Ahojte, po akej dlhej dobe po aplikovaní razovych vln sa dajú očakávať výsledky? Pomohli vám? Ja sa s tým tenisovym lakťom trápim už tri mesiace a nič nezaberá . Ani injekcie ani fyzio
13.09.2021 - 15:06:54
00
Ahoj. Je to postupné, prvé náznaky zlepšenia som pozoroval cca po 2 týždňoch,po 2 mesiacoch po aplikácii som už nemal ťažkosťi. Netreba zabudnúť,že aj po odznení bolestí treba lakeť pri námahe bandazovat.
13.09.2021 - 15:26:25
10
moze tenisovy laket vzniknut aj jazdenim na biku?
asi 2 tyzdne pocitujem nieco take v lavej ruke, pritom jedina jej namaha je drzat rajdy. Ani mys nou neovladam, ani nic podobne.
ked som na biku, tak ju musim castejsie uvolnovat nez predtym, casto aj brni.
--este doplnim - skor sa to tyka zapastia, nie lakta.
13.09.2021 - 16:49:15
00
Skôr nie, ako áno. Ty budeš mať problém skôr s karpálnym tunelom. Mne sa to podarilo čiastočne eliminovať rajdami Spank Vibrocore.
13.09.2021 - 18:06:57
01
ok vdaka, ale ako to mohlo vzniknut? mam to na lavej ruke, a ako som pisal, tak ju nepouzivam na nic, ani na mys.
co sa s tym da robit? mam si zohnat nejaku bandaz?
13.09.2021 - 18:21:25
00
To moze byt aj spanim atd... skus zacat posilnovat prsty, zapastie, su na to take gumene kruzky na stlacanie. Dost to spevni aj zapastie.
13.09.2021 - 19:55:08
01
iron.hide napísal:
ok vdaka, ale ako to mohlo vzniknut? mam to na lavej ruke, a ako som pisal, tak ju nepouzivam na nic, ani na mys.
co sa s tym da robit? mam si zohnat nejaku bandaz?


No takéto chobotiny prídu s vekom 😅. A príčina nemusí byť niečo, čo sa stalo za posledný rok, ale kľudne aj niekoľko rokov späť, len sa to prejaví až teraz. Bandáž môžeš skúsiť a aj posilňovacie cviky ako písal kolega vyššie. Ideálne je íst k doktorovi a ten nech ťa pošle kam treba na vyšetrenie. Tipujem že na neurológiu.
14.09.2021 - 05:22:24
01
jerry74 napísal:
Ahoj. Je to postupné, prvé náznaky zlepšenia som pozoroval cca po 2 týždňoch,po 2 mesiacoch po aplikácii som už nemal ťažkosťi. Netreba zabudnúť,že aj po odznení bolestí treba lakeť pri námahe bandazovat.

Ja som po dvoch razovych vlnách , k tomu laser a magnet. Tak uvidím kedy nastane výsledok k lepšiemu
17.09.2021 - 13:26:49
00
Hlavne tu ruku nepreťažuj. Ja som somár išiel po tretej razovej vlne betónovať k bráchovi a sa mi to zas zhoršilo. No už som cca 5 týždňov po skončení terapie a lakeť už mám na 100% v poriadku.
21.09.2021 - 19:06:19
00
Presne tak nepretazovat, pri záťaži bandazou istiť.
21.09.2021 - 20:24:09
00
nervak79 napísal:
Hlavne tu ruku nepreťažuj. Ja som somár išiel po tretej razovej vlne betónovať k bráchovi a sa mi to zas zhoršilo. No už som cca 5 týždňov po skončení terapie a lakeť už mám na 100% v poriadku.

Bandáž nosím stále. Nič ani nerobím.
Uz mam za sebou tretíu razovku tak uvidíme povedal Dr. Teraz, ze chce dať dva týždne pokoj od nich. kontrola a potom vyjadrenie co bude ďalej.
Lebo som mu povedal ze ani po tých dvoch necítim zlepšenie.
Uz som fakt zúfalý 4 mesiace pn.
Boli aj lieky.
Aj kolagenove injekcie.
Aj kortikoid, ten zabral asi na 3 tyzdne a vrátilo sa to.
23.09.2021 - 16:32:49
00
Na rázovej vlne som bol 7 krát, 1x do týždňa. Dáva sa 6x, ale nejak sme sa sekli pri počítaní, a mal som nakoniec 7. Ale ako som písal vyššie, ja som riešil golfový lakeť. Na tenisový mi pomohla kĺbová výživa Geloren.
23.09.2021 - 17:35:24
00
Ja som bol 6x,tiež 1x do týždňa a mal som tenisový lakeť. Neviem či je to dobré prerušiť ako ti vraví lekár,mne vtedy povedal ortopéd,že sa to nemá prerušiť počas tých 6 týždňov.Kolagénové injekcie mi tiež nepomohli až tie vlny.
23.09.2021 - 17:44:27
00
Koľko asi trvá, než zistím či liečba zabrala? Mám problém s pravým lakťom vyše polroka. Čakal som, či sa to nespraví samo, ale napočudovanie nie 🤷🏼‍♂️. Pripisujem to najskôr rokom stráveným prácou s myšou. Plus občasnému preťažovaniu pri chystani dreva v lese (holt kancelárska krysa si mysli, že môže drieť ako manuálne pracujúci kamoši).

Objednal som sa na ortopédiu, kde som bol včera. Dostal som obstrek + Algesal krém + ortézu Donjoy Surround Tennis Elbow Band. Tak by ma zaujímalo, kedy dokážem posúdiť či liečba zaberá alebo nie a skúsiť niečo ďalšie.

Nedávno som rehabilitácie po prasknutej záprstnej kostičke, tak som poprosil sestru o nejaké cviky aj na toto, tiež žiadna zmena. Ale to som asi len nedočkavý.

Preventívne som si kúpil vertikálnu myš a asi budem musieť upraviť aj ergonómiu pri HO, lebo možno aj toto môže byť dôvod. Pracujem na PC denno-denne 15 rokov a dlho žiadne problémy neboli. HO až posledné dva roky po zmene zamestnania. Vždy som mal v práci dostatočne široké stoly. Doma mám 55 cm, myš je možno 5-10 cm od hrany stola. V práci mám predlaktia skoro komplet podopreté. Doma len zápästie, zvyšok predlaktia je vo vzduchu.
07.02.2024 - 22:46:36
00
Tak si si odpovedal. Daj si pozor, ja som si takto odfajcil aj druhu ruku, ked som sa snazil odlahcit tu odfajcenu. A kedy zistis posun. Isto ti to povedali aj na ortopedii, par tyzdnov...
08.02.2024 - 06:58:32
01
keyboard_arrow_up