Takže lopatisticky:
Ak niekoho zabije cyklista, z čoho vychádzaš, že ten mŕtvy bol blbec?
"... do basy nepôjde ten mŕtvy blbec" - už si niekedy videl, počul, že by išiel mŕtvy do basy, jedno či blbec alebo nie? Mŕtvy patrí do pitevne
"Zabi debila a zavrú ťa za normálneho" - ale veď najprv tvrdíš, že do basy pôjde osoba zodpovedná za bezpečnosť a tá nikoho nezabila.

Už si pochopil, akú logickú blbosť si napísal?
23.09.2021 - 18:01:47
00
Jano1987 Sranda je ako sa predvidatelne vzdy rozhorcis pri tej teme. :lol:
23.09.2021 - 18:11:05
00
JoKo osoba porušujúca predpisy umrie. Niekto za to musí niesť zodpovednosť. V prípade stavby je to stavebník, ktorý sa mal postarať o to, aby tá osoba sa tam nedostala. V žiadnom prípade. To že nejaká vypatlaná osoba sa tam napriek upozorneniam a zátarasom dostane a niečo sa jej stane, tak nebude ona stíhaná, ale staviteľ. Za nesplnenie si povinnosti. Teda platí, umrie blbec, trest za normálneho.

user_id videl som ako sa roztrhla reťaz držiaca 6t náklad. Ako to strelilo, tak to prerezalo drevený hranol 10x10cm ako by to bolo špáradlo. Videl som ako chalan chcel uvoľniť gurtňu na kamióne (mal to zakázané, ale raz to videl a bol to frajer), zlomené 4 prsty. Robil som aj koncerty a festivaly. V nemenovanom meste sa pokazil motor na streche, čo sa dvíhala hore (trápnych 10t), všade páska, každý ďaleko odtiaľ, keby to niekde strelilo, či sa zlomilo, zrazu dobehol idiot rovno pod to a začal si to fotiť. Ďalší festival, iný rok. Trasa pre vysokozdvižné vozíky, čo nosili 1-4t bedne s vecami bola spravená z tých mobilných zábran, aby tam nikto nevbehol a ešte ďalej bol plot, ktorý oddeľoval zázemie, kde nemal čo robiť. Nejaký trtko ho proste zvalil, lebo sa mu nechcelo kráčať 600m a preskočil aj tie zátarasy rovno pred vysokozdvižný vozík. Len samotný vozík mal cez 5t. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Pár rokov dozadu u nás na ulici bola rozkopavka, pekne skoro 4m do hĺbky kvôli nejakého potrubiu. Všetko označené, všade zábrany. Napriek tomu nejaký šašo preskočil zábrany, lebo sa chcel pozrieť, čo tam robia. Šmykol sa zrúbal sa dole. Keby to nebolo pri bytoch, ale nejaká vzdialenejšie stavba, môže si vyvreskovať celú noc, kým ráno neprídu roboši. Takže pardon, že ma také veci vytáčajú. Lebo tí ľudia sa v ničom nelíšia od niektorých miestnych členov, ktorý rovno napíšu niečo v štýle, bola tam značka, klasicky som ju ignoroval ako posledný príspevok k tej ceste okolo letiska.
23.09.2021 - 19:03:02
02
Jano1987 napísal:
Taký cyklista si veselo porušuje zákony, ale všetci okolo neho majú dodržiavať zákony. Niektorí si tu z toho robia srandu, ale keď tam niekoho zabije, tak do basy nepôjde ten mŕtvy blbec, ale zodpovedná osoba za bezpečnosť. Také to príslovie: "Zabi debila a zavrú ťa za normálneho."


Prečo otáčaš?
Jano1987 napísal:
JoKo osoba porušujúca predpisy umrie. Niekto za to musí niesť zodpovednosť. V prípade stavby je to stavebník, ktorý sa mal postarať o to, aby tá osoba sa tam nedostala. V žiadnom prípade. To že nejaká vypatlaná osoba sa tam napriek upozorneniam a zátarasom dostane a niečo sa jej stane, tak nebude ona stíhaná, ale staviteľ. Za nesplnenie si povinnosti. Teda platí, umrie blbec, trest za normálneho.


Zvýraznil som ti to... Možno už konečne pochopíš...
23.09.2021 - 19:19:50
00
Idem si pre pukance... :lol:
23.09.2021 - 20:04:08
03
JoKo chápem, čítanie s porozumením robí problém. Pekný večer.
23.09.2021 - 20:05:55
00
Jano1987 Mne tie dlhe elaboraty nemusis vypisovat a myslim, ze to nema vyznam ani pre ostatnych. Bud ma clovek rozum a pochopi vystrazne/zakazove tabule, alebo nema a nepochopi/ignoruje ich. Rozculovanie sa na tom nic nezmeni.
23.09.2021 - 20:49:14
03
user_id napísal:
Jano1987 Mne tie dlhe elaboraty nemusis vypisovat a myslim, ze to nema vyznam ani pre ostatnych. Bud ma clovek rozum a pochopi vystrazne/zakazove tabule, alebo nema a nepochopi/ignoruje ich. Rozculovanie sa na tom nic nezmeni.

Ale tu nejde o to kto čo ignoruje alebo nie. Debata je o tom, že Jano1987 tu tvrdí, že keď sa nepovolaná osoba zraní alebo zabije na mieste, kde nemá čo pohľadávať, tak zodpovednosť za to nenesie tá osoba čo sa zabije ako uvádza JoKo, ale zodpovednosť padá na vlastníka alebo stavebníka toho objektu. To potom môžeme zodpovednosť hodiť za každé jedno úmrtie na rušňovodiča, ktorý zabil nejakého trtka, ktorého to na svete nebavilo, alebo mu bolo počkať za veľa na priecestí a tak išiel aj skrz výstražné svetelné znamenie cez priecestie rovno pod vlak. Aj diaľnice sú oplotené a je zakázané po nich chodiť, no stáva sa, že tam nejakého idiota auto predsa len zachytí. Tiež je vinníkom ten vodič? Alebo lepší príklad. Niekto sa vkradne na cudzí pozemok, pritom musel preliezť plot ako zábranu, no v tej tme spadne napr, do prázdneho bazéna a zraní sa, že do rána kým ho niekto nenájde je po ňom. Tiež tú smrť hodia na vlastníka pozemku?
24.09.2021 - 10:57:26
00
V podstate ano, preto ked napriklad chces mat 2m hlboky bazen na dvore, mal by si tam mat plavcika, aby zachranil zlodeja, ktory ta chce okradnut :)
24.09.2021 - 12:25:19
00
No jedna vec je formálna zodpovednosť, druhá vec je celkový dopad na toho ktorý je v tom nevinne. Napr. si spomenul rušňovodiča, formálne zodpovedný nebude, ale môže mať potom psychické problémy alebo musí zmeniť aj zamestnanie, napr. https://www.bratislavskenoviny.sk/rozhovory/51993-rozhovor-ako-sa-rusnovodic-dokaze-vyrovnat-s-tym-ked
Život bohužiaľ nie je spravodlivý a za nezodpovedných platia aj nevinný.
24.09.2021 - 17:27:51
00
Stavenisko má iný právny štatút ako napríklad už spomínaný vlak a zrazenie niekoho vlakom. Čo veľa ľudí nevie, ak máte rodinný dom a máte na svojom pozemku navoľno pusteného psa, musíte mať označenie na plote, že tam je pes. Ak by ste to nemali a niekto preskočí plot a pes ho pohryzie, máte problém a daný človek od vás môže vysúdiť peniaze. Ak máte upozornenie, že tam je pes, ak ste krytý. Aspoň 4 roky dozadu to tak bolo.
24.09.2021 - 17:58:21
01
Stavenisko asi bude ine, aby firma bola kryta ked sa zamestnancovi ( zivnostnikovi) nieco stane
24.09.2021 - 18:56:07
00
Ale tu sa nebavíme o najatej pracovnej sile, ale o nejakom náhodnom človeku, čo tam vojde.
24.09.2021 - 18:59:46
00
Ahojte, ak by náhodou dnes niekto našiel na trase Pezinok- jurava- Rača- Odborárska v eurobale zabalený záručný list od bajku specialized diverge comp, nech mi dá vedieť, veľmi pekne ďakujem
25.09.2021 - 18:23:15
00
Vyhlasujem sutaz, kto sem zavesi prvu fotku z oficialneho prejazdu Luzneho mosta. Ak sa tam niekto dnes dostane :) Cena pre vitaza, krasny slnecny den straveny na bicykli vonku.
26.09.2021 - 08:15:24
01
keyboard_arrow_up