Ahojte,

nemate nahodou niekto skusenost s bolestou pod patou ?

Na cestnom bajku som zacal jazdit len tento rok, dovtedy len mtb.
Pouzivam SPD pedale a horske tretry aj na cestnom bajku.

Bolest prisla po odjazdeni cca 1000 km.
Boli to na dotyk, pri chodeni, proste furt.
Na webe som nasiel, ze sa s najvacsou pravdepodobnostou jedna o planarnu fascitidu - zapal slachy, ktora ide od päty k prstom na spodku nohy.
Je to bezne pri pretazeni pri behu, bajku...(doposial som o tom nepocul :)) .
Pokial sa necha neliecene narastie v mieste zapalu na kosti dokonca ostroha.

Skumam ako som k tomu dosiel a zda sa mi ze to bude mat suvis s jazdenim na cestaku.
Presunul som kufor na tretre trochu dozadu, ale prilis rozdiel nebadam.

Zatial to riesim cviceniami, gulam flasu nohou, vypony na spickach, pritahovanie spiciek noh k telu a podobne.
Trochu pomaha, ale akonahle idem jazdit zhorsi sa to.

Dakujem za pripadne skusenosti, rady ako na to.
02.09.2021 - 11:08:24
00
Hmm, také ešte nemám. Ja mám len Mortonovu neuralgiu, ale skôr ma to trápi pri turistike.
02.09.2021 - 12:31:54
00
Chinasky napísal:
Na webe som nasiel, ze sa s najvacsou pravdepodobnostou jedna o planarnu fascitidu - zapal slachy, ktora ide od päty k prstom na spodku nohy.


Cize Google uz nahradil lekara? :) Odporucal by som nehladat diagnozu na webe ale ist sa nechat vysetrit. Napr. Agel Clinic v Bratislave na Jelacicovej.
02.09.2021 - 13:59:24
02
No a ?
Ked to je teraz uz normalna vec napriec celou populaciou.
Od dlazdica po jadroveho fyzika, vsetci vsetkemu .... :)

Ziadne strachy, nehladam finalnu diagnozu na webe.

Len nechcem ist lekarovi s prkotinou, ze boli ma noha.
Spociatku som tomu nevenoval pozornost, bral som, ze ako prislo tak odide.
Len ono ostalo....

Skusim co pises, ked uz to promo :o)
02.09.2021 - 15:08:43
00
Keď to začalo na cestaku, skús ho načas vysadit a uvidís. Alebo dať miesto spd flat pedale
02.09.2021 - 19:44:52
00
Nechcem ísť k lekárovi lebo ma bolí noha. A kedy chceš, keď nebude ?
Pätovú ostrohu moja známa neriešila a teraz jej nepomáhajú ani obstreky, ani rázová vlna, ani prd. A bolesť sa zhoršuje.
02.09.2021 - 22:07:05
00
jordi napísal:
Keď to začalo na cestaku, skús ho načas vysadit a uvidís. Alebo dať miesto spd flat pedale

Mesiac som nejazdil a nepreslo, preto som to sem dal
03.09.2021 - 09:25:58
00
Chinasky Mesiac je dost dlha doba, obycajne ked mi nieco neprejde do tyzdna tak idem s tym k lekarovi. Co sa tyka zapalov, tak v pripade ak su dlhodobe, tak poskodzuju okolite tkaniva, kosti, klby, cize cim neskor to zacnes riesit, tym horsie a pripadne poskodenia mozu byt nezvratne.
03.09.2021 - 10:24:14
01
CyclopathicLaughs napísal:
Chinasky Mesiac je dost dlha doba, obycajne ked mi nieco neprejde do tyzdna tak idem s tym k lekarovi. Co sa tyka zapalov, tak v pripade ak su dlhodobe, tak poskodzuju okolite tkaniva, kosti, klby, cize cim neskor to zacnes riesit, tym horsie a pripadne poskodenia mozu byt nezvratne.


idem na to. na Agel clinic termin o mesiac :)
03.09.2021 - 10:46:52
00
Asi budeš mať zápal šľachy. Ostrohu na spodku pätovej kosti mal kamarát, že nemohol na pätu ani stúpiť a došiel k nej úplne iným spôsobom.
Lekár mu povedal, že má len 2 možnosti - doživotne mäkkú vložku do topánok alebo operáciu.
Kamarát si zvolil 3. možnosť - naordinoval si vlastnu liečbu na základe informácii z internetu. Po pol roku už chodil normálne a dnes si už nevie spomenúť na ktorej päte ostohu mal.
Prajem rýchle vyliečenie a daj vedieť, čo to vlastne bolo.
22.09.2021 - 19:44:29
01
keyboard_arrow_up