Má niekto skúsenosti s plastom vittoria mazza? Názor?
13.09.2021 - 13:16:54
00
Za mňa jeden z najuniverzálnejsich plášťov aké som jazdil, dá sa použiť na všetko od tvrdého ujazdeneho podkladu cez hrabanku až po blato s tým ze sa mu dá dôverovať v každých podmienkach, pekne predvidatelny, dokáže sa zahryznut aj tam kde to už ozaj nečakám. Pocitovo nízky valivý odpor vzhľadom na vzorku a zmes. Ale v trail verzii trail dosť náchylný na prerazenie a prerezanie, verzia enduro je už na omak bitelnejsia a zatiaľ bez prerazenia 😁
13.09.2021 - 21:08:24
11
Ako kukam cista copy minion dhf :)
14.09.2021 - 09:53:31
02
Až na ten rozdiel že minion mi absolútne nesadol svojim prejavom 🙂
14.09.2021 - 17:52:49
01
preto som presiel cez shorty az k assegaiu
14.09.2021 - 18:23:30
03
Chlopi co vravite na Vittoria Mazza 2,4 a Mortello 2,35 - predne/zadne, jazdi z vas niekto toto kombo?.... teraz jazdim Maxxis DHF vpredu aj vzadu.....
polepsim si vymenou za Vittoria ? branomelis mi dal strrasneho chrobaka do hlavy :D.... citam recenzie a vyzera to na zaujimave plaste....
14.09.2021 - 22:40:49
00
Ako pise Vtipalos.. kopia Minionu jazdi ako kopia Minionu. Zvysok je velakrat len placebo ;- ). Samozrejme, Minion DHF ma na vyber 4 bocnice (Exo,Exo+,DD,DH) a 5 zmesi (Ultra Tacky, 3C MaxGrip, 3C MaxTerra, Dual Compound, Single Compound). Plus 3 generacie (pre-WT, WT, post-WT) ohladom pomeru osadenia stuplov k sirke.

Neda sa vobec povedat ze Minion ma nejaky prejav ked existuje cez 30 kombinacii napriec poslednou dekadou :- ). Ultra Tacky nebude jazdit rovnako jak lacna bikeparkova DC verzia. Exo netlmi a nechrani ako DD. Etc..

Rozdiel medzi roznymi kopiami toho isteho dizajnu je ultimatne ako pekne a odlisne/unikatne logo chce niekto mat na boku a ako moc tuzi odlahcit penazenke ked kupuje hocico co prave neni v zlave na Bike24.de

Obcas sa stane ze ani jedna z tych 30 verzii ktore ma Maxxis a Schwalbe na kazdy plast, nesadne uplne presne do konkretnej predstavy a vtedy moze objektivne ponuknut alternativa zmenu. Ale kedze 90perc. vsetkych pretekarov napriek sponzorstvu jazdi ciernou fixkou zacarbane Maxxisy, tak by som povedal ze az tak nie :- ).
14.09.2021 - 23:00:24
06
Ja som skusal rozne maxxisy a rozne zmesi a lepsi univerzal ako ardent race som na take normalne turisticko fotrovske jazdenie nenasiel. V blate ako tak drzi, v prachu tiez aj asfalt dava. Ikon smyka v hlbsom prachu a blate to je tak na zadne koleso na leto. Teraz chcem jesen zimu na xc biku skusit kombo ardent race+ardent. Miniony dhr a dhf mam zas na fulle na jesen zimu jar do blata ale teda to su dobre kotvy nielen na asfalte. Este chcem buducu sezonu skusit schwalbe racing ralp a ray na chrtenie na xc ht kvoli tej hmotnosti a pozitivnym recenziam. Len so schwalbe mam zle skusenosti este z dusovych plastov, casto som chytil krivy kus . Jasne ze kazdy jazdi ine podmienky a je na tom inak s technikou jazdy a potrebuje ine plaste (potom mozno ani kotvy typu Minion na zimu nepotrebuje :D)
15.09.2021 - 09:06:18
01
Rumakk napísal:
Chlopi co vravite na Vittoria Mazza 2,4 a Mortello 2,35 - predne/zadne, jazdi z vas niekto toto kombo?.... teraz jazdim Maxxis DHF vpredu aj vzadu.....
polepsim si vymenou za Vittoria ? branomelis mi dal strrasneho chrobaka do hlavy :D.... citam recenzie a vyzera to na zaujimave plaste....

Jazdil som presne toto kombo ale skončil som pri Mazzach na oboch kolesách... na tvrdé podklady je Martello fajn, parádne odvaluje, ale v hrabanke cítiť ze proste nemá taky grip aký by bolo treba, hlavne pri brzdení...
Maxxis som dával šancu pomerne dlhú dobu v rôznych verziách ale tým plášťom proste neveril... Za mňa jedny z najmenej predvidatelnych plášťov aké som na biku mal...
15.09.2021 - 09:46:39
00
DHF zas ani nie je plast pre kazdeho aj ked sa to tak ludovo traduje kvoli jeho legendarnemu statusu. Vacsina ludi nema az tak dobre zvladnutu techniku klopenia obzvlast off-camber aby sa necitili o nieco bezpecnejsie na niecom predsa len sirsom co sa tyka stredneho dezenu.
Ono je predsa len dovod preco vela znaciek skopirovalo DHF, ale asi 10krat tolko ich zkopirovalo DHR II a to ako plast na predne aj zadne koleso (aj ked sa velakrat nadalej pokracuje v tom marketingu na zadne, hlavne kvoli valivemu odporu, vid. Schwalbe Big Betty).
Ale to je o tom type dezenu a nie nutne o znacke co ho vyraba.

Osobne recenzie plastov (ak to prave nerobia recenzenti typu Blister Gear) su velmi ezotericka vec :- ). Fora su plne "zmenil som kopiu A za kopiu B a grip sa zlepsil 100 nasobne! Neuveritelne!" a hned pod tym presne opacny nazor.

Kupou ziadnej znacky dnes clovek neurobi chybu, ale urcite ani nenajde zlaty gral ktory si nikto nevsimol.
15.09.2021 - 11:25:49
011
FiLus sak prave, nejak tej 2,3 DHF prestavam vpredu verit... neviem preco... a teraz som dostal chrobka do hlavy za vittoriu mazza 2,4.... podla toho co som cital tak nema az taky hluchy priestor medzi stredovym behunom a krajovymi stuplatmi ako DHF, ale zas tam nebude 100% rozdiel.... a ta ich zmes je asi lepsia na rolling ako konkurencne znacky, ale moze to byt iba marketing.... asi pojdem to doho a zhodnotim sam... uz sa iba rozhodnut co dozadu, ci martello ci mazza....
FiLus je tam inak obrovsky rozdiel medzi martellom a mazzou vo valivom odpore? a v brzdeni?

Juraj_yT niekedy treba dat na marketing a placebo spravi svoje :P.... inak nema zle hodnotenia ta mazza vzhladom na to ze to je ,,vylepsene´´ DHF.... mozno pojde iba o rozdielne zmesy gum, tpi a tym sa ten plast odlisuje od originalu DHF....

kazdopadne dik za rady
15.09.2021 - 23:21:51
00
s tym "kopirovanim" dhf by som bol opatrnejsi - https://www.singletracks.com/mtb-podcast/ken-avery-from-vittoria-talks-mountain-bike-tires-podcast/
16.09.2021 - 00:18:55
01
"Kopirovat" netreba brat doslovne a negativne, je mi jasne ze Avery nepisal diplomovku s Matovicom. Aj ked novu verziu navrhne sam povodny dizajner. V najlepsom slova zmysle dajme teda "Spiritual successor". Je jasne kedy je plast dusou Minion a kedy Magic Mary :- ).
Sam jazdim kopiu DHR II v podobe E13 TRS lebo mi pekne pasuje logo s rafikom (a lebo mal pekne discounty na Bike24).
16.09.2021 - 01:14:54
02
Rumakk ta ich Graphene 2.0 zmes je "divná"... Príde mi ze na mokrých koreňoch a skalach to neustreli naraz, ako keď trafis ľad, ale ma to ako keby tendenciu šmyknut postupne... No v bikeparkoch zadok začal miznút pred očami ale žiadne trhanie stoplov.
Po prechode s Martella na Mazzu bolo agresivnejsiu vzorku samozrejme poznať, Martello na asfalte prakticky ani nehučí... Pri brzdení a zatacani to bolo ale úplne inde, už som aj cítil že zadaok sám o sebe brzdí ?
16.09.2021 - 07:52:13
00
FiLus a co brzdenie na prašane? volny povrch.... ved martello musi brzdit jak blaznive kvoli tym kolmim stuplom.... ci? lebo aggressor mi dobre brzdil a to je dost podobny plast...
16.09.2021 - 08:50:59
00
keyboard_arrow_up