Novinka od Muc-off - Ludicrous AF (a to AF znamena to, co vas napadne:)), zatial v miestnom shope este nie je, ale mozno niekoho to zaujme:
https://cyclingtips.com/2021/09/muc-offs-ludicrous-af-is-said-to-be-the-worlds-fastest-lube-but-is-it/
16.09.2021 - 13:53:53
01
auto focus?
16.09.2021 - 20:43:15
02
No neviem. Kym to neodobria na GCN tak pockam...🤭 Muck- off je ich partner, to nove mazivo budu aj na suche rozky natierat....
16.09.2021 - 21:33:34
00
Nié to bude anti fog 🙂
16.09.2021 - 21:54:28
00
Na MTB používam Squirt a tá čistota je super. Na cesťáku olej. Jediný problém so Squirtom čo som zaznamenal je, že ak som jazdil v blate a následne poriadne umyl bike, tak začala reťaz hrdzavieť. To sa mi na cesťáku nikdy nestalo. Asi treba reťaz vždy poctivo vyutierať.
17.09.2021 - 16:55:04
01
To je problém reťaze. Squirt nemaže, špiní, ale KMC reťaz na commuting ebajku nikdy nehrdzavela. Jazdil som v daždi a wapkoval.
Na cesťáku Shimano reťaz pri Squirte hrdzavela. Keď som prešiel na Castrol, tak hrdzavieť prestala. Čo je logické, lebo Castrol maže. Ale tá KMC reťaz je rozhodne odolnejšia voči hrdzaveniu.
Použi na MTB olej a nebude hrdzavieť. Ten Castrol špiní len o málo viac ako Squirt, ale naozaj aj maže a chráni.
17.09.2021 - 23:08:42
03
Mi23 napísal:
Tak na pár strán som sa díval a iba sa to tu opakovalo a aj tak som si dal otázku: Čím mazať reťaz?

a co finish line wet lubricant ? akurat že je to len na cross country v Španielsku....ak jazdis AM/EN tak asi nie a este najskor musi svietit slnko, potom musi sprchnuť a nasledne prisnežiť....pozri piktogramy na etikete :-)


21.09.2021 - 15:22:48
00
thumb_up0thumb_down

Ešte som to neskúšal, ale na internete som našiel recept na domáce mazivo (vosk) od tohto chlapíka čo vyzeral celkom zaujímavo a snáď aj hodný vyskúšania. Vyzerá, že si s tým aj dal prácu to otestovať všetko...

Akurát keď porovnával dĺžku reťazí tak mi dosť vadilo, že tie reťaze neboli úplne rovno (niktoré články boli trocha zohnuté). Myslím si, že by spravil lepšie keby na spodok zavesil cca 20kg závažie na každú z tých reťazí pre objektívnejšie porovnanie vyťahania. Prípadne možno aj roztaviť ten vosk vo vnútri, to môže tiež ovplyvniť výsledky.
30.09.2021 - 22:37:39
02
Ano, uz som tu o tom pisal, aj svoje skusenosti s tym mazivom.. Pozri odtialto https://www.mtbiker.sk/forum/post1713001.html#p1713001
Kazdopadne je to najlepsie mazivo ktore mi preslo rukami, ak mas na to trpezlivost. Len varujem, ze tu s tym velmi popularny nebudes. Nie je to dst posh pre miestne osadenstvo.
01.10.2021 - 08:59:43
02
Ale tu vobec nejde o daku posh etiketu, ono to je priam nekonecne neprakticke. Vacsina z nas nema na tu alchymiu ani cas, ani garaz co si moze dovolit zasrat a ani polovicky ochotne tolerovat nieco take v byte kvoli mazaniu retaze na bicykli. Ta moja by mi hned taxik na psychiatriu volala pristihnut ma na sporaku "varit olej na retaz", bez urazky. ?
01.10.2021 - 20:36:29
013
V decathlone maju mazivo najlepsia cena, na suche pouzitie 3€ aj niečo.. ja som kupil na mokre za 6€ ale na to sa lepia nečistoty veľa.
01.10.2021 - 20:38:39
00
mam niekolko tisic km na squirte a neminul som ani stvrtinu flasticky. nieje najlacnejsi ale ... koli tym par € za rok robit z kuchyne chemicku tovaren ... by mi muselo. mam pocit ze moc onanujete nad tym mazanim - pranie, cistenie, varenie, striekanie, kefovanie, utieranie ...

novu retaz pretrem handrou od tech benzinu nech z povrchu utriem to lepkave svinstvo. tak 200-300km najazdim na povodnom konzervacnom mazive - len priebezne utieram retaz suchou handrou. ked zacne popiskovat len nakvapem squirt. vydrzi tak od 80-180km dla podmienok. len nakapem pretocim nech zatecie a necham tak. nikdy nemazem tesne pred vyjazdom. utriem retaz suchou handrou az pred dalsim mazanim. retaze mi vydrzia citelne viacej. je september a prave mam jednu usetrenu - pouzivam najlacjesie sramacke 11sp.

teraz som namazal, na druhy den spravil kratky vyjazd, utrel a namazal znova. na dalsi den - podmienky boli snad idealne ale presiel som 350km - popiskovat retaz zacala tak 20km pred koncom. ani po prejdeni tych 350km vsak piskot nebol vyrazny.
01.10.2021 - 21:21:15
113
Squirt aj mne fungoval ako píšeš, akurát niekedy bol problém mať dostatočné časové okno na namazanie aj s vyschnutim, hlavne po mokrých výjazdoch ... Tak som prešiel na Castrol ktorý je ususeny za 3 minúty a funkčné je to rovnaké ...
01.10.2021 - 21:29:42
00
ja som zvedavy teraz ked bude byvat sychravo a hlavne na zimu co to bude robit.
ja ked idem dlhe trasy alebo viac dni - tak mazem cez den kym si dam obed - nakapem pretocim a necham na slnku nech sa rychlo odpari. uz za 10 minut je vidiet ze by sa na tom dalo ist. vydrz potom nieje taka aka by mala byt ale nieje to nic strasne.
01.10.2021 - 21:37:15
00
Kenai napísal:
Ano, uz som tu o tom pisal, aj svoje skusenosti s tym mazivom.. Pozri odtialto https://www.mtbiker.sk/forum/post1713001.html#p1713001
Kazdopadne je to najlepsie mazivo ktore mi preslo rukami, ak mas na to trpezlivost. Len varujem, ze tu s tym velmi popularny nebudes. Nie je to dst posh pre miestne osadenstvo.

Tak ono to nie je o nejakom vnucovaní resp popularite, každý nech sa rozhodne sám čo bude používať. :) Ja som len našiel niečo čo vyzeralo sľubne a rozhodol som sa to sem dať v nádeji, že to niekomu pomôže.

Ale teší ma, že si s tým mal dobré skúsenosti. Musím si to veru vyskúšať aj ja niekedy.

Vtipalos
Áno, ten proces aj mňa trocha odrádza ale tak cieľom je práve tá jednoduchšia a čistejšia starostlivosť o reťaz. Tým odstrániš potrebu práčky, nie je hneď všetko špinavé čoho sa tá reťaz dotkne ak si ju práve 5 minút predtým neutrel aby sa ti tam nič nelepilo a tak ďalej. Myslím si, že kúpa komerčného vosku bude asi tiež dobrý kompromis ale ten voskový kúpeľ reťaze bude pravdepodobne aj tak o niečo efektívnejší.
01.10.2021 - 21:50:17
00
keyboard_arrow_up