla, ze islo o cyklistku, pricom bicykel ma trottle, cize islo skor o motocykel. Pricinou bolo tusim vedenie psa ale moze to pohnut so statistikami nehodovosti cyklistov.
13.09.2021 - 21:27:09
00
Jaroh napísal:
Inak, pravdupovediac, príčinou nehody nemôže byť odčipovanie, ale napr. neprimeraná rýchlosť a pod. Takže policajti ani nemajú prečo zisťovať odčipovanie, inými slovami nie je pre nich potrebné zisťovať, prečo išiel jazdec rýchlo. To je skôr parketa posiťovne, ktorá si rada nájde dôvod pre zníženie alebo vylúčenie plnenia :-) .


Presne tak do kameňa tesať. Okrem toho by som si pozrel ako mi policajt kontroluje, ze mám nemám načipovaný ebike.

Tu sa robí dráma z rodiny čo šla vyskúšať ebike pritom by skončili rovnako keby sli na pešo. To je taky ten typ co stretnes v kroksách smerom na Rysy. To je o ľuďoch nie o ebajkoch. Bez svetla, bez schopnosti odhadnúť kedy sa vrátiť.

Okrem toho by som si pozrel ako mi policajt kontroluje, ze mám nemám načipovaný ebike.


Naposledy upravil Zubesuch dňa 13.09.2021 - 21:42:54, celkovo upravené 1 krát.

13.09.2021 - 21:39:53
02
Tak ze sa prevezia a vyskusa pri akej rychlosti sa vypina pomoc motora? V Holandsku, to relativne bezne skusaju/skusali.
13.09.2021 - 21:42:50
01
a potom mu zatknu baterku, nech domov šlape :D
13.09.2021 - 21:44:00
03
v Holandsku možno. byť ja policajtom, tak si skusanie cudzieho bajku urcite nelajsnem. Pretoze z toho kuka velmi vela problemov a dokazem "kulove".

co policajt moze, tak to zakazat ti dalsiu jazdu a dat ti pokutu za nejaku hovadinu. zhabať bicykel tazko, to ze neni kradnuty viem dokazat behom pol minuty.
13.09.2021 - 22:02:22
00
Keď sa policajtovi niečo vážne nezdá na tvojom aute, môže ti nariadiť technickú kontrolu. Ak sa mu nebude zdať elektrická somarina, pošle ju na znalecké skúmanie. Samozrejme musí mať dôvod. V praxi to vidím reálne na situáciu, keď došlo k nehode alebo ťa prichytili pri priestupku/tč. Alebo ak je dopravná akcia a chytajú zrovna takýchto expertov. Bežná hliadka má úplne inú náplň práce a nedostatočné znalosti (tiež neváži kamióny, alebo neodhaľuje falšovateľov peňazí a varičov perníka). Sadať ti naň nikto nebude, ani auto ti policajt nepôjde preparkovať, to by muselo ísť o život.
13.09.2021 - 22:06:20
00
tak to by muselo byt vazne sci fi. na znalecke skumanie vazne bicykel nikto nebude posielat kvoli tomu, lebo ma popri dopravnej akcii podozrenie ci nemas nahodou cip :D. Ale ked sa na bajku niekto zabije, tak sa znalecke skumanie bicykla nariadi prave preto, aby sa napr. zistilo ci si mal funkcne brzdy.

len tak pre info. nehovorim o vygumovancoch co sa po chodniku premavaju na e-motorkach 50km/h. tam je problem uplne nieco ine a nie nejaky cip. skor absencia mozgu.
13.09.2021 - 22:22:52
01
Jaroh napísal:
Dáta, dáta, dáta. Koľko bolo nehôd e-bajkov? Je to tak štatisticky významné množstvo a je pri nich rýchlosť bicykla štatosticky významnou veličinou, aby sa tým policajti začali zaoberať?

Inak, pravdupovediac, príčinou nehody nemôže byť odčipovanie, ale napr. neprimeraná rýchlosť a pod. Takže policajti ani nemajú prečo zisťovať odčipovanie, inými slovami nie je pre nich potrebné zisťovať, prečo išiel jazdec rýchlo. To je skôr parketa posiťovne, ktorá si rada nájde dôvod pre zníženie alebo vylúčenie plnenia :-) .

Príčinou nehody môže byť aj nehomologizovaná emotorka bez EČV, bez PZP, bez TK, bez VO vodiča, jednoducho nespôsobilé na vjazd na cestu. Skús ty na nehomologizovanom aute, bez EČV, bez PZP, bez TK, bez VO vodiča spôsobiť nehodu a ako sa na teba budú policajti pozerať…
13.09.2021 - 22:29:10
00
Nie, nie je to tak. Sú to dve oddelené veci. Jedna vec je neprimeraná rýchlosť a druhá vec je nelegálna úprava elektroniky bicykla. Ak kvôli vysokej rýchlosti na odčipovanom bicykli spôsobíš nehodu, tak ťa budú stíhať na vysokú rýchlosť, nie za odčipovaný bicykel. Jasne, môžu ti dať pokutu aj za odčipovaný bicykel, ale nie v súvislosti s tou nehodou, ale v súvislosti s iným porušením zákona.
Trochu zjednodušujem, ale iba trochu.
13.09.2021 - 22:41:57
00
Tu je zahrnutý celý problém v celej veľkosti: Tu sa robí dráma z rodiny čo šla vyskúšať ebike pritom by skončili rovnako keby sli na pešo. To je taky ten typ co stretnes v kroksách smerom na Rysy. To je o ľuďoch nie o ebajkoch. Bez svetla, bez schopnosti odhadnúť kedy sa vrátiť.
13.09.2021 - 22:54:10
02
Jaroh napísal:
Nie, nie je to tak. Sú to dve oddelené veci. Jedna vec je neprimeraná rýchlosť a druhá vec je nelegálna úprava elektroniky bicykla. Ak kvôli vysokej rýchlosti na odčipovanom bicykli spôsobíš nehodu, tak ťa budú stíhať na vysokú rýchlosť, nie za odčipovaný bicykel. Jasne, môžu ti dať pokutu aj za odčipovaný bicykel, ale nie v súvislosti s tou nehodou, ale v súvislosti s iným porušením zákona.
Trochu zjednodušujem, ale iba trochu.

Veď to nepopieram, to tak ako keď opitý nie si vinníkom nehody (niekto by ti nedal prednosť alebo napálil zozadu) ale za vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu dostaneš aj tak trest.
13.09.2021 - 23:30:27
00
:D niekto pripne ebajk a tema na 5 stran
14.09.2021 - 13:18:31
01
ja sa ti ospravedlňujem, že som to sem dal, chcel som iba vyjadriť, že takéto "bicykle" ohrozujú ostatných cyklistov (a chodcov), a ak sa to nezačne riešiť, skôr či neskôr si to niekto odskáče, viď video
thumb_up0thumb_down
15.09.2021 - 12:17:11
02
keyboard_arrow_up