lubo_j napísal:
Ale Fast Trak je tiez dostupny len ten starsi vzor s Bliss 2Ready alebo potom T5. Na skalach a korenoch viac zalezi na zmesi tak som skepticky. Mal som Bliss 2 Ready a moc som nadseny z gripu teda nebol. Ale co som si osahal S-Works v obchode tak ten material vyzera byt uplne iny.


praveze stary Fast Trak by mal mat rovnaku zmes v oboch spominanych variantach, tu co si jazdil, aj pre s-works. takze ten material v obchode, ktory ti prisiel iny, sa ti iba zdalo :-)

novy Fast Trak zmes T5 je rychlejsia, lepsie sa odvaluje, ale zasa horsie drzi. zmes T7 naopak je pomalsia, ale lepsie drzi. preto v pretekarskej verziii s-works sa zmesy kombinuju.. v strede je rychlejsia T5 a na bokoch je T7 pre lepsi grip. a este je tu verzia so zmesou iba T7, ale ta je zaroven aj s lepsou ochranou GRID takze tato varianta dobre drzi, je odolna, trosku pomalsia a ma trosku mensiu zivotnost oproti T5. ale niekomu sa tato verzia moze zdat tazka.

novy vzor Fast Trak vyzera byt ozaj lepsi tak ho este skusim, lebo som chcel prejst naspat na Cross King od Continentalu. uz len zmena sirky v novej verzii na 2.35" asi pomoze. len ci to zmestim do ramu a ci sa to nebude žuť na rafikoch 25 mm.

a inak otazka. bude lepsie, ak dam teraz na jesen, zimu agresivnejsi model Ground Control, ci postaci znova Fast Trak? ked som pozeral tento rok pretek XCO v Novom meste, zarazila ma informacia, ze paradoxne jemnejsi plast je lepsia volba nez agresivnejsi a to tam akoze dost prsalo. doteraz mi to vrta v hlave ako to ten cesky komentator myslel? ?‍♂️
23.09.2021 - 02:20:07
00
Myslel som novy S-Works t5/t7. Ten je na omak dost podobny ako control ci uz t5 alebo t7. Je ta zmes na povrchu taka ako keby zrnita/porovita.
Skusil som kupit control t5 na zadne a na pohlad vyzera super a perfekta hmotnost na ten objem - 675g. A vzor je je nepatrne vyssi v porovnani so starsim. Po obvode je plast dost hruby, co moze byt fajn lebo za posledny rok som rozrezal 3 plaste a vsetky po obvode medzi stuplani. A 2 z toho tak, ze sa uz ani nedaju zalepit knotom.
Normalne rozmyslam ze idem kupit aj control t7 na predne koleso.
23.09.2021 - 09:35:09
00
divo napísal:
praveze stary Fast Trak by mal mat rovnaku zmes v oboch spominanych variantach, tu co si jazdil, aj pre s-works. takze ten material v obchode, ktory ti prisiel iny, sa ti iba zdalo :-)

novy Fast Trak zmes T5 je rychlejsia, lepsie sa odvaluje, ale zasa horsie drzi. zmes T7 naopak je pomalsia, ale lepsie drzi. preto v pretekarskej verziii s-works sa zmesy kombinuju.. v strede je rychlejsia T5 a na bokoch je T7 pre lepsi grip. a este je tu verzia so zmesou iba T7, ale ta je zaroven aj s lepsou ochranou GRID takze tato varianta dobre drzi, je odolna, trosku pomalsia a ma trosku mensiu zivotnost oproti T5. ale niekomu sa tato verzia moze zdat tazka.

novy vzor Fast Trak vyzera byt ozaj lepsi tak ho este skusim, lebo som chcel prejst naspat na Cross King od Continentalu. uz len zmena sirky v novej verzii na 2.35" asi pomoze. len ci to zmestim do ramu a ci sa to nebude žuť na rafikoch 25 mm.

a inak otazka. bude lepsie, ak dam teraz na jesen, zimu agresivnejsi model Ground Control, ci postaci znova Fast Trak? ked som pozeral tento rok pretek XCO v Novom meste, zarazila ma informacia, ze paradoxne jemnejsi plast je lepsia volba nez agresivnejsi a to tam akoze dost prsalo. doteraz mi to vrta v hlave ako to ten cesky komentator myslel? ?‍♂️


Podla fotiek na insta Specialized Factory Team najviac jazdia Renegade T7. Aj v NMnM isli na Renegade. V Les Gets mali vzadu Fast Trak a vpredu nejaky nestandarny plast s redsim co som nevedel identifikovat:
https://www.instagram.com/p/CQ6doEphzu1/

Ground Control som na fotkach co som kukal insta jazdcov Specialized a Ceska Sporitelna Accolade nevidel nikomu. Vzdy bud FT alebo Renegade. Pripadne specialna predna guma do blata.

A Blevins vyhral posledne XC na Renegade Control T5.
23.09.2021 - 09:52:02
00
ground je trail skôr, niečo ako nobby nic
23.09.2021 - 10:38:41
00
tento komentar ohladom plastov som mal na mysli, od 13tej sekundy... https://youtu.be/v5WaHQrFHUQ

je to myslene tak, ze agresivnejsi plast (riedky vzor so stuplami daleko od seba) ma mensiu stycnu plochu s prekazkami (mokre korene, kamene) a preto menej drzi a skor ustreli? na ciste blato to je asi vyhoda, ale na traily za mokra v blate, kde su korene, kamene je teda nevyhoda agresivny plast typu Moutain King, Ground Control, Nobby Nic? lepsi teda bude Fast Trak, Cross King a podobne?

poprosim vysvetlit od miestneho znalca, lebo doteraz som mal za to, ze cim agresivnejsi vzor, tym to lepsie a viac drzi v terene, na traily
23.09.2021 - 21:56:37
00
Nie Mountain King, Ground Control a ani Nobby Nic nie je agresívny plášť, to máš pravdu. Ináč hoď dopredu Magic Marry soft a potom vyskúšaj Rocket Ron v hociakej zmesy a odpáli ti to dekel. A nielen v teréne, stačí aj na asfalte, už len brzdenie na asfalte. Osobne jazdím MM predok a HD zadok, na to aký to má mega grip, super hmotnosť, odvaľovanie, odolnosť voči defektom, reálnu šírku (2.35” na 30mm ráfku cez 61mm), nenarazil som na lepší plášť, jediná nevýhoda, že sa už nedá kúpiť…
23.09.2021 - 23:06:06
00
Magic Marry super hmotnost? ? ved to vyse 1200g. Bodaj by to nemalo lepsi grip ako xc plaste co vazia polovicu.
Vzdy na to pozerat v kontexte, NN ci GC su pre vacsinu XC pretekarov prilis agresivne, pretoze uz je to na ukor odvalovania. A radsej volia mensi grip a tym padom opatrnejsi prejazd technickych usekoch lebo cas sa robi hore kopcom.
MM je plast pre ludi ktorym je suma fuk ze idu 10min kopec o 2min dlhsie ale ide im hlavne o vlastnosti v zjazde.
23.09.2021 - 23:38:53
00
Dnes som nahodil novy Fast Trak 2,35, vpredu T7 vzadu T5.
Pocity su relativne, prechadzal som z Wolfpack Race a Speed, sirka 2,4.

Zacal som s tlakmi 1,3 a 1,45. Bicykel sa mi zdal pocitovo zivsi. S Wolfpack som mal
pocit ze pokial sa do zakruty poriadne nenaklopim tak bicykel tak menej ochotne reagoval. S FT mam pocit ze okamzite reaguje a “ide za kolesom”. Citit to najma v pomalsej rychlosti a plochych zakrutach.
Neviem ci to moze byt tvarom stuplov ale ten zivsi prejav sa mi pacil.
Skusil som aj koreniste traily. Vcera prsalo a celkom to strielalo. Najma zadne koleso, ale zas nic hrozne. Dlhsie som nejazdil za mokra takze to mohlo byt skor podmienkami ako zmenou plasta. Na strmsich a kamenistych stupanich grip dobry, podrzal vsade.

Skusil som ubrat tlak na 1,2 a 1,3. To bolo co sa gripu na korenoch vyrazne lepsie ale uz to trochu zulo. Mozno keby som mal 30mm rafik alebo nudlu aspon vzadu.

Navazene Hmotnosti:
T5 675g
T7 710g
Realna sirka na 25mm sedi 2,35.
Na pohlad a omak vyzeraju byt dobre vystuzene po obvode. Ja som zatial rezal
Plaste vzdy medzi stuplami, tak minimalne pred tym by mohol byt lepsie chraneny.
23.09.2021 - 23:54:15
00
Moja MM v 27.5x2.35 Soft má 860g, ak idem dole kopcom po asfalte s kamarátmi, čo majú 29” XC plášte s dušami, tak som im vždy uchádzal bez pedálovania. Osobne vždy uprednostním grip pred váhou. Odvalovanie MM vs MDF je o dve úrovne inde, Minion DF je lepší akurát na suchom a prašnom podklade. Hmotnosť vs šírka bola vtedy úplne v prospech Schwalbe. Aktuálne to pri aktuálnych verziách neviem posúdiť, každopádne by som už nikdy neuprednostnil grip pred hmotnosťou, nikdy.
24.09.2021 - 00:01:28
00
Supafly666 napísal:
Moja MM v 27.5x2.35 Soft má 860g, ak idem dole kopcom po asfalte s kamarátmi, čo majú 29” XC plášte s dušami, tak som im vždy uchádzal bez pedálovania. Osobne vždy uprednostním grip pred váhou. Odvalovanie MM vs MDF je o dve úrovne inde, Minion DF je lepší akurát na suchom a prašnom podklade. Hmotnosť vs šírka bola vtedy úplne v prospech Schwalbe. Aktuálne to pri aktuálnych verziách neviem posúdiť, každopádne by som už nikdy neuprednostnil grip pred hmotnosťou, nikdy.


Tak samozrejme beriem rozmer 29x2,35 nech je to porovnatelne. Tu pisu 1165g https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/29/schwalbe-plast-magic-mary-29x235-60-622-67tpi-1165g-sg-tle-soft-kevlar.html?gclid=CjwKCAjwy7CKBhBMEiwA0Eb7arEo4cii4d6IXIwy1YQmLmB8-kiJnlRnaCEQeKbIonxHIAFbz9TfiRoCoBoQAvD_BwE
A to Schwalbe ma v reale vzdy viac (mal som asi 6 plastov a ziadny nemal udavanu hmotnost).

Kazdopadne to ze uchadzas kamosom na XC plastoch nehovori o nicom (uz len to ze jazdia s dusami hovori asi aki borci to su). Ja bezne obieham na MTB ludi co idu na cestakoch, dole-hore kopcom a aj na hradzi. Ale to neznamena, ze mam lepsie odvalujuce sa plaste.
Ak chces merat odvalovanie tak si nahod wattmeter a potom porovnavaj casy/rychlost. Ale garantujem ti ze taky Racing Ralph/Ray bude o mnoho rychlejsi ako MM.
Moj zimny set up vlani bol Forekaster a Ground Control a bolo to teda o dost lenivejsie ako Racing Ray/Ralph co som jazdil v lete. A viem si predstavit ze MM/DF combo by bolo este o mnoho pomalsie.
Kedysi som cital test kde porovnavali rychlost Enduro, Trail a XC plastov v roznych podmienkach. Stupanie, slapavy trail, jednoduchsi zjazdovy trail a potom rozbity technicky enduro trail a kamenisty zjazd. A dokonca aj v tom jednoduchsom zjazdovom traile vychadzali XC plaste rychlejsie, lebo rychlejsie akcelerovali zo zakrut. Az ked doslo na skutocne rozbity teren sa ukazali Trailove a Enduro plaste ako rychlejsie.
24.09.2021 - 08:37:27
01
Nepochopil si ma, dole kopcom po asfalte bez šlapania, keď vyrazíme súčasne, tak musia po čase prišliapnuť…
24.09.2021 - 11:07:39
00
No jo. Mozno je to tym, ze tvoje 160mm enduro je o jeden cely XC bajk tazsi :D To len tak na odlahcenie. Cela tato debata ako enduro junak radi xc-ckarskemu co ma obut mi pride smiesna. Supafly666 tvoja volba na tvoj bajk isto bude rozumna, ale davat na XC cokolvek zubatejsie nez Nobby Nic alebo Ground Control je prosto nezmysel.
24.09.2021 - 11:16:44
02
Neradím mu aby dával na XC bajk DH plášte, len som reagoval na to, že písal že na koreňoch atď majú gumy s nižším vzorom lepšiu priľnavosť. Môj AM bike má 12.4kg, čo je menej ako bežné XC bicykle? Inak Schwalbe má nový celkom zaujímavý XC/Trail plášt Wicked Will, ten by mohol splniť, čo hľadá…
24.09.2021 - 11:56:02
00
ground control bol volakedy skvelý plášť, ale rozmýšľam teraz dať niečo rýchlejšie, či už schwalbe alebo specialized ... maxiss som zavrhol tak ale poradte mi, fast track dozadu sa dá považovať za univerzálny plášť alebo čisto pretekárske náčinie? dopredu by v tom prípade šiel ground control ...
24.09.2021 - 11:59:09
00
Cisto pretekarske nacinie je Renegade. FT mozes bez problemov vzadu aj vpredu pouzivat do akehokolvek terenu (extremy vynechajme). Urcite sa netreba bat mokrych podmienok.
24.09.2021 - 12:04:52
02
keyboard_arrow_up