Pozri si moje predchadzajuce prispevky a zistis kto bol moj prakticky lekar 25 rokov - az do 1. 9. t. r.
21.09.2021 - 21:42:48
00
Myslím si , že tréner trénujucich trénerov nemyslel práve psychicky suprimovaneho Liptaka … či 🧐 ?
22.09.2021 - 05:37:08
00
pekne vidiet, ako sa to od zaciatku skolskeho roku siri v skolach a odtial sa to prelieva na rodicov (40-tnici)

Prílohy:

Screenshot 2021-09-22 065229.jpg
Screenshot 2021-09-22 065229.jpg 223.49 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2021 - 06:55:59
03
Diagnostika ťažkého priebehu na dosah
https://doktorka.cz/node/168857
22.09.2021 - 07:46:04
01
minimus80 napísal:
Ja som sa v rodine očkoval ako prvý(astra), naivne som si myslel že ked to "prežijem" tak sa moja nehá presvedčiť a zaočkuje sa tiež. Nemalo to kladný ohlas. Ide si svoju pravdu, sam som zvedavý ako to bude za cca 1-2 mesiace ...

Tu je dosť rozhodnych ludi s jasnym postojom, otazka do plena ;-) = Keď "odborníci-politici" na jar oznámia že za očkovaného sa považuje len s nie starsou ako 6mesacnou dávkou ... bez reptania idete na další shot?

Ako to máte s detmi?
Par mojich známych s detmi 1-12, aj ked sú očkovaní tak o svojich detoch 1-12 vravia kategoricky nie.
Znamy mali covid v januari, prezili ho doma a kaslali na cely barak a starali sa pri tom o deti, varili im atd, ktore ale nemali nic ...


Ahoj, my sme zaockovani vsetci - ja, zena aj deti - 16, 14. Pri detoch som velmi zvazoval a pytal sa. Detska doktorka bola za, aj kamarat - lekarnik s detmi.
Poznam aj lekarov, ktory deti radsej nedali.
Pri detoch do 12 - neviem povedat ci je vacsie riziko z choroby alebo z vakciny. Tipol by som si, ze z choroby je vacsie - ale to je len amatersky tip a teda pri tom poradit neviem.

Deti prejdu covidom v skolach a vybuduju si imunitu. A dospeli to chytia alebo nechytia od nich. Populacia sa premori a bude klud. Potom sa este jednu generaciu budu odhalovat a riesit dopady na populaciu.
22.09.2021 - 07:58:29
00
Ramon1 napísal:
Myslím si , že tréner trénujucich trénerov nemyslel práve psychicky suprimovaneho Liptaka … či 🧐 ?


Ta čo si. Kdeže by jeho. :D By som si nedevolil. :D
22.09.2021 - 08:00:20
00
https://www.postoj.sk/88568/doma-su-uz-tisice-deti-rodicia-ziadaju-zmenu-pravidiel

no comment
22.09.2021 - 08:46:57
00
Predsa len to zasluzi komentar. V Anglicku je denne doma zhruba 100 000 deti. Premoruje sa.

Zdroj: The Guardian.

England: 100,000 children off school with Covid or suspected Covid in one day last week

The reopening of schools in England has sparked a huge surge in Covid cases among students and pupils in England, with official figures showing that more than 100,000 children were absent with confirmed or suspected coronavirus infections last week.
The figures from the Department for Education revealed that fewer than 92% of pupils were present in classrooms on 16 September, with 59,000 absent with confirmed cases of Covid-19 and a further 45,000 off with suspected cases.
A further 2,000 children missed school “due to attendance restrictions being in place to manage an outbreak,” according to the DfE.
...

A su spokojni. Pocitali s tym - musi sa to premorit. Inak tie deti voci covidu odolne nebudu.
Teda este je cesta - vakcinacia. Ale tu pri detoch teraz neberme ako idealnu cestu.
22.09.2021 - 08:58:43
00
minimus80 napísal:
Ja som sa v rodine očkoval ako prvý(astra), naivne som si myslel že ked to
Tu je dosť rozhodnych ludi s jasnym postojom, otazka do plena ;-) = Keď "odborníci-politici" na jar oznámia že za očkovaného sa považuje len s nie starsou ako 6mesacnou dávkou ... bez reptania idete na další shot?

Nemam problem sa dat ockovat aj kazdy mesiac.

minimus80 napísal:
Ako to máte s detmi?
Par mojich známych s detmi 1-12, aj ked sú očkovaní tak o svojich detoch 1-12 vravia kategoricky nie.
Znamy mali covid v januari, prezili ho doma a kaslali na cely barak a starali sa pri tom o deti, varili im atd, ktore ale nemali nic ...

Deti mam male (8 a 7), starsia to prekonala v marci a dost dlho sa s tym trapila (vracalo sa to kazdy mesiac). Nemam problem dat deti zaockovat.

juju_pepe napísal:
Mam skusenost so situaciou ked v domacnosti je "zmiesana" domacnost. Zena s 2 detmi, zena zaockovana..neockovane deti(8 + 12) dostali deltu. Byvaju v jednom dome, ziadne omedzenia. Je jasne ze zenu delta navstivila, kedze s nimi bola v jednej domacnosti viac ako 10 dni pocas ich covidu, ale ako ockovana 2x astrou si to vobec nevsimla, ani soplik. Deti momentalne uz zdrave.

Toto by som nebral ako bernu mincu. My sme to mali doma v marci, este ako neockovani a nikto sa od malej nenakazil. Dva tyzdne dozadu to zo skoly priniesla dcera znamej. Ona neockovana, partner ockovany, nikto z nich sa nenakazil.
22.09.2021 - 09:04:24
00
will napísal:
Predsa len to zasluzi komentar. V Anglicku je denne doma zhruba 100 000 deti. Premoruje sa.

Zdroj: The Guardian.

England: 100,000 children off school with Covid or suspected Covid in one day last week

The reopening of schools in England has sparked a huge surge in Covid cases among students and pupils in England, with official figures showing that more than 100,000 children were absent with confirmed or suspected coronavirus infections last week.
The figures from the Department for Education revealed that fewer than 92% of pupils were present in classrooms on 16 September, with 59,000 absent with confirmed cases of Covid-19 and a further 45,000 off with suspected cases.
A further 2,000 children missed school “due to attendance restrictions being in place to manage an outbreak,” according to the DfE.
...

A su spokojni. Pocitali s tym - musi sa to premorit. Inak tie deti voci covidu odolne nebudu.
Teda este je cesta - vakcinacia. Ale tu pri detoch teraz neberme ako idealnu cestu.


s tymto vsetkym ja suhlasim co pises

ja som k clanku napisal no comment pre ten chaos co tu panuje, ak je teda ta korona taka hrozna tak je to z epidemiologickeho hladiska total nelogicke to co sa tu deje, teda decko je doma lebo v jeho triede je kovid ale jeho surodenec chodi do inej triedy a tu ma otvorenu lebo v tej triede akoze kovid nie je

to kde je akoze logika?
22.09.2021 - 09:12:31
00
Tak este jeden komentar.
Pri kazdom pravidle sa najdu vynimky. Pri kazdom opatreni najdeme stavy, kde to opatrenie okrem pozitivych ucinkov ma aj negativne. Ked rubes les, lietaju triesky.
Podstatne je, aby ten pomer medzi lesom a trieskami bol velky. To znamena, aby negativne dopady boli len vynimky. Zial, kritizujuci casto vytiahnu vynimku na na nej kritizuju cele opatrenia. Clovek, ktory to precita sa nezamysli.

Teraz nechcem tvrdit, ze tie opatrenia v skolach su idealne a ze nieco nie je dobre zlepsit. Len ma uz nebavi, ze kazdy problemik je zvelicovany. Ci je to pri covide, klimatickej zmene alebo politike. Vzdy 0-100. Co nevidime, ze veci nie su ciernobiele ?

Ked si pozries noviny z inych krajin, tak sa nadava na podobne veci ako u nas (len pre priklad):
- UK kritizuje USA, ze neakceptuju ockovanie AZ pre povolenie vstupu.
- India kritizuje za to iste UK. Ale teraz pre zmenu neberu nejaku ich indicku vakcinu.
- v UK sa stazuje 15 000 ludi, ktori sa prihlasili ockovanie Novavaxom a to padlo, ze sa nemozu zaockovat normalne a brat sa za zaockovanych (https://www.itv.com/news/calendar/2021-09-17/volunteers-drop-out-of-novavax-vaccine-trial-due-to-delays)
Chaos je jednoducho vsade. Je to asi v ludskej spolocnosti normalne.
22.09.2021 - 09:17:20
02
https://www.facebook.com/100060211150136/videos/zoran-milanovićprezident-chorvatska%EF%B8%8F/269942948470555/

prezident croatie
22.09.2021 - 09:56:00
00
will Ten chaos môže byť len zdanlivý. Sa pozrieš v lese na mravcov ako chaosia a prídeš za týždeň a majú postavené ďalšie podlažie :)
Komu môže záležať na očkovaní? No napr. majiteľom akcíí farma firiem. A vieme kto všetko má nakúpené? Nevieme. Tak treba byť v strehu.

Prílohy:

BioNTech.jpg
BioNTech.jpg 33.58 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2021 - 10:28:35
00
Tie akcie si mohol nakupit aj ty ;)
22.09.2021 - 10:34:32
00
Hosť napísal:
will Komu môže záležať na očkovaní? No napr. majiteľom akcíí farma firiem. A vieme kto všetko má nakúpené? Nevieme. Tak treba byť v strehu.


Hádam komu môže záležať na účinnosti očkovania, nie? Lebo pevne verím, že sa tu cena akcií spoločnosti v rámci NASDAQ nedáva do súvislosti s tržbami za vakcíny ...
22.09.2021 - 10:50:26
02
keyboard_arrow_up