foobar a nema enve v ramci reklamacie ze ti poslu kus za kus novy? bez riesenia problemov?.... ako ja viem ze to je blbost, ked sa mozes poriadne dolamat....
ja som radsej za poriadny hlinik...
16.09.2021 - 13:46:44
02
Myslim ze kratko po tej afere s praskajucimi rafikmi pristupili aj oni k dozivotnej zaruke. Ta dozivotna zaruka je ale pri karbonovych rafikoch uplne bezna a snad okrem DT Swiss ju uz ponukaju tusim vsetci ostatni vyrobcovia.
16.09.2021 - 14:01:03
00
Včera sa mi prvý krát v živote roztrhla reťaz, v 1/3 výjazdu v rozbehu na asfalte dolu kopcom. Jaže to bude oprava za pár sekúnd, ale s hrôzou som zistil že nemám spojku. Fakt neviem akú dlhú dobu jazdím bez spojky a kde som ju dal :D Ale výjazd mi to našťastie nepokazilo :)

Točím 3 reťaze už 2 roky (už spolu do 5000 km) a ani nie sú vyťahané, tak budem točiť už len 2 a tú roztrhnutú dorazím úplne na záver (spojenú 3 spojkami, keďže nitovaním v teréne som prišiel o viac článkov). Už budem musieť plánovať aj výmenu celého pohonu, budúci rok na jar už bude mať 2,5 roka.
16.09.2021 - 14:17:39
02
foobar napísal:
Myslim ze kratko po tej afere s praskajucimi rafikmi pristupili aj oni k dozivotnej zaruke. Ta dozivotna zaruka je ale pri karbonovych rafikoch uplne bezna a snad okrem DT Swiss ju uz ponukaju tusim vsetci ostatni vyrobcovia.


Hej dozivotna zaruka, ale treba to chapat, ze je na ne zaruka, az kym nedoziju. :-)

Ps: idem reklamovat ram u canyon so zarukou 5 rokov po 4 rokoch. Nasiel som po 4 rokoch vyrobnuy vadu. Som zvedavy ako ta 5 rozna zaruka v praxi bude fungovat, Uz taky ram na 99% ani mat nebudu. Ak mi to vobec uznaju, tak mi budu chciet dat inu farbu, zrejme na kotucove brzdy. Nebude mi pasovat farebne prislusenstvo, ani 2 sety kolies na rafove brzdy... :swear:
16.09.2021 - 14:32:42
00
musis najst vyrobne vady aj na tych ostatnych komponentoch :lol:
16.09.2021 - 14:50:42
08
myslim ze ti nemozu dat ram co nebude pasovat so zvyskom osadenia. musia ti dat adekvatnu nahradu alebo cely bike iny.
to je ako keby si reklamovat SSD M.2 z NB a oni ti poslali 2,5" SSD naspat a ktore tam nemas ako osadit.
farbu mozno inu mozu, to asi nevadi uzivaniu aj ked o tom by sa dalo polemizovat ale kotucovky podla mna nie.
16.09.2021 - 15:52:02
00
No to je teoreticky pekne, ale mam cerveno biely bike. Vsetky komponenty okrem sady mam uz vymenene za farebne zladene. Sedlo, riaditka, kolesa, sedlovku, predstavec. Do toho biku islo min dalisch 1000E v komponentoch. Cize ak mi neadju taky isty ram v tej istej farbe tak je 99% komponentov na prd. Ved tie novsie maju este aj inu geometriu. No bude to sranda.
16.09.2021 - 16:05:25
00
Mozu ti dat ram aky chcu. Na rovnaky typ ramu (ale nie farbu) by si mal narok len v ramci 2 rocnej zaruky garantovanej zakonom. Zaruka 5r je uz mimo zakon a teda vyrobca/predacja postupuje podla svojich podmienok (ktore si sam urcuje).
16.09.2021 - 16:48:05
04
Tak veru nejako to bude, Cize dozivotna zaruka na kolesa resp cokolvek ine alebo zaruka nad ramec 5 rokov je len reklamy blabol ktory je v praxi velmi malo platny. Napriklad mam zasobnik teplej vody ktory prehrdzavel po 4 rokoch s 5 rocnou zarukou. Vyrobca si vyziadal fotky podklady o garanckach ... a potom ostalo ticho. Ani len ze to zamieta nenapsial, proste prestali komunikovat. Cize Austria elmail tiez nekupovat. Zasobnik za 3500E.
16.09.2021 - 17:11:51
00
Kenai by ma zaujimalo aku vyrobnu vadu si nasiel na rame po styroch rokoch pouzivania ?
16.09.2021 - 17:40:14
00
Po 4 rokoch mi bez problémov vymenili zlomený rám, ktorý už bol 2 roky po záruke, samozrejme za úplne nový tohoročný model, aj to preskladali... Všetko je to len o prístupe a ochote...
16.09.2021 - 17:43:53
01
scarinko napísal:
myslim ze ti nemozu dat ram co nebude pasovat so zvyskom osadenia.

co by nemohli, robi sa to takto .. zakonnu zaruku riesi obchodnik, ked sa neda, vrati peniaze, to ostatne riesi vyrobca a ten co ma, to da .. ale peniaze urcite nie .. ale ked uz mas ram na 29er s boost, tak snad to este nejaky ten rok vydrzi, ale nespoliehal by som na to :D
16.09.2021 - 17:59:41
00
Bade napísal:
Kenai by ma zaujimalo aku vyrobnu vadu si nasiel na rame po styroch rokoch pouzivania ?

V skratke, po par km zacalo praskat stredove zlozenie BSA. Rozobral zistil ze bolo nedotiahnute a zlozene na sucho a preto malo zrejme vakel a odisli loziska. (reklamoval som to napisali ze spom si to mal skontrolovat) Vymenil som za ultegra stredko a vsetko bolo v pohode az do prveho dazdu kde som presiel po prachovej ceste (R4). Nastal praskot ako ked praska sedlovka, akurat to islo zo stredoveho zlozenia. Rozobral vycistil skontroloval, okrem spiny z vonku som ziaden problem nenasiel. Zlozil a scenar sa zopakoval dokonca aj za sucha po prejazde cez spinu. Rozobral som to cele 3.krat a zistil som ze dosadacie plochy stredoveho zlozenia neiesu paralelene. (uz bolo aj vidiet kde sa misky opieraju a kde nie. Proste cela ta trubka so zavitom nie je zrezana rovno a loziska sedia do konusu, alebo sa neopieraju celu plochu a dostava sa tam tadial bordel. Tiez to pri zaazi cele pruzi. Vysledok po par metroch cez prach. strk, piesok, praskoce cely bike. Zistil som to az teraz, lebo ked bol ten bike novy, jazdil som vylucne za sucha a cez strk na ceste ako je na stavenisku R4 som to prenasal na chrbte. Proste som ani do travy nevbehol. Ale zacal som jazdit dost do AT a ked trasu nepoznam obcas sa bordelu vyhnut neda.
Riesenia tu vidim len dve. Zafrezovat to aby boli dosadacie plochy paralelne (prist o zaruku) alebo to reklamovat.
16.09.2021 - 18:21:29
00
Kidak napísal:
Ramienko SLX je z dvoch kusov plechu niekde zo strechy stodoly...ciste blato...s dvoma prstami to ohnem...tragedia

bud rad, ze nemas XTR 12sp :D .. vysledok asi rovnaky, len za 5x tolko penazi

dotm napísal:
samozrejme odpoveď poznám...tiež som to takto urobil, ale žiaľ nedokázal som napnúť reťaz a stále bola voľná, ďaleko som neprešiel

naposledy ked som riesil zdemolovanu prehazku, neslo mi nijak nastelovat retaz, aby bola ako tak napnuta a v linke, poriesil som to stahovacou paskou, ktora zabranila preskakovaniu na vacsi pastorok , vysledok ma prijemne prekvapil
16.09.2021 - 18:36:48
00
Tecka napísal:
ked niekto pise, ze nic nove sa s pohonom nedeje, asi stale jazdi na 3x6...

no stale ti visi kladka dole, nabera blato,konare,atd .. ci uz je lankovy pohon, alebo elektricky, nemeni nic na tom, ze je to stale to iste, presnejsie radenie je uz nie vlastnost, ale nutnost u 12sp
16.09.2021 - 19:40:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up