Vysvetli mi prosím niekto racionálny dôvod na to, že počas takmer jasnej noci, keď cestu osvetľuje ešte aj Mesiac, niekto zapne predné hmlovky? Súčasne so stretavacimi svetlami - obidvomi funkčnými. Včera som takých stretol furu, zato hmlu alebo inak zhorsene podmienky viditeľnosti som nikde nestretol :D
25.09.2021 - 08:36:41
00
milos21 napísal:

Vzdy zalezi na detailoch, vzajomne si odporujucich znaleckych posudkoch a na konktretnom sudcovi...
Toto je znamy medializovany pripad:
https://www.bystricoviny.sk/spravy/po-takmer-piatich-rokoch-sud-ukoncil-pripad-tragickej-nehody-sanitky-v-sasovej/
Podla dostupnych info: Osobne odbacanie dolava na hlavnu, sanitka zlava 110kmh v meste, len majaky, bez zvuku. Veru tazko sudit. https://goo.gl/maps/mUkp1ef4dCPzHe2a9

www.bystricoviny.sk
25.09.2021 - 08:51:33
00
misoR napísal:
Vysvetli mi prosím niekto racionálny dôvod na to, že počas takmer jasnej noci, keď cestu osvetľuje ešte aj Mesiac, niekto zapne predné hmlovky? Súčasne so stretavacimi svetlami - obidvomi funkčnými. Včera som takých stretol furu, zato hmlu alebo inak zhorsene podmienky viditeľnosti som nikde nestretol :D


Lebo to dobre vyzerá na prístrojovke, svetielok ako na Vianoce ... Iné ma nenapadá.
25.09.2021 - 08:53:50
00
Napr by vás mohlo napadnúť, že asi chceli v noci vidieť lesnú zver, iné ma tiež nenapada.
25.09.2021 - 09:20:47
01
Hmlovka ma taky ten corner light efekt, asi preto. Na Babe som sam parkrat vyuzil, lepsie vidiet srnky v zakrute.
Skor ma trapi, ze zacina sezona zadnych hmloviek 😃
25.09.2021 - 09:22:13
01
My sme zvykli tie pridavne svetla zapinat na donovaloch ked sa slo v noci z ruzomberku, by si sa cudoval, ako lepsie vidis do zakrut. Ale na terajsom aute sa natacaju xenony :) tak mi to netreba
25.09.2021 - 09:48:16
00
No dobre, lenže na ceste napr medzi BB a Podbrezovou nie je toľko a také zákruty ako napr na Certovici. Dlhá, široká a relatívne rovná cesta. Detto na diaľnici pod Tatrami. Takže argument beriem, ale zväčša to vidím fakt na cestách, kde to nie je treba :D
Skúšal som to tiež, ale okrem toho, že som videl v podstate hneď pred auto lepšie, to nemalo žiaden významný efekt.
25.09.2021 - 11:02:50
00
Palo TT napísal:
Vzdy zalezi na detailoch, vzajomne si odporujucich znaleckych posudkoch a na konktretnom sudcovi...
Toto je znamy medializovany pripad:
https://www.bystricoviny.sk/spravy/po-takmer-piatich-rokoch-sud-ukoncil-pripad-tragickej-nehody-sanitky-v-sasovej/
Podla dostupnych info: Osobne odbacanie dolava na hlavnu, sanitka zlava 110kmh v meste, len majaky, bez zvuku. Veru tazko sudit. https://goo.gl/maps/mUkp1ef4dCPzHe2a9

Išla bez sirény do križovatky - nech chceli byť ohľaduplný k občanom, vždy to je obrovský risk, ktorý sa im vypomstil. Ja mám problém niekedy lokalizovať odkiaľ ide/vletí sanitka a vždy, keď počujem sirénu sledujem okolie 5x intenzívnejšie s nohou na brzde.

Pred križovatkou neskôr osadili stopku

Také Slovenské riešenie, niekto sa 160km/h vyrúbe na prehľadnom úseku a hneď tam osadia max 70km/h hoc aj tak tam budú idioti letieť a len to obmedzí slušných ľudí. Alebo v jednoduchej križovatke s kilometrovým výhľadom niekto nedá prvý raz prednosť, tak tak hneď dajú max 50km/h a STOPKU...
25.09.2021 - 18:40:03
02
Ta sanitka išla bez sirény, lebo bola noc. Rekonštrukcia ukázala, že modré svetlo bolo vidieť dlho vopred. Nie je to o nič väčší risk ako keby húkali, tiež by nebolo jasné, odkiaľ ide ten zvuk. Tá vodička mohla a mala ostať stáť, ukázalo sa, že neexistuje, aby nevedela, že sa odniekiaľ blíži sanitka. Ale ona vošla do križovatky, zrejme to asi chcela stihnúť... :-(
25.09.2021 - 21:41:51
00
Takže v noci zákon neplatí ? Vodič sanitky preto mohol ísť bez zapnutej sirény ?
25.09.2021 - 22:35:45
00
Argument o siréne by možno obstál, keby išla sanitka po vedľajšej, Tá vodička ale vchádzala na hlavnú cestu. Keby sa rozhliadla ako jej káže zákon, majáky by videla. A je jedno ako by bola ďaleko, keď vidím modré svetlá tak na hlavnú nevojdem, ani keby to bol kilometer. Argument, že vodička mala sekundu na rozhodnutie je tiež úplne mimo. Ak je aj v noci v meste povinná siréna, tak jej mohli zmierniť trest. Vinná ale bola jednoznačne.
25.09.2021 - 23:03:26
00
Vodič sanitky nemusí mať v obci pri nepovolenej rýchlosti zapnuté súčasne svetelné i zvukové výstražné znamenie len do momentu kým sa niečo nestane. Ak vznikne problém, potom už porušil zákon, je vinníkom nehody a bol za to náležite potrestaný.
25.09.2021 - 23:10:35
00
Tak to je nezmysel samozrejme. Nechce sa mi hľadať ako je to na Slovensku, v Česku npr. ale sanitka húkať nemusí.
Tu išla po hlavnej ceste, mala navyše zapnuté majáky, takže mi uniká logika oslobodzujúceho rozsudku.
25.09.2021 - 23:31:57
00
Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa typické zvukové znamenie doplnené zvláštnym výstražným modrým svetlom alebo červeným svetlom, prípadne ich kombináciou...
25.09.2021 - 23:35:58
01
Joe70 napísal:
Tak to je nezmysel samozrejme. Nechce sa mi hľadať ako je to na Slovensku, v Česku npr. ale sanitka húkať nemusí.
Tu išla po hlavnej ceste, mala navyše zapnuté majáky, takže mi uniká logika oslobodzujúceho rozsudku.


Ako môžeš na začiatku svojho príspevku uviesť že som napísal nezmysel a potom napíšeš, že nevieš ako je to na Slovensku ? A ešte sa tu oháňaš nejakou logikou. :D Keby mal vodič sanitky zapnutú aj húkačku, neporušil zákon - mohol prežiť.


Naposledy upravil ivan dňa 25.09.2021 - 23:41:49, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2021 - 23:38:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up