a na co ho predbiehat "kedze idete skoro rovnako rychlo" ???
16.09.2021 - 10:12:19
03
a prečo nie, ak auto ide 30+ a cyklista 20-, prečo by neobišlo aj tesne ... ako zákon nak sa zmení ako chce ale stále sa riaďme rozumom
16.09.2021 - 10:22:50
03
No a keď ideš po Pionierskej v cyklopruhu, tak každý má v <> ako ďaleko od teba prechádza, lebo ten pruh pôsobí ako ochranný prvok, ale reálne je to prd platné. Možno keby tam ten pruh nebol, tak vodiči obchádzajú a predchádzajú cyklistov s väčším odstupom. Detto na Banskobystrickej, na Americkom námestí atď. Vsetko v intraviláne, kde je najväčšia premávka. Malo by sa riešiť takisto aj toto - fyzické oddelenie cyklotras od ciest pre motorové vozidlá. Minimálne v rámci mesta. Namaľované pruhy sú veľmi alibisticke riešenie a tu už nikto nehladi nato, či ide 30cm alebo 3m od cyklistu 50+kmh a jazdí sa. Nehovoriac o tom, že na takýchto pruhoch často stoja autá.
16.09.2021 - 10:23:40
01
Na Banskobystrickej v mojom navrhu zmien dopravneho značenia bolo fizycke oddelenie dopravnými majacikmi, kde sa majaciky stratili netusim. Klemmfixi po celej dlzke sa dat nedali kvoli vjazdom a smetiarom a neviem comu este. Keby tam ale pruh nebol, tak do protismeru vojst nesmies.
16.09.2021 - 11:03:44
00
lapaloma napísal:
a prečo nie, ak auto ide 30+ a cyklista 20-, prečo by neobišlo aj tesne ... ako zákon nak sa zmení ako chce ale stále sa riaďme rozumom

30+ a 20- nie je skoro rovnako ako sa tu niekto snazil naznacit
ak cyklista ide 30 a ty 35 napr tak tych 5 uberies a pojdes za nim. Keby si ho predbiehal +5 tak by to ako dlho trvalo. Neviem kam sa vsetci tak strasne ponahlaju ked su ochotni obetovat bezpecnost koli par sekundam casu ktory pravdepodobne aj tak stratia na najblizsom semafore kde ich ten cyklista dobehne.
16.09.2021 - 11:14:28
04
ja musím povedať, že dnes, keď som šiel do práce v tom najhoršom čase v hustej premávke, som mal šťastie na ohľaduplných tolerantných a trpezlivých vodičov
16.09.2021 - 11:34:55
01
ja tiez, celych 500m co som siel po ceste sa ma nikto nepokusil zabit
za to isla predo mnou nejaka cyklistka (alebo co to bolo) na nejakom vergli a pri zrkadlovom haji kde sme odbacali dolava smerom na hrobakovu si to strihla najskor do protismeru aby vzapeti nabehla na prechod pre chodcov a naspat do praveho pruhu. A potom sa mozeme divit ze ludia ukazuju na cyklistov.

Prílohy:

wtf.PNG
wtf.PNG 2.82 MiB thumb_up0thumb_down

16.09.2021 - 11:40:58
00
Nebola blondína? Lebo inak si tento nezmyselný manéver neviem vysvetliť :D
16.09.2021 - 12:34:01
00
Neviem, malo to kapucu na hlave, ziadna helma
16.09.2021 - 12:37:43
00
scarinko napísal:
ja tiez, celych 500m co som siel po ceste sa ma nikto nepokusil zabit
za to isla predo mnou nejaka cyklistka (alebo co to bolo) na nejakom vergli a pri zrkadlovom haji kde sme odbacali dolava smerom na hrobakovu si to strihla najskor do protismeru aby vzapeti nabehla na prechod pre chodcov a naspat do praveho pruhu. A potom sa mozeme divit ze ludia ukazuju na cyklistov.

Přestupků, které může napáchat cyklista, je opravdu celá řada. Mezi nejčastější patří především nezastavení na stopce, ale i ignorování červených světel. Jak na křižovatkách, tak i na železničních přejezdech. Poměrně běžným koloritem je i jízda v zákazech, a to jak klasických, tak v jednosměrných ulicích. K tomu přidejme také poměrně častou jízdu pod vlivem a máme poměrně četnou plejádu přestupků, které jsou však jenom málokdy pokutovány ze strany policie. O to více si potom cyklisté myslí, že mohou doslova vše.

https://autozine.cz/nevrazivost-mezi-ridici-a-cyklisty-je-znama-jedna-vec-ale-motoristy-stve-pravem/
16.09.2021 - 16:59:03
00
Mal som kolegu v práci,teraz má asi niečo cez 70 rokov, inak stále aktívny na bicykli,ale ten chlap nemá vodičák X-krát sa stalo že ráno v robote sa pýtal prečo ho zrazilo auto a X-krát mu bolo povedané nauč sa aspoň základné veci,ale bolo to na ťažko keďže mal svoj rozum
16.09.2021 - 21:19:14
00
Najhorsie co som zazil s cyklistom, bolo v Brne. Typek siel po pravej strane cesty,zrazu skocil na chodnik a hned v odbocovacom pravom pruhu pre auta z chodniku bez pozretia/zastavenia nabehol z na prechod pre chodcov rovno mne pod kolesa/. Kebyze to neocakam, tak je z neho fasirka. Stihol som zabrzdit.
Ale toto nie je problem dodrziavania predpisov cestnej premavky. To je asi absencia rozumu .. alebo pocit nesmrtelnosti, neviem .. vsak predsa nemozem skocit ani druhemu cyklistovi pod koleso, natoz automobilu. Alebo potom mozno nevidel/nepocul .. ale to je zas iny problem.
To neni o tom, ci je niekto na biku, alebo v aute. To je o ludoch a ich vnimani okolia. A ludi nejde prevychovat zakonmi a nariadeniami. Toboz nie v tejto dobre , kedy media prinasaju milion hovien , ale nic k veci alebo nieco, co dokaze priniest uzitok.
16.09.2021 - 21:37:33
04
Poslednú vetu by si mal niekde vytesať do kameňa.
17.09.2021 - 06:35:30
01
https://tv.idnes.cz/krimi/auto-odmrstilo-divku-nekolik-metru-nedalo-ji-prednost-jako-vedle-stojici-vuz.V210917_104506_idnestv_jda
17.09.2021 - 14:45:20
00
v Ziline kedysi davnejsie takto chlapik zabil dve zeny. V jednom pruhu ich sofer pustil a v druhom isiel smelo plnou rychlostou. Ze ich ale k0k0t0v netrkne ze asi sa nieco na tej ceste/prechode deje ked tam auto v druhom pruhu stoji.
17.09.2021 - 14:55:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up