heh prave mi prisla SMS od UVZ s upozornenim ze od pondelka sa v niektorych okresoch sprisnuju opatrenia a ze ma pozyvaju na ockovanie (zaockovany som uz davno) - som sa zlakol ze som dohladany kontakt a zatvoria ma doma kym nebudem mat pcr test :lol:
17.09.2021 - 19:27:01
01
duves napísal:
Takže podla takej logiky nema vyznam sa ani očkovat proti žltačke. Resp. už som aj na vlastne uši počul dezolata v potravinach vykrikovat, že nakazu Covid širia zaočkovaní. On dezolat nemal rúško a zriadenec ho upozorňoval, aby si ho nasadil. Čo odmietol a povedal, že ma vynimku od lekara. Zriadenec chce vidiet tu vynimku, načo dezolat už začal kričať a vravel, že nema narok poznat jeho zdravotný stav a zalomil to hlaškou, že Covid šíria zaočkovaní. To mi už nedalo, pridal som sa tiež a povedal som mu, že či je riaditel zemegule, ked take veci ovlada. Nič iné. Dezolat aj po mne vykrikoval, že sa nemam čo starať do jeho zdravotneho stavu. Priznam sa, jeho zdravotny stav mi je u ri..i.
Inak pako na entu. Medzi bytovkami Horna 3 a 5 v BA si postavil RD (https://lnk.sk/kqos), tam samozrejme zlyhali urady pri reštitúcii a povolovacích predpisov.


K zltacke sa neviem vyjadrit, nikdy som ju nemal a v mojom okoli sa ani nevyskytovala. Co sa ockovania voci Covid-19 tyka tak zastavam ten nazor, ze je potrebne zaockovat ludi, ktori maju vysoku pravdepodobnost tazkeho priebehu, resp. umrtia a ostatnych nie. Nevidim vyznam v ockovani deti a mladych zdravych ludi, ktori maju pravdepodobnost tazkeho priebehu, resp. umrtia 0.01%. Zastavam nosenie rusok, resp. respiratorov, dodrziavanie opatreni, irituju ma ludia, ktori si nevedia nasadit rusko a trci im nos ako penis z gati. Ako som spomenu v predchadzajucom prispevku, poznal som chalana co umrel ani nie ako 30 rocny na zlyhanie srdca po ockovani, tiez mam spravy z nemocnice kde lezia ludia, ktori mali neziaduce ucinky po podani vakciny. Taktiez mne osobne v zivote lekari s chronickymi problemami nepomohli, pomohol som si akurat sam. Moj dojem z lekarov na Slovensku je taky, ze je to cele jeden velky biznis, ide len o peniaze, nie o zdravie pacienta.
17.09.2021 - 19:37:02
00
ak zlikvidujes prenašačov, lepsie ochranis aj rizikovych ... co z toho ze mladych a pubertiakov nezaockujes (ved potencialne lahky priebeh) ked to budu prenasat na rizikovych ?
treba zaockovat vsetkych a spáliť rúška
17.09.2021 - 19:48:09
01
Gusto0

Prišlo Ti predpokladám toto. Je to hromadná správa, pozývajú všetkých, nie len Teba, netreba sa ľakať😊

Prílohy:

A2462131-8D81-4FDF-B054-DB9A482F818B.jpeg
A2462131-8D81-4FDF-B054-DB9A482F818B.jpeg 169.63 KiB thumb_up0thumb_down

17.09.2021 - 19:54:56
00
vlastoch napísal:
ak zlikvidujes prenašačov, lepsie ochranis aj rizikovych ... co z toho ze mladych a pubertiakov nezaockujes (ved potencialne lahky priebeh) ked to budu prenasat na rizikovych ?
treba zaockovat vsetkych a spáliť rúška


Lenze nie je pravda, ze ockovani nakazu neprenasaju a ze sa nenakazia. Toto je cely kamen urazu. Ockovani sa mozu rovnako nakazit ako neockovani, vakcina ich chrani IBA voci stredne tazkemu / tazkemu priebehu, vakcina ich NECHRANI voci samotnemu nakazeniu sa. Vakcina posobi systemovo, podava sa do svalu, neposobi na sliznice.
17.09.2021 - 20:06:01
00
CyclopathicLaughs napísal:
Lenze nie je pravda, ze ockovani nakazu neprenasaju a ze sa nenakazia. Toto je cely kamen urazu. Ockovani sa mozu rovnako nakazit ako neockovani, vakcina ich chrani IBA voci stredne tazkemu / tazkemu priebehu, vakcina ich NECHRANI voci samotnemu nakazeniu sa. Vakcina posobi systemovo, podava sa do svalu, neposobi na sliznice.

nikto nikdy netvrdil ze ockovany sa nemoze nakazit, to je blud, ockovanie na to nema ziaden vplyv, nakazit sa moze kazdy uplne rovnako ...
ockovanie chrani pred OCHORENIM, kedy si to dezolati uvedomia ? a ano, aj ockovaní mozu prenasat ... pravdepodobnost ze ta nakazí ockovaný je asi taka ako vyhrat jackpot v lote :)
17.09.2021 - 20:09:51
01
Gusto0 napísal:
heh prave mi prisla SMS od UVZ s upozornenim ze od pondelka sa v niektorych okresoch sprisnuju opatrenia a ze ma pozyvaju na ockovanie (zaockovany som uz davno) - som sa zlakol ze som dohladany kontakt a zatvoria ma doma kym nebudem mat pcr test :lol:

no len bacha, to ze si ockovany neznamena ze to maju aj v zaznamoch :)
zena sa takto dozvedela minule na dakom vysetreni, ze tam nema vobec zapisanu druhu davku... a pritom ma aj covid passy a certifikaty a vsetko :)
17.09.2021 - 20:29:34
00
CyclopathicLaughs napísal:
Nevidim vyznam v ockovani deti a mladych zdravych ludi, ktori maju pravdepodobnost tazkeho priebehu, resp. umrtia 0.01%. Zastavam nosenie rusok, resp. respiratorov, dodrziavanie opatreni, irituju ma ludia, ktori si nevedia nasadit rusko a trci im nos ako penis z gati. Ako som spomenu v predchadzajucom prispevku, poznal som chalana co umrel ani nie ako 30 rocny na zlyhanie srdca po ockovani, tiez mam spravy z nemocnice kde lezia ludia, ktori mali neziaduce ucinky po podani vakciny. Taktiez mne osobne v zivote lekari s chronickymi problemami nepomohli, pomohol som si akurat sam. Moj dojem z lekarov na Slovensku je taky, ze je to cele jeden velky biznis, ide len o peniaze, nie o zdravie pacienta.

No teba je škoda. Ty by si mal vyberat koho zaočkovať a kto je simulant.
Tento prosím ťa nevieš, bol teda zdravý, alebo chorý?
https://www.gone4.run/2021/01/co-take-umi-covid-cesta-na-jip-zpet.html

Teraz som totiž po tvojom odbornom výklade dosť zmätený.
17.09.2021 - 20:34:41
10
furt je to o tom istom tieto prispevky: 'poznam dakoho co zomrel, poznam dakoho co ma vedlasie ucinky'... atd atd
z tohto mi vyplyva len jedno -> nejdem sa zaockovat, ebo sa bojim ze sa to stane aj mne...
potialto sa to este da chapat
ale co uz nechapem ze dotycni si nevedia porovnat 2 cisla (prvdepodobnost) ktore je vacsie... ci to ze zomrem/budem mat vedlajsie ucinky po ockovani, alebo to ze sa mi nieco zle stane ked chytim covid...
17.09.2021 - 20:36:35
02
Ak mam moznost nemat priznaky a mat priznaky, tak si vyberam nemat priznaky 24/7. Ak sa nakazim a nemam priznaky je to v podstate ako sa nenakazit. Akurat s rozdielom, ze mozem nevedomky trestat antivaxosov. A ak k tomu je bonus, ze budem chraneny IBA voci stredne tazkemu a tazkemu priebehu, o com sa tu so zomgom a dalsimi vobec bavime? :)
Mimochodom, vakcinovani ludia dvoma davkami su 3 krat odolnejsi voci nakazeniu ako neockovani https://spiral.imperial.ac.uk/bitstream/10044/1/90800/2/react1_r13_final_preprint_final.pdf . Myslim, ze aj to neockovanim pomoze o kus viac, ako ked sa za nich pomodlim otcenas.
17.09.2021 - 20:40:41
01
preco mate stale predstavu ze zaockovany prenasa virus rovnako ako nezaockovany?
- zaockovany virus dostane ale imunita "ho uz pozna" takze sa nedokaze tak namnozit - clovek nieje tak infekcny. ako velmi sa vmirus namnozi v tele zalezi od imunity jednotlivca, ano niekto moze skoncit v nemocnici a nakazit dalsich ale takych ludi bude/je rapidne menej ako nezaockovanych. a to ze nezaockovani viac dodrzuju pravidla je taka pi_ina ze mi to az nervy drasa.
- prirovnal by som to k ruskam - pokial ho ma jedna strana riziko nakazy je ovela vacsie ako ked maju ruska obe strany.
17.09.2021 - 20:41:14
00
duves napísal:
No teba je škoda. Ty by si mal vyberat koho zaočkovať a kto je simulant.
Tento prosím ťa nevieš, bol teda zdravý, alebo chorý?
https://www.gone4.run/2021/01/co-take-umi-covid-cesta-na-jip-zpet.html

Teraz som totiž po tvojom odbornom výklade dosť zmätený.


Ano, najdu sa vynimky. Ale drviva vacsina pripadov je takych - "Styria sme ho museli niest" - 99% ludi, co maju tazky priebeh su obezni ludia s dalsimi ochoreniami.

Uvazoval som nad vakcinaciou, ale po pravde ma dost zasiahla smrt toho chalana co som spominal, takze uz nad nou neuvazujem.
17.09.2021 - 20:42:31
00
capulo napísal:
furt je to o tom istom tieto prispevky: 'poznam dakoho co zomrel, poznam dakoho co ma vedlasie ucinky'... atd atd
z tohto mi vyplyva len jedno -> nejdem sa zaockovat, ebo sa bojim ze sa to stane aj mne...
potialto sa to este da chapat
ale co uz nechapem ze dotycni si nevedia porovnat 2 cisla (prvdepodobnost) ktore je vacsie... ci to ze zomrem/budem mat vedlajsie ucinky po ockovani, alebo to ze sa mi nieco zle stane ked chytim covid...


Mne osobne vysla pravdepobnost umrtia 0.0007% a pravdepodobnost hospitalizacie 0.0205%, cize noazaj neplanujem riskovat vakcinu.

Tu je kalkulacka: https://www.qcovid.org/Calculation
17.09.2021 - 20:45:54
00
capulo napísal:
ista analogia je v open spaceoch pri pustani klimy... polka ludi frfle ze im je zima, druha ze im je hic. ....

Ked som sa dostal do špitalu s tym svinstvom (11.10.2020), bol som vlastne rád, že som tam sám. Izba prekúrená, ventil na riadiatore zatečeny farbou, takže sa to nedalo regulovat. Spodne vetračky obe otvorene, ja 39 st. a mal som dosť. Ležím a rozmyšľam, ako to aspon trochu utlmiť. Vybalím z kufra všetky hrube veci vrátane frote osušky a frc to na radiator.
Rano vždy chodila upratovačka, raz mi povedala, že ako mam pekne vyvetrane a že akí smraďosi bývajú v iných izbách. Okna zatvorene a že v lete tam bol jeden a mal so sebou ohrievač. To človek nepochopí.

Prílohy:

radiator.jpg
radiator.jpg 294.88 KiB thumb_up0thumb_down

17.09.2021 - 20:49:03
00
CyclopathicLaughs napísal:
Mne osobne vysla pravdepobnost umrtia 0.0007% a pravdepodobnost hospitalizacie 0.0205%, cize noazaj neplanujem riskovat vakcinu.

Tu je kalkulacka: https://www.qcovid.org/Calculation

Super. Poznal som jednu pani, ktora si hned po revolucii kupila knihu bylinkareň Trebenovú a tam čítala rozne diagnozy ochorení. Vraj ich našla na sebe takmer všetky. A bez tvojej zázračnej kalkulačky.
17.09.2021 - 20:54:24
01
keyboard_arrow_up