zomg, uz si konecne zapamataj, ze to ze to tu budu ockovani sirit, s tym sa pocita, to sa rata ako prijatelne zlo. dokonca aj to cop ises ze veselo siria chorobu aj s tym 'veselom' sa rata. proste co neskonci v nemocnici to srdco neboli :D
s cim sa nepocita je to kvantum nezaockovanych, ktori to schytaju a zaplnia nemocnice

ciel momentalne nie je nemat kovid, ale mat prazdnejsie nemocnice
14.09.2021 - 13:24:16
05
Kde je prirucka s cim sa co pocita a kde je miera prijatelneho zla?
Nech sa poducim
14.09.2021 - 13:53:05
00
sa mi paci ako ockovani nic necitia ale vsade okolo seba siria kovid :lol:
uz to tu bolo spomenute vela krat no nestacilo ako vidim - ani stacit nikdy nebude.
ockovany kovid dostane ale imunitny system ho uz pozna a zacne ho likvidovat. do akej miery, zalezi od imunity jedinca. ak je taky clovek infecny tak len minimalne. ak taky clovek stretne dalsie ockovaneho nic sa nestane. ten isty princip ako nosenie ruska - ak ho ma jeden, je to knicomu ak ho maju vsetcia pomoze. stane sa mozno neockovanemu - ale to uz pokladam za jeho problem. takze neockovanci - kludne si dajte igelitky na hlavy a bojte sa.
ja som ockovany - verejne vyhlasujem - kludne odomna utekajte na km daleko - ja budem len rad.
14.09.2021 - 14:14:53
00
Už sa môžu aj na hlavu postaviť. Už to začalo a skončí to v apríli. Peknú zimu prajem.
14.09.2021 - 14:23:54
00
ano lenze sa im nepaci ked sa rozdeluje spolocnost - cize sa to bude tykat vsetkych. takze dakujem za peknu zimu.
celkovo by ma zaujamo co maju v tych hlavach za predstavu - ze teraz co? virus zazracne zmizne, vsetko bude ako predtym? ziadne omedzenia, prazdne nemocnice, alebo co cakaju? ake maju riesenie? ako som uz napisal? vykapat co ma vykapat? lebo som myslel ze tou cestou nejdeme.
14.09.2021 - 14:29:26
00
Podelím sa s Vami o radost 👨‍⚕️ …

🔓 : https://dennikn.sk/2535606/lekarka-neockovat-sa-proti-covidu-je-ako-soferovat-pod-vplyvom-alkoholu/?cst=6684ef83792d44ef6a45defaec4a16204658c648
14.09.2021 - 14:31:56
12
Začínam si myslieť, či zomg si z nás nerobí <> :)
14.09.2021 - 14:39:28
00
Ramon1 napísal:
Veď sme to tvrdili , že na kovid pôjdu hlavne nezaočkovane dezolé … ale veď koho to serie . Kovid není a hotovo . A tým padom ani dovolenkári tu nic nedoniesli . Bo žiaden kovid nieje … a ani ZOMG nie je 😂

Ináč ráno som bol po prvé “ lastovičky “ … nezaočkovaný 41 ročný dezol so SpO2 57% . Pohoda , len chrípočka .


Nerozumiem preco mas potrebu kazdeho urazat. Je kazdeho vec, ci sa da alebo sa neda zaockovat. Na Slovensku ockovanie proti Covid-19 povinne nie je, takze vysmievat sa, urazat druhych je naozaj primitivne.
14.09.2021 - 14:51:32
01
A sme tam …

Španielsko od pondelka zaradilo Slovensko do zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy, konkrétne východné Slovensko a Bratislavský kraj. Ľudia z týchto častí sa musia preukázať pri vstupe do Španielska testom, očkovacím preukazom alebo potvrdením o prekonaní covidu-19.

V prípade testu môže ísť o PCR test (RT-PCR) nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 48 hodín. Očkovacím preukazom sa môžu preukázať cestujúci zaočkovaní oboma dávkami vakcíny schválenej v EÚ (EMA) alebo tými, ktoré uznáva WHO.

Kompletné očkovanie musí byť ukončené 14 dní pred príchodom. Potvrdenie o prekonaní ochorenia covid-19 môžu cestujúci predkladať najskôr po 11 dňoch od identifikovania ochorenia, maximálne však 180 dní po jeho vydaní.

„Uvedené potvrdenia alebo certifikáty musia byť originál, vyhotovené v španielčine, angličtine, francúzštine alebo nemčine a môžu byť predložené v papierovej alebo elektronickej podobe,“ priblížil slovenský rezort diplomacie. (tasr)

Dennik N
14.09.2021 - 14:52:06
00
CyclopathicLaughs napísal:
Mozme sa za to podakovat zaockovanym, ktori v lete isli do Chorvatska, Talianska a pod. a nemuseli podstupit karantenu, len tu veselo sirili chorobu.

Vid. zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/600552-najviac-pripadov-covidu-importovali-pocas-jula-a-augusta-na-slovensko-z-chorvatska/

Hej? Poznam osobne 3 rodiny, kde nie je nikto zaockovany, boli v lete v HR a nesli po navrate do karanteny, vsak naco.
14.09.2021 - 15:01:51
00
Názor dezolatneho antivaxera , vďaka ktorému budú zomierať ľudia oboch táborov / ľutujem len a len tých zraniteľných a ockovanych / mám hlboko hlboko v trúbke … vy ste sa rozhodli . Máte debilne skreslene a pomýlené názory , postrádajúce akékoľvek racio . Váš názor na ktorý máte “ nárok “ si môžete kovidovymi slinami prskať veselo ďalej na námestiach do ksichtov . A k tomu Vám dopomahaj Boh .
14.09.2021 - 15:02:44
03
CyclopathicLaughs napísal:
Nerozumiem preco mas potrebu kazdeho urazat. Je kazdeho vec, ci sa da alebo sa neda zaockovat. Na Slovensku ockovanie proti Covid-19 povinne nie je, takze vysmievat sa, urazat druhych je naozaj primitivne.

naozaj primitivne je skor spoliehat sa na inych, ze nieco obetuju (aj) v tvoj prospech a zaroven sa zubami-nechtami branit vlastnemu pricineniu na "spolocnom dobre" ked tu je taka moznost.


Naposledy upravil Minikin dňa 14.09.2021 - 15:11:17, celkovo upravené 1 krát.

14.09.2021 - 15:07:30
02
CyclopathicLaughs napísal:
Nerozumiem preco mas potrebu kazdeho urazat. Je kazdeho vec, ci sa da alebo sa neda zaockovat. Na Slovensku ockovanie proti Covid-19 povinne nie je, takze vysmievat sa, urazat druhych je naozaj primitivne.

Čital si akú prácu vykonava?
14.09.2021 - 15:08:50
00
Na Slovensku nie je povinné ani utretie si zadku po veľkej potrebe, ale väčšina ľudí chápe prečo by to mali robiť…podľa teba sa nemám smiať z tých, ktorí chodia so škrtátkom na trencloch, lebo toaletný papier považujú za sprisahanie papierenskej lobby?
14.09.2021 - 15:20:38
018
jurot napísal:
Kde je prirucka s cim sa co pocita a kde je miera prijatelneho zla?
Nech sa poducim

tak ak sledujes posledny rok a pol tak si si urcite vsimol ze:
a, zbavit sa corony - to sme vzdali uz prve mesiace, inak by bol vtedy tvrdy lockdown a zavrete hranice, ziadny pendleri atd..., cez hranice len tak nik, vsetko povinna karantena. potom by sme tu mali relativne cisto a mozno by stacilo trasovat kontakty a pripadny vyskyt smarit do karanteny vsetko okolo..
b, zit s coronou bez ockovania - nedalo sa, pripady velmi stupali, nemocnice zahltene, bolo treba lockdowny, obmedzenia...

predpoklada sa, ze ak by sa vsetci zaockovali, nemocnice by to zvladli aj keby neboli dokopy ziadne opatrenia. teda ze by sme sa vratili do 'normalu'. zeby par stovak ludi bolo v nemocnici a cojaviem dedattisice denne pozitivne ale doma to by tiez nevadilo. nemocnice by stihali, a vsetci by boli spokojni ze maju slobodu :). kto by chcel by sa chranil sam od seba, kto ne ten ne. drviva vacsina ludi by to neriesila ze raz za polroka chytia covid alebo jak. proste kym by nemocnice boli v pohode, tak by urcite nikoho netrapilo ako sa to tu siri, kludne aj milion nakazenych ak z nich len stovka bude v nemocnici

ci sa taky stav bude dat dosiahnut aj ked polka ludi nie je ockovana a deti uz vobec ne - skor si myslim ze sa to nepodari. pozitivne je ze trpiet za svoje rozhodnutia budu primarne neockovanci, skoda len ze sekundarne aj ockovanci ak sa zahltia nemocnice

doba sa zmenila, uz to nie je ze podme sa chranit vsetci navzajom, ockovanci sa navzajom nemusia chranit, vid nepovinna karantena atd... proste tam sa to bere ako to prijatelne zlo, ze kludne nech sa nakazia, az tak vela sa nedeje... neockovancov urcite ockovanci chranit nebudu, priorita je zaockovat ich, nie ich ochranovat. a neockovanci navzajom tipujem ze budu mat kadejake opatrenia rovnako na haku ako maju na haku ockovanie, takze tam sa to bude veselo sirit a kapat

momentalne kazdy musi ratat s tym ze to chyti, neujdes pred tym, hlavne preto co som pisal vyssie, ze kym budu nemocnice stihat, tak sa sirenie az tak riesit nebude. takze kto si veri ze to da v pohode bez vakciny - vela stastia nech patri medzi vyvolenych...
14.09.2021 - 15:45:56
00
keyboard_arrow_up