Ja len nerozumiem ako je možné, že v aute pri jazde mimo obce neni povinná prilba. :D


Naposledy upravil ivan dňa 18.09.2021 - 18:12:11, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2021 - 18:07:13
03
Prilba je povinná len v športových autách. V civilných autách je ochrana hlavy riešená kombináciou bezpečnostných pásov, opierky hlavy, airbagov a tapacírom interiéru.
18.09.2021 - 18:11:54
00
Riešená. Ale nedostatočne. Kolko už bolo úrazov hlavy pri autonehode.
18.09.2021 - 18:14:55
01
A čo si Kefalín predstavuje pod slovom dostatočne?
Samozrejme, že bezpečnostné prvky sú vo vývoji. Ak sa ti zdá súčasné bežné auto nedostatočné, kúp si limuzínu, v akej sa vozí americký prezident. Tam je trochu vyšší stupeň bezpečia.
Schumacher mal aj prilbu... nič nefunguje absolútne bezpečne...
18.09.2021 - 18:20:13
00
Vidím, že Kefalín nevie čo chce. Najprv že všetko pre zvýšenie bezpečnosti a teraz že autá sú dostatočne bezpečné a prilbu netreba. A Šumacher nemal úraz v aute ale na lyžovačke. Zišiel mimo zjazdovku a narazil na kameň.
18.09.2021 - 18:26:55
00
Kice: nemal si na mysli Ayrtona Sennu, ktoremu prerazilo priezor tesne pod hranou prilby ? Inak 4(5)bodove pasy + prilba v aute a ziadne airbagy netreba :D .. len asi trochu nepohodlne pre mobilnych maniakov :lol:
18.09.2021 - 18:53:06
00
ivan s prilbou si začal ty. A tak ako je u teba zvykom, začal si mimo reailty....
Tak ťa už nechám tak, Ja som tu reagoval pre chýbajúci odstavný pruh na D1 BA-TT.

Viem čo sa stalo Shumacherovi, hovoril som, že mal prilbu a neochránila mu hlavu. To k tvojej prilbe a dostatočnej ochrane.
18.09.2021 - 19:30:44
00
Kice napísal:
misoR Téma je chýbajúci odstavný pruh. Ja by som šiel v noci za zlého počasia v strednom. Ty by si možno v pravom tú dievčinu trafil.
Ja by som mohol naďalej kľudne spávať. Hejty pravopruhárov sú mi šumafuk.

Keby ju zrazil taký Zipsík, tak by sa možno vytešoval, že bol účastný zápisu Darwinovej ceny...

A tá analógia s pilbou: Hovoril si, že ti nehrozí nehoda v pravom pruhu, keď jazdíš pozorne. Tak jazdi pozorne aj na bajku a nehrozí ti pád.



Mne sa paci ako si ty schopny si z prispevkov vziat to co tam vobec napisane nebolo a to co tam napisane je uplne odignorovat a vytvorit si vlastnu realitu 🤣 to je fakt neskutocne 👏
18.09.2021 - 20:35:21
04
Tak to som rád, že sa ti niečo páči
18.09.2021 - 21:08:08
00
Ty si mimo reality. Nevidíš rehot za príspevkom kde píšem o povinných prilbách v aute ? :D Fakt myslíš vážne, že aj v autách by mali byť povinné prilby ? :D
18.09.2021 - 21:44:52
02
Kice napísal:
duves -om uvedená nehoda patrí na triko stavu tej "trojprúdovej" diaľnice, ktorú permanentne kritizujem a vy ma za to hejtujete. Na nehode má obrovský podiel absencia odstavného pruhu. Keby túto skutočnosť vodiči s rozumom pochopili a pokiaľ sa dá, jazdili v strednom pruhu, dievčina by možno žila.

Odstavný pruh s tým absolútne nič nemá. V Británii je veľa diaľnic rsp. rýchlostných ciest bez odstavného pruhu. Nájde sa dosť idiotov, čo jazdia permanentne v strednom, ale ľavý je hodne využívaný. Je totiž určený na jazdenie a nie na státie. Pomerne často tam vidím stáť auto a problémy to nespôsobuje. Vodiči s tým rátajú a sledujú situáciu. Informujú správcu diaľnice, zavolajú free recovery. Kým ho odtiahnu prídu aj dve autá s majákmi a elektronické značky informujú, že ľavý pruh je uzavretý. Ale hlavne vždy keď niečo také vidím, kým tam ešte nie je auto správy diaľnic, posádka sedí vo vestách vonku za zvodidlami. Vždy. V tomto sú Briti tupé ovce (ako hovoria naši národne orientovaní) čo dodržiavajú predpisy.
Dokonca odstavné pruhy aj keď sú, tak sú často využívané počas dopravnej špičky na jazdu. Vtedy o tom informujú elektronické dopravné značky.
Táto nehoda ide na vrub jedine tej dievčiny. A vodiča, ktorý ju pustil. Musel vedieť, že nie je kompletná.
18.09.2021 - 22:50:44
03
Teraz by som použil na citácie mojich správ hlášku Gašpara Ivanoviča: "vy ste analfabet?"

Kice, ty zásadne presadzuješ jazdu v strednom pruhu podľa tvojich reakcií. Ja zásadne jazdím vpravo. Aj napríklad pri Štrbe alebo Východnej či pri Zamarovciach hore kopcom, keď idem ~110 (lebo tak chcem, neriesme prečo). Dovolím si v tomto prípade aj nehorázne porušiť predpisy v prípade, keď dobehnem v tomto pruhu kamión, tak ho cez plnú čiaru obehnem v strednom (je tam zo stredného prerusovana, sprava plná). Tam je kde odstavný pruh? Je to plnohodnotná diaľnica? Podla značenia asi áno. Čo keď sa mi tam pokazí auto? Situácia rovnaká ako na d1 ba-tt, resp opačne. Stretol som tam odstavené vozidlo častejšie ako medzi ba a TT.
19.09.2021 - 00:12:16
02
Hm, tak som si prečítal dva príspevky vyššie a položil by som takú básnickú otázku: Načo sa vlastne budujú odstavné pruhy, keď sú podľa vás úplne zbytočné a vôbec neprispievajú k bezpečnosti premávky? Tí dopravní inžinieri vo vyspelom svete musia byť čistí analfabeti.
Prečo nie je dlhé roky D1 na úseku BA-TT značená ako plnohodnotná diaľnica, ale ako stavba? Prečo sa diaľničiari neporadia s expertami na tomto fóre a neoznačia ju normálne?
19.09.2021 - 01:36:14
00
Zvyšujúca úroveň pasivnej bezpecnosti, či už plechoviek ale aj dopravnej infraštruktúry ma za následok potlačenie prirodzeneho pocitu nebezpecenstva.
V drvivej väčšine prípadov by jazda vyzerala úplne inak,keby namiesto airbagu v strede volantu trčal vojenský bodak.
A tak sa jednoducho z pohodlnosti prestávame starať o svoju bezpečnosť.
Takže to hodiť na absenciu odstavneho pruhu je pohodlné...
19.09.2021 - 06:22:44
04
Asi nechápeš súvislosti. Ja sa práve starám o svoju bezpečnosť. Keď chýba odstavný pruh, tak si ho nahradím pravým a jazdím v strednom.
Ja nesúhlasím s tými, čo tvrdia, ža odstavný pruh nie je bezpečnostný prvok a že je jedno či je, alebo nie je.
19.09.2021 - 07:00:07
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up