https://cnn.iprima.cz/predjizdeni-cyklistu-v-1-5metrovem-rozestupu-provazi-otazniky-jak-se-bude-zakon-vymahat-33796?fbclid=IwAR2HZk2oEh3Kbzmo1SzxwdkYfMMXd6XKb7ZqTYkl7cUcOKXZ9Ccag2ogYwE
18.09.2021 - 10:51:23
00
Kice napísal:
duves -om uvedená nehoda patrí na triko stavu tej "trojprúdovej" diaľnice, ktorú permanentne kritizujem a vy ma za to hejtujete. Na nehode má obrovský podiel absencia odstavného pruhu. Keby túto skutočnosť vodiči s rozumom pochopili a pokiaľ sa dá, jazdili v strednom pruhu, dievčina by možno žila.


Jaaaaj cize nieje problem to ze pobehovala po dialnici pravdepodobne bez reflexnej vesty….. pocas dazda v noci 🙈🙈 sorry jako ale toto je fakt na darwinovu cenu….nehladiac na to ci tam krajnica je alebo nieje….

ďalšia vec je že zrovna na 38kilometri je odstavný ostrovček a ďalší je o 3 kilometre ďalej... ak už dostanem defekt tak by som na tej pneumatike na blikačkách došiel na ten odstavný ostrovček... a nebehal po dialnici po tme neoznačený...navyše ona bola spolujazdkyňa čo robila z ľavej strany auta?
18.09.2021 - 11:00:56
05
Vodiči s rozumom sa na tejto diaľnici hlavne poriadne venujú riadeniu vozidla a nemajú potom problém jazdiť v pravom pruhu aj napriek tomu, že odstavný pruh absentuje. Samozrejme, chyba tam, ale koľko ciest bez krajnice v tejto našej krásnej republike máme a jazdí sa.
18.09.2021 - 11:12:15
08
Kice napísal:
duves -om uvedená nehoda patrí na triko stavu tej "trojprúdovej" diaľnice, ktorú permanentne kritizujem a vy ma za to hejtujete. Na nehode má obrovský podiel absencia odstavného pruhu. Keby túto skutočnosť vodiči s rozumom pochopili a pokiaľ sa dá, jazdili v strednom pruhu, dievčina by možno žila.

Musíš byť adresnejší, kto to hejtuje.
Ja som na problem upozorňoval na jesen 2009: http://fordauto.sk/forum/viewtopic.php?t=1296

Zipsik napísal:
Jaaaaj cize nieje problem to ze pobehovala po dialnici pravdepodobne bez reflexnej vesty….. pocas dazda v noci 🙈🙈 sorry jako ale toto je fakt na darwinovu cenu….nehladiac na to ci tam krajnica je alebo nieje….

ďalšia vec je že zrovna na 38kilometri je odstavný ostrovček a ďalší je o 3 kilometre ďalej... ak už dostanem defekt tak by som na tej pneumatike na blikačkách došiel na ten odstavný ostrovček... a nebehal po dialnici po tme neoznačený...navyše ona bola spolujazdkyňa čo robila z ľavej strany auta?

Presne!
18.09.2021 - 11:49:52
00
Mozno by nebolo zle skusit /u poniektorych/ citat a premyslat /za predpokladu, ze informacie su v texte spravne/, citujem:

- vodič vozidla Škoda SuperB zastavil na tridsiatomôsmom kilometri v pravom jazdnom pruhu diaľnice D1 v smere do Bratislavy
- ktorá sa pohybovala po diaľnici v úseku za odpočívadlom Čataj v smere do Trnavy

Z toho je myslim vcelku jasne, co sa asi mohlo stat a preco /kedze detailnejsie info nie je/.

Dalej to co policia pise , ze "akýkoľvek pohyb chodcov po diaľnici je zakázaný" nie je pravda, minimalne v kontexte pravdepodobneho a to musi byt kazdemu zrejme, kto vlastni vodicsky preukaz, ze preco to nie je pravda.

S velkou pravdepodobnostou sa tato tragedia stala kvoli meteo podmienkam, ktore boli a silne pochybujem, ze tu vestu nejako bolo vidno /ak aj bola - nevieme/. Namiesto lutosti nad brutalnou tragediou, ktora nie je prva a asi ani posledna na tomto sialenom useku, tu budete len hejtovat /ako skoro uz vsade na tomto fore/. Hlavne, ze ste hrdinovia najvacsi ako viete dokonale vsetko zvladnut a bez mihnutia oka udelujete darwinove ceny. Z pohodlia klavesnice udelujete obvinenia a hned aj sudy. Bravo.
18.09.2021 - 12:03:35
04
misoR napísal:
Vodiči s rozumom sa na tejto diaľnici hlavne poriadne venujú riadeniu vozidla a nemajú potom problém jazdiť v pravom pruhu aj napriek tomu, že odstavný pruh absentuje. Samozrejme, chyba tam, ale koľko ciest bez krajnice v tejto našej krásnej republike máme a jazdí sa.


Použijem analógiu:
Pozrel som si tvoje konto. Máš tam nejaké fotografie prilieb, čo si si zrejme kupoval aj pre seba. Keby si podľa tvojej teórie jazdil s rozumom, žiadnu prilbu nepotrebuješ.
18.09.2021 - 12:32:08
00
Zipsik napísal:
Jaaaaj cize nieje problem to ze pobehovala po dialnici pravdepodobne bez reflexnej vesty….. pocas dazda v noci 🙈🙈 sorry jako ale toto je fakt na darwinovu cenu….nehladiac na to ci tam krajnica je alebo nieje….

ďalšia vec je že zrovna na 38kilometri je odstavný ostrovček a ďalší je o 3 kilometre ďalej... ak už dostanem defekt tak by som na tej pneumatike na blikačkách došiel na ten odstavný ostrovček... a nebehal po dialnici po tme neoznačený...navyše ona bola spolujazdkyňa čo robila z ľavej strany auta?



Áno, odstavný pruh chráni aj tých, ktorí zazmetkujú, urobia chybu alebo z podobného dôvodu im pomôže zachrániť život. Samozrejme teba sa to netýka, ty si bezchybný a preto nepotrebuješ žiadny bezpečnostný prvok či už v aute, alebo na ceste. Ty doma ani nepotrebuješ poistky v elektrickom rozvádzači, lebo keď máš všetko v poriadku, je to zbytočné a samozrejme verím, že ty máš všetko v poriadku.
18.09.2021 - 12:40:22
00
Dnes na D2 nepomohol ani odstavný pruh. Dvaja mŕtvi.
https://www.facebook.com/1488631054500445/posts/4798689156827935/

Prílohy:

Screenshot_2021-09-18-12-58-49-671_sk.cas.android.app.jpg
Screenshot_2021-09-18-12-58-49-671_sk.cas.android.app.jpg 300.68 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2021 - 13:29:11
00
A ten odstavny kde stal kamion bol este sirsi podla fotiek. Ak to bola nepozornost tak mozno by to dopadlo tak isto aj bez kamiona
18.09.2021 - 14:25:44
00
Soferka bola asi myslienkami inde.
18.09.2021 - 14:32:04
00
A spolujazdec spolu s nou...
18.09.2021 - 15:10:23
00
Podľa tejto info to bola mama s 15 ročným synom.
https://www.noviny.sk/krimi/631528-tragicka-nehoda-na-d2-auto-vletelo-pod-kamion-jeden-clovek-bol-na-mieste-mrtvy
18.09.2021 - 15:26:53
00
Nevidím tam žiadne stopy po brzdení :worried:
18.09.2021 - 16:24:05
00
Kice napísal:
Použijem analógiu:
Pozrel som si tvoje konto. Máš tam nejaké fotografie prilieb, čo si si zrejme kupoval aj pre seba. Keby si podľa tvojej teórie jazdil s rozumom, žiadnu prilbu nepotrebuješ.


No tak dosť blbá analógia.

Prilba ma nezachráni pred tým, aby som spadol - nie je to prvok, ktorý kontroluje moju rovnováhu, ale ochráni moju hlavu v prípade, že na tú hlavu pri páde nejako padnem. Takisto pozornosť vodiča neochrani jeho ani ostatných pred nehodou, ktorú nespôsobí úplne svojou vinou, ale prispeje k tomu, že môže včas vhodne zareagovať a buď sa nehode vyhnúť, alebo minimalizovať jej následky.
18.09.2021 - 16:41:03
01
misoR Téma je chýbajúci odstavný pruh. Ja by som šiel v noci za zlého počasia v strednom. Ty by si možno v pravom tú dievčinu trafil.
Ja by som mohol naďalej kľudne spávať. Hejty pravopruhárov sú mi šumafuk.

Keby ju zrazil taký Zipsík, tak by sa možno vytešoval, že bol účastný zápisu Darwinovej ceny...

A tá analógia s pilbou: Hovoril si, že ti nehrozí nehoda v pravom pruhu, keď jazdíš pozorne. Tak jazdi pozorne aj na bajku a nehrozí ti pád.
18.09.2021 - 17:48:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up