Nuz zvykaj si, a este tie ceny len pojdu hore. O chvilu tu budeme mat ebajky ze 10k Eur plus.

XTR je zbytocne, v enduro kategorii a ebajkoch sa nehra moc na gramy. A kolesa by si ake dal? Ja rozmyslam zjazdaky tam dat FR 1950.
17.09.2021 - 16:12:12
01
No, ja nie som cielova kategoria pre e-bike.
Len ma zarazila cena vzhladom na ponukane komponenty. Za tu cenu kupis uz slusnu motorku.
17.09.2021 - 16:24:33
00
No vsak tie lahke ebajky od Specialized stali 13k uz minuly rok. Keby len motorku, ale aj nove male auticko. A porovnajme si iba objem spotrebovaneho zeleza, hlinika ...
17.09.2021 - 16:29:10
01
ceny za bicykle sú úplne mimo reality,už sa o tom písalo všade-už len porovnanie z motorkou,ktorá má za cenu Yeti e-biku 200 kilo kvalitne spracovaného kovu,elektroniky,špičkový spalovací motor atď ... ceny za bicykle sú proste úplne nereálne,napriek tomu sú prakticky vypredané-kde je dopyt,tam sa rúbu ceny do výšin ...
a sú aj drahšie e-biky ako má Yeti,napr:
https://www.kaktusbike.sk/celoodpruzene-full-ebike/specialized-s-works-turbo-levo+56939/
áno,osadenie je o.k. ale je to choré,keď sa za tú cenu dá kúpiť nové auto :tmi:
17.09.2021 - 16:43:36
05
Dano5 napísal:
ceny za bicykle sú úplne mimo reality,už sa o tom písalo všade-už len porovnanie z motorkou,ktorá má za cenu Yeti e-biku 200 kilo kvalitne spracovaného kovu,elektroniky,špičkový spalovací motor atď ... ceny za bicykle sú proste úplne nereálne,napriek tomu sú prakticky vypredané-kde je dopyt,tam sa rúbu ceny do výšin ...
a sú aj drahšie e-biky ako má Yeti,napr:
https://www.kaktusbike.sk/celoodpruzene-full-ebike/specialized-s-works-turbo-levo+56939/
áno,osadenie je o.k. ale je to choré,keď sa za tú cenu dá kúpiť nové auto :tmi:


Suhlas, je to chore, v aute a motorkach mas vsetko dimenzovane na ine vykony. Bike je akurat z karbonu, ale to uz dnes neni take drahe - 1100e stoji full suspension karbonovy ram z ciny. A to nevravim, ze takyto velkovyrobcovia maju komponenty za zlomky ceny.
Niekto sa na tych ebajkoch pekne nabaluje. Nuz dopyt/ponuka a zda sa, ze ludia su ochotni platit za ebike nekrestanske ceny.
17.09.2021 - 16:59:31
01
Uz pred viac ako 6_timi rokmi som zalozil tuto temu:
Bicykle su nehorazne predrazene.
https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/bicykle-su-nehorazne-predrazene-t36489.html

a upozornil na to, ze tu nie je nieco v poriadku.

A reakcia ? Vseliaky machri typu "ja na to mam". Vsak si tu diskusiu prebehnite.
Reakciou ludi, ktori na tom profituju /vyrobcovia, distributori, predajci, servismani, atd./ nie som prekvapeny, ta je prirodzena.
Ale ta porazenecka priposrata nalada kupujucich, ze ked je dopyt, tak cena ide hore ? A teraz este zvlast, rychlo kupujte, nic nebude a bude drahsie.
Pracoval som 25 rokov v reklame, a mozem vam povedat, ze vam tlacia priamo aj podvedome tolko kalerabov do hlavy, ze si to ani neuvedomujete. A nielen v segmente bicykle.

Skuste jazdit na tom, co mate, velka vecsina tu ma nadpriemerne bajky. A spotrebaky sa pri troche namahy daju zohnat naozaj lacnejsie.

A teraz dajte ten pubertacky argument, ze zacni vyrabat a predavat lacnejsie bicykle a komponenty.
17.09.2021 - 17:44:24
05
esteze stale mate moznost to nekupit, vsak? podla mna lamentovat nad cenou luxusnych statkov nema zmysel. Cielovka to riesit nebude a necielovke zostava len lamentovat. Strata času.
17.09.2021 - 18:26:32
02
Este by ma zaujmalo co znamena "predrazene" vies to simecek nejak blizsie definovat? Ma to naznacovat ze to stoji menej ako je toho nejaka prirodzena cena? A aka to je teda prirodzena? Ako sa ta cena kalkuluje? Lebo nejako sa kalkuluje. A ak naznacujes ze cast tej kalkulacie je pokrivena, tak aka to je?
17.09.2021 - 19:04:47
00
To by aj mňa zaujímalo.v stavebníctve máme zisk 2% a maržu okolo 10%. Koľko je marža v predaji ci bajkoch keď vypredaje l dokážu byť aj 30%
17.09.2021 - 19:09:39
00
kde v stavebnictve pozemok 600 m2 20000e aj s IS dom komplet dvojpodlazny 165m2 (tehla,plyn) uzitkova 112000e Predaj 250000e predany este ani strecha nestoji
17.09.2021 - 19:19:40
00
Zubezuch má uplnu pravdu,zamyšlať sa nad tým je strata času.....ked nato nemáš tak si to nekupuj....a to platí nie len pri ebajkoch
17.09.2021 - 20:08:16
00
Že sú "lepšie" bicykle predražené je jedna vec. Dostatočne dobrý bicykel kúpite za rozumnú cenu. Ale je to hobby a ľudia sú ochotní za kktiny ktoré nepotrebujú platiť nezmyselné pálky. Mne sa tiež rozum zastavuje koľko som minul posledný rok za bicykle a príslušenstvo. Tam proste rozum hľadať netreba.
Zaráža ma ale iná vec. Haibike dá prehadzovačky XT, lebo tie vidieť, ale náboje na kolesách dajú Acera. Lebo čierna ako čierna.
Na cesťáku od Trek som dostal kolesá, ktoré boli v podstate iba dojazdovky. Z predajne domov.
Keď už je niečo drahé, keby to aspoň malo vyváženú kvalitu. A nie že polovicu vecí vymeníte, lebo sú to úplné šunty.
17.09.2021 - 22:43:02
05
Joe70 napísal:
Že sú "lepšie" bicykle predražené je jedna vec. Dostatočne dobrý bicykel kúpite za rozumnú cenu. Ale je to hobby a ľudia sú ochotní za kktiny ktoré nepotrebujú platiť nezmyselné pálky. Mne sa tiež rozum zastavuje koľko som minul posledný rok za bicykle a príslušenstvo. Tam proste rozum hľadať netreba.
Zaráža ma ale iná vec. Haibike dá prehadzovačky XT, lebo tie vidieť, ale náboje na kolesách dajú Acera. Lebo čierna ako čierna.
Na cesťáku od Trek som dostal kolesá, ktoré boli v podstate iba dojazdovky. Z predajne domov.
Keď už je niečo drahé, keby to aspoň malo vyváženú kvalitu. A nie že polovicu vecí vymeníte, lebo sú to úplné šunty.


Toto sa inak za 20 rokov nijak nezmenilo :- ). Este 5-6 rokov dozadu ked mali nemecke internetove znacky ceny radovo nizsie nez kamenaky tak clovek dostal celkom spickove kolesa aj v nizsej cenovej hladine (v 3K mal aj 800 eurovy DT Swiss wheelset (aftermarket cena samozrejme, ale hodnota je hodnota).
A potom som sledoval ako kazdy rok zacali nepatrne dvihat cenu, vzdy model tak o 100 euro viac, ale zaroven setrit na tom na com nebolo vidno, co su skoro vzdy kolesa a tie sli velmi rychlo dole k uplnym basicom aj pri 4000 eurovych bajkoch (kde ich hodnota je v sucasnosti tak max 400 euro).

V sucasnosti vdaka Covidu a pridruzenym veciam je urcite zdrazenie opodstatnene ale trend zacal skorsie.

Na druhu stranu, kym tie prehadzovacky boli a su saskaren, je dobre kym sa nesetri na tom najdolezitejsom, rame a odpruzeni. Lebo in-house kokpit, radenie a ba aj kolesa clovek lahsie vymeni casom a ak aj nevymeni, do jazdneho zazitku to zrovna prilis nehovori.

Zato Specialized co na 3tisicovy (a pri e-bike, 7tisicovy) bajk hodi FOX RHYTM vidlicu, to uz je horsie.
18.09.2021 - 11:39:41
02
Nuz, vies ako to je, nakydat tam lacne komponenty, za vysoku cenu. Mas lepsiu marzu a este aj vies, ze ludia si to budu vymienat a tym padom je dvojnasobny biznis v tomto segmente. Samozrejme, ze to je potom zbytocny waste zdrojov.
18.09.2021 - 14:35:56
00
Ahojte,náhodou nemenil niekto prvovyrobove orechy za niečo zvučnejšie? Hope, industry nine hydra a podobne, resp dt s vacsim ratchetom?
18.09.2021 - 18:45:51
00
keyboard_arrow_up