Už sa to tu spomínalo, tak sa z veľkej časti zopakujem. Kým za komunizmu nejaké sociálne rozvrstvenie určovala prísušnosť k strane, dnes je to chtiac - nechtiac vzdelanie. To je samozrejme neúmerne spravodlivejšie. Ale. V dnešnom svete ak človek nemá VŠ, alebo dokonca maturitu, tak veľa dverí ostáva pre neho zatvorených.
Čiže človek, čo má len vyúčny list si môže myslieť, že vzdelaní od neho chcú, aby držal zobák, do riadenia štátu vôbec nezasahoval a počúval vzdelanejších. V takomto človeku, rastie frustrácia a hnev. Takýto človek vôbec nehľadá pravdu, ale rešpekt a ten žiaľ nájde na pofidérnych weboch a v komunite voličov ĽSNS-SMER. Pravda, rácio a argumentácia sú pre nich len zbrane vzdelaných, ktorí im chcú zapchať hubu. Tým som chcel povedať len toľko, že sa treba správať rovnocenne ku každému a rešpetkovať aj to, že hlas vo voľbách menej vzdelaných má rovkú váhu ako hlas človeka bez vzdelania.
Zároveň ale nutno dodať, že neúcta k vzdelaniu na Slopensku naberá hrozivé rozmery. Zásluhu na tom majú aj politici, ktorí pri získaní vzdelania teda skôr titulu išli po skratkách, resp rovno podvádzali (Figeľ, Matovič, Kollár, Danko, Richter a plejáda ďalších) a ďalší politici, čo sa podlizujú dezolátom znevažovaním a zosmiešňovaním odborníkov. Ľudia trpiaci dunning-krugerom, neschopní prečítať a porozumieť vedeckému textu (sotva po sebe čítajú keď niečo napíšu) sa vďaka tomu považujú za fundovaných vyjadrovať sa k vysoko odborným témam a uzurpujú si právo na to, aby ich ostatní počuvali. Politici bažiaci po moci sa pritom usmievajú pod fúz a popri tom im ako klaka aplaudujú. Poverčivosť a zaostalosť sa opäť dostáva v našich končinách na piedestál.
21.09.2021 - 09:51:33
920
Francisek napísal:
Ale tiež netreba označovať za tupca každého manuálne pracujúceho človeka. Samozrejme, antivaxerov je viac v "pracujúcich" radoch, no v mojom okolí je odporcov očkovania asi toľko s VŠ ako bez nej. Napr. ja pracujem manuálne 18 rokov, som zaočkovaný a dokonca aj denník n mám predplatený. Ale nemám vysokú školu. Som preto tupec?

Samozrejme že si tupec a to len s toho dôvodu, že pracuješ manuálne( tak ako aj ja)
21.09.2021 - 09:52:20
00
Mam k tomu take male zamyslenie, ktore sa asi nebude pacit, ale v minulosti bol pomer medzi prislusnostou k elitam a masam podobny a napriek tomu elity dokazali masy viest. Ze to dnes nedokazu nie je problem mas...
21.09.2021 - 09:52:28
02
Francisek napísal:
Ale tiež netreba označovať za tupca každého manuálne pracujúceho človeka. Samozrejme, antivaxerov je viac v "pracujúcich" radoch, no v mojom okolí je odporcov očkovania asi toľko s VŠ ako bez nej. Napr. ja pracujem manuálne 18 rokov, som zaočkovaný a dokonca aj denník n mám predplatený. Ale nemám vysokú školu. Som preto tupec?


Fakt na základe týchto faktov chceš vedieť či si tupec?? Málo indícií podľa mňa....Ja byť na tvojom mieste, nepýtam sa na názor ľudí, čo ťa nepoznajú....
21.09.2021 - 09:52:46
00
ivast napísal:
Mam k tomu take male zamyslenie, ktore sa asi nebude pacit, ale v minulosti bol pomer medzi prislusnostou k elitam a masam podobny a napriek tomu elity dokazali masy viest. Ze to dnes nedokazu nie je problem mas...


....nebol internet.....A bolo viac negramotných...
21.09.2021 - 09:53:28
00
Z tej propky na DebilNík, jednu z hlásnych trúb neolibu karpat typu, som sa skoro utopil v káve.
Viac škody vo verejnej diskusii ako SMEti a DebilNík neurobili ani dezolé médiá.
21.09.2021 - 09:56:29
05
Volodja napísal:
Už sa to tu spomínalo, tak sa z veľkej časti zopakujem. Kým za komunizmu nejaké sociálne rozvrstvenie určovala prísušnosť k strane, dnes je to chtiac - nechtiac vzdelanie. To je samozrejme neúmerne spravodlivejšie. Ale. V dnešnom svete ak človek nemá VŠ, alebo dokonca maturitu, tak veľa dverí ostáva pre neho zatvorených.
Čiže človek, čo má len vyúčny list si môže myslieť, že vzdelaní od neho chcú, aby držal zobák, do riadenia štátu vôbec nezasahoval a počúval vzdelanejších. V takomto človeku, rastie frustrácia a hnev. Takýto človek vôbec nehľadá pravdu, ale rešpekt a ten žiaľ nájde na pofidérnych weboch a v komunite voličov ĽSNS-SMER. Pravda, rácio a argumentácia sú pre nich len zbrane vzdelaných, ktorí im chcú zapchať hubu. Tým som chcel povedať len toľko, že sa treba správať rovnocenne ku každému a rešpetkovať aj to, že hlas vo voľbách menej vzdelaných má rovkú váhu ako hlas človeka bez vzdelania.
Zároveň ale nutno dodať, že neúcta k vzdelaniu na Slopensku naberá hrozivé rozmery. Zásluhu na tom majú aj politici, ktorí pri získaní vzdelania teda skôr titulu išli po skratkách, resp rovno podvádzali (Figeľ, Matovič, Kollár, Danko, Richter a plejáda ďalších) a ďalší politici, čo sa podlizujú dezolátom znevažovaním a zosmiešňovaním odborníkov. Ľudia trpiaci dunning-krugerom, neschopní prečítať a porozumieť vedeckému textu (sotva po sebe čítajú keď niečo napíšu) sa vďaka tomu považujú za fundovaných vyjadrovať sa k vysoko odborným témam a uzurpujú si právo na to, aby ich ostatní počuvali. Politici bažiaci po moci sa pritom usmievajú pod fúz a popri tom im ako klaka aplaudujú. Poverčivosť a zaostalosť sa opäť dostáva v našich končinách na piedestál.


Toto zarámovať!
21.09.2021 - 09:57:21
01
johnnySVK napísal:
Fakt na základe týchto faktov chceš vedieť či si tupec?? Málo indícií podľa mňa....Ja byť na tvojom mieste, nepýtam sa na názor ľudí, čo ťa nepoznajú....

Bola to rečnícka otázka, nečakal som odpoveď. Bolo to len na margo príspevku, kde sa poukazovalo na manuálnu prácu a inteligenciu.
21.09.2021 - 10:10:20
00
johnnySVK napísal:
....nebol internet.....A bolo viac negramotných...

svata pravda. mal si telku a noviny co ta naviedli na 'spravny' smer, ak dakto vymyslel nejaku blbovinu, tak sa o tom dozvedelo par ludi a zarucena infoska vykapala do stratena
dnes je ale ina doba. normalne veci nikoho nezaujimaju, treba sokovat, ohurovat a taketo hovadiny typu cipizacia su presne ta kategoria. takze sa siri hlavne toto. staci pozriet hocijaku socialnu siet ake prispevky tam hlavne su...
dalsia vec je ze tym ze to sharnu sa to rychlo rozsiri, a potom ked to dojde k niekomu z 2 uplne roznych stran tak si bude mysliet ze to je zarucene kedze to prislo nezavisle z roznych stran
21.09.2021 - 10:34:03
02
johnnySVK napísal:
No určite to nemyslí tak, že sú idioti vo " všetkom".....Sú skrátka len idioti na túto konkrétnu vec - tzv. "špecializovaní idioti" . Každopádne, človek by mal vždy premýšľať, prečo ho iný človek označí za idiota. Napr. určite som idiot v očiach antivaxerov, lebo som sa dal zaočkovať. Premýšlaľ som nad týma zistil som, že dokážem s tým žiť. Tak nerobme z toho drámu, keď jedna skupina ľudí ( rsp. jednotlivec ) označí druhú skupinu ( alebo jednotlivca ) za idiotov/a. To mi príde také idiotské :)


Pre mna osobne nie su idioti ani ludia, ktori sa dali zaockovat a ani ludia, ktori sa nedali zaockovat. Kazdy nech sa rozhodne podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia. Avsak ten, kto oznacuje druheho za idiota, pricom ako jediny dovod je ten, ze nesuhlasi s jeho rozhodnutim, tak s tym clovekom nebude nieco v poriadku, v podstate sa jedna o krajne pravicovu ideologiu.
21.09.2021 - 11:42:18
05
Francisek napísal:
Ale tiež netreba označovať za tupca každého manuálne pracujúceho človeka. Samozrejme, antivaxerov je viac v "pracujúcich" radoch, no v mojom okolí je odporcov očkovania asi toľko s VŠ ako bez nej. Napr. ja pracujem manuálne 18 rokov, som zaočkovaný a dokonca aj denník n mám predplatený. Ale nemám vysokú školu. Som preto tupec?


Par dni dozadu som bol na stretnuti s jednou stavebnou firmou, jeden inzinier viazal zelezo, druhy inzinier nieco vrtal, na otazku, ze preco to robia povedali, ze ich to bavi viac ako sediet v kancelarii. Na druhej strane metske, okresne, krajske a ine urady su plne vysokoskolakov a pritom sa neda povedat ze by kazde oddelenie fungovalo idealne.
21.09.2021 - 11:52:08
00
Očkovanie populácie je verejný záujem, t.j. niečo čo by sa nemalo nechávať na spochybniteľné vedomie a svedomie jednotlivca. Ale o.k., keď si to vydupali.
Pochybujem, že ťa tu niekto nazval idiotom, iba preto, že si sa nedal zaočkovať. Môžeš mať na to racionálny dôvod, teoreticky. Ak ťa niekto tu nazval idiotom, tak tipujem, že to bolo skôr za tvoje správanie, za opakované nezmyselné a nelogické propagovanie tvojho rozhodnutia, za tvrdohlavé opakované zdieľanie neoverených a vyvrátených informácií. Pritom zo zaočkovanosti populácie na vysoké percento v konečnom dôsledku profitujú aj nezaočkovaní, aj darmožráči, aj egoisti.
21.09.2021 - 12:03:39
17
Lepší príklad na anekdotický dôkaz aby človek pohľadal :tmi:

Dával by som pozor na vyjadrenia typu „plné vysokoškolákov“ - za oveľa vhodnejšie považujem aj v súlade s vyššie spomenutým „plné ľudí s titulmi“ (lebo v praxi medzi tými skupinami vidím veľké rozdiely). A v rámci témy by ma zaujímalo, aký z toho vyplýva záver - teda okrem toho, že stavbári aj úradníci sa s prípravou na budúce zamestnanie trošku dosť sekli ...
21.09.2021 - 12:04:22
02
Chce sa mi napísať, včera som bol na stolici, aj dnes, ale vždy to bolo iné. To si tym chcel povedat zomg?
21.09.2021 - 12:07:15
00
"Odborné" vysvetlenie, čo je mRNA
https://www.facebook.com/watch/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&v=448393193050791
21.09.2021 - 12:20:49
01
keyboard_arrow_up