CyclopathicLaughs napísal:
exit2 Neviem odkial ma pravda.sk tieto udaje, kazdopadne oficialne statistiky z Britanie sa nachadzaju tu https://www.gov.uk/government/publications/covid-19-vaccine-surveillance-report, pricom posledna je https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1016465/Vaccine_surveillance_report_-_week_36.pdf

Na strane 15 pisu ze napr. z vekovej skupiny 60-69 rokov zomrelo spolu 332 z coho vakcinu nemali 115, z vekovej skupiny 70-79 rokov zomrelo spolu 580 z coho vakcinu nemali 129 a z vekovej skupiny 80+ zomrelo 1119 z coho vakcinu nemali 155.

Celkovo zatial prilis vela umrti neeviduju oproti predchadzajucim dvom vlnam.

Tak preboha čítaj čo tam píšu pred tým než niečo vypustíš z klávesnice:

Úmrtia do 60 dní (zahŕňajú aj tabuľku úmrtí do 28 dní):
60-69 rokov z 2650 neočkovaných prípadov zomrelo 146 (5,5%) a z 38119 prípadov očkovaných 2 dávkami zomrelo 227 (0,59%) čiže 10x menej, aj keď absolútny počet úmrtí očkovaných je väčší
70-79 rokov z 910 neočkovaných prípadov zomrelo 141 (15%) a z 22270 prípadov očkovaných 2 dávkami zomrelo 486 (2,1%) čo je 7x menej, aj keď absolútny počet úmrtí očkovaných je väčší
80+ rokov z 545 neočkovaných prípadov zomrelo 165 (30%) a z 10087 prípadov očkovaných 2 dávkami zomrelo 1052 (10%) čo je 3x menej, aj keď absolútny počet úmrtí očkovaných je väčší

Hlavne si pozri pri tých 2 tabuľkach stĺpce Rates among persons vaccinated with 2 doses (per 100,000) a Rates among persons not vaccinated (per 100,000) a uvidíš o koľko menej očkovaných ľudí umiera. A keď číslam nerozumieš (dá to logiku, sám som pri tých pár riadkoch prepočítavania zabil polhodinu aby som ti to vysvetlil) tak si pozri grafy o pár strán nižšie a tam efekt očkovania ti udrie do ksichtu :tmi: (strana 18 graf (b) a strana 19 graf (c)) A nie, ty si vyberieš jednu tabuľku a vyvodíš si z nej neexistujúci záver - podľa hesla neverím štatistike ktorú si sám nesfalšujem...

PS1: máš tam 3 tabuľky ktoré musíš vyhodnocovať spolu
PS2: že je tak veľa "prípadov" aj pri očkovaných znamená len to, že prípad = pozitivita PCR (čo znamená u očkovaných aj neočkovaných že veľa ľudí nemá príznaky)
PS3: to je len hrubý štatistický záver, pri spracovávaní dát v randomizovanej štúdii sa musí zohľadniť veľa iných premenných
14.09.2021 - 01:37:19
622
Paci sa mi, ze vzdy sa tu na cas vyskytne nejaky jednoduchsi jedinec ktory to vsetko prekukol a presviedca vsetkych okolo ako je ockovanie zle, nefunguje a pod. a potom staci jeden prispevok ako teraz od milosa a vsetky tie skreslene ciastkove informacie vytrhnute z kontextu ukazu prave tu jeho jednoduchost. :)

Nepaci sa mi, ze takito jednoduchsi ludia svojou aktivitou sposobuju to, ze ini jednoduchsi ludia im uveria a nasledne niektori z nich aj realne zomru, lebo sa nedali zaockovat. Ale musim aj dodat, ze to, ze sa navzajom tito jednoduchsi takto elegantne utvrdzuju vo svojej praude a ciastocne aj eliminuju, mi nevadi. Vadi mi, ze kvoli nim sa zase v zime nedostanu k akceptovatelnej zdravotnej starostlivosti ti normalni uvedomeli ludia. Proste mi vadi, ze tito aktivni jednoduchi siritelia zarucenej praudy zodpovedaju v relativne velkej miere nielen za umrtia tych "svojich", ale v konecnom dosledku aj za umrtia tych ostatnych normalnych.
14.09.2021 - 06:51:50
128
Jezus napísal:
Vadi mi, ze kvoli nim sa zase v zime nedostanu k akceptovatelnej zdravotnej starostlivosti ti normalni uvedomeli ludia. Proste mi vadi, ze tito aktivni jednoduchi siritelia zarucenej praudy zodpovedaju v relativne velkej miere nielen za umrtia tych "svojich", ale v konecnom dosledku aj za umrtia tych ostatnych normalnych.

A najlepsia je potom ich argumentacia v prospech tvrdenia, ze covid nestoji za rec, ze vela zomretych ludi vlastne covid v skutocnosti ani nemalo, ale to len niekomu vyhovuje, aby sa tu umelo vytvaral pocit strachu z neho. :fubar:
Myslenie v suvislostiach, analyza a nasledna synteza faktov = nula. |(
14.09.2021 - 07:52:33
02
https://www.aktuality.sk/clanok/5zvqtys/koronavirus-zomrela-aktivistka-ktorej-sympatizanti-bojovali-za-jej-liecbu-ivermektinom/
14.09.2021 - 08:19:44
00
to je to jednoduche myslenie :), A=>B, C=>D. z hovadiny vyrobit novu hovadinu, pripadne stylom fero povedal tak to musi byt pravda :)
nieco ako A a B => C necakaj, to uz je nad ich sily
14.09.2021 - 08:56:55
00
ivast napísal:

no a teraz kludne mozes cakat reakcie typu: zabili ju, keby ju liecili ivermektinom tak by urcite prezila atd...
14.09.2021 - 08:58:33
00
Inak super jednoduchy model na pochopenie kolko vakcinovanych ocakavat v nemocniciach pri 90% efektivite vakciny.

Prílohy:

ujssf00h0cn71.png
ujssf00h0cn71.png 1.87 MiB thumb_up0thumb_down

14.09.2021 - 09:10:44
10
Len to nie je (ako pises) "kolko vakcinovanych ocakavat v nemocniciach" ale aky mozeme ocakavat pomer vakcinovanych a nevakcinovanych hospitalizovanych v zavislosti od percenta zaockovaosti populacie.
Ano, dobre na vysvetlenie pre tych, ktori argumentuju tym ze "ved aj ockovani koncia v nemocnici" (aj ked si nie som isty, ci su schopni to pochopit).
Co je ale dolezitejsie, ze pri 10% zaockovanosti skonci v spitali X ludi a pri 90% ovela menej (povedzme ze X/8). A to je pre zatazenie nemocnic podstatny rozdiel a nie kolko z nich bolo a kolko nebolo ockovanych. To skor zaujima tvorcov vakcin.
14.09.2021 - 09:47:47
01
Toto dezolati nepochopia, nemajú na to ani vzdelanie ani intelekt.
14.09.2021 - 10:08:48
00
Neni podstatné koľko zo zaočkovaných alebo nezaočkovaných skončí v nemocnici. Podstatné je koľko tam skončí nezaočkovaných aj zaočkovaných spolu. Nezaočkovaných sú tri milióny. Na vrchole druhej vlny koncom februára a začiatkom marca 2021 začali nemocnice kolabovať pri počte hospitalizovaných 4300. Výhodou ,,čiastočného,, /40 - 45 % z celkového počtu obyvateľov/ zaočkovania populácie krajiny je že v nemocniciach skončí menej ľudí zo zaočkovaných. Jeho nevýhodou je väčšie šírenie vírusu z dôvodu voľnejších opatrení, väčšej mobility, viac kontaktov ľudí. Vďaka takémuto ,,čiastočnému,, očkovaniu môže nastať podobný efekt ako pri antigénových celoplošných bombách s výhodami miliónov otestovaných ľudí ktorí mali v rukách akési certifikáty - potvrdenia osvedčujúce k šíreniu vírusu. Nasvedčuje tomu o 30 % horšia súčasná pandemická situácia v počte hospitalizovaných a úmrtí oproti septembru 2020 - na začiatku II. vlny. V nemocniciach sú v posledných dvoch týždňoch takmer dvojnásobné počty hospitalizovaných, ľudí na ventilácii a úmrtí.



https://www.aktuality.sk/clanok/h0xl074/koronavirus-online-pcr-testy-odhalili-stovky-novych-pripadov/


Naposledy upravil ivan dňa 14.09.2021 - 10:28:25, celkovo upravené 1 krát.

14.09.2021 - 10:22:10
00
tak to by si sa čudoval ako vzdelaní a skutočne inteligentní ľudia sú antivaxeri a totální spochybovači či už covidu ako takého alebo aspoň celého diania okolo ... hovorovo dezoláti. Takže ono to skôr nie je o tom, žeby neboli schopní ale proste nechcú pochopiť túto "oficiálnu mediálnu kampaň"
14.09.2021 - 10:24:20
03
Chorváti sa pridali k rozumným národom . Zákažu výkon zdravotnickych profesii neočkovanym zamestnancom … správny krok ?
14.09.2021 - 10:24:51
05
capulo napísal:
no a teraz kludne mozes cakat reakcie typu: zabili ju, keby ju liecili ivermektinom tak by urcite prezila atd...


V tomto som nesmelý optimista - po tom, ako v posledných týždňoch v USA nenávratne odbúdajú s pomerne slušným mediálnym pokrytím aktivisti a bojovníci tohto typu (ten posledný sa aj samoliečil Ivermektínom a vitamínom D, takže ho nikto nemohol zabiť ich nepodaním), verím že aspoň malé percento zástancov zváži, či naozaj aj sami to chcú takto „dobojovať“ ...
14.09.2021 - 10:26:17
00
lapaloma, ja o žiadnom vzdelanom a skutočne inteligentnom antivaxerovi neviem…a pokial takí sú, tak sledujú niečo úplne iné (a na tajňáša sú očkovaní).
14.09.2021 - 10:44:11
00
tak ja mám napr kamošku, veterinárku s dvomi VŠ a jedným doktorátom, ktorá je aj vzdelaná aj inteligentná a aj naozaj rozumná ... ale na toto má svoj názor :P. A potom poznám aj astrofyzika, čo síce na covid "verí" ale očkovanie považuje priam za satanizmus ... napr mal ísť na konverenciu desi do južnej ameriky ale odriekol to kvôli očkovaniam
14.09.2021 - 11:25:08
01
keyboard_arrow_up