Nielen to, aj oni ho mohli nakaziť, keďže nemali ani minimálnu ochranu (rúško). Aj napriek tomu nevidím inú/lepšiu cestu, ako pokojné a trpezlivé vysvetľovanie...
26.09.2021 - 10:39:32
00
Srsen napísal:
Postcovid ......
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-postcovidovy-syndrom-fyzioterapie.A210909_182218_domaci_knn

Setkáváme se s dvěma typy postcovidových pacientů. První skupinou jsou pacienti, kteří prodělali těžký průběh, byli dlouhodobě hospitalizovaní, mnohdy na JIP nebo ARO a potýkají se s následky nemoci a léčby. Druhou skupinou jsou pacienti s lehčím nebo vysloveně lehkým průběhem a následně i s odstupem se u nich objevují problémy s únavností, bolestmi, nevýkonností, někdy dušností, pocitem nedostatku dechu. Myslím, že především z druhé skupiny řada pacientů pomoc ještě nevyhledala,“ uvedl.

Mňa čaka behanie po lekaroch. V zime sa mi objavili bolesti kolien, potom k jari to ustupilo a hned po velkej noci, ako sa vratilo sneženie a chladno opäť. Tento rok na biku iba 2/3 roku 2020. Tento posledny tyždeň navrat bolestí. Už asi tuším čo to je.
26.09.2021 - 10:51:08
00
bedo napísal:
Nielen to, aj oni ho mohli nakaziť, keďže nemali ani minimálnu ochranu (rúško). Aj napriek tomu nevidím inú/lepšiu cestu, ako pokojné a trpezlivé vysvetľovanie...

Tak vysvetluj. Bicykel máš, tak môžeš založiť jazdu osvety. Držím palce.
26.09.2021 - 10:52:58
00
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-postcovidovy-syndrom-fyzioterapie.A210909_182218_domaci_knn
26.09.2021 - 11:10:28
00
bedo napísal:
Nielen to, aj oni ho mohli nakaziť, keďže nemali ani minimálnu ochranu (rúško). Aj napriek tomu nevidím inú/lepšiu cestu, ako pokojné a trpezlivé vysvetľovanie...


Mozno som to len prehliadol, ale nejak som nezachytil, ze by si tu intenzivne vysvetloval. A ze sa tu premlelo kopu stratenych pripadov.
Imho tak, ako nevysvetlis nackovi, ani bolsevickej svini, nevysvetlis ani presvedcenemu veriacemu akehokolvek nabozenstva (veriaci bez urazky) a nevysvetlis ani dezole. Lebo to nema vobec nic s raciom. Je to o viere, o potrebe zapadnut, byt konecne nieco viac ako ten posledny a zivotom bity nepodstatny chudak. Ti ludia su prevalcovani svetom ktoremu nerozumeju, hladaju skratky a je im jedno ako moc bizardne a nezmyselne. Hladaju komunitu a potlapkanie po ramene. A hladaju aj vonkajsich nepriatelov, pretoze niektore ega ich potrebuju a nedokazu si priznat, ze si za svoj zivot mozu sami a maju ho vo vlastnych rukach.
Vela stastia s vysvetlovanim. Ti ludia su cely zivot, 20-40-60 rokov utvrdzovani vo svojich pravdach, strateni, neovladajuci a odmietajuci zakladne fakty. Takyto clovek aby si priznal svoj omyl a zacal byt zodpovedny za seba a svoje rozhodnutia? Good luck
26.09.2021 - 12:47:38
06
Aspon na daco je ten náš antivaxerizmus dobrý. :D Ešte keby celoplošne antigénovo sa rozhodli na Taiwane testovat ta im pomožeme. Možno nejaké zásoby z jari by sa ešte našli. A aj nejaké tie skúsenosti už len máme, že by sme im poradili. S MOM-kami, certifikatmi a tak podobne :D

https://www.cas.sk/clanok/2591249/nasa-pomoc-je-na-mieste-do-taiwanu-dorazili-vakciny-proti-covidu-ktore-sme-im-darovali/

cokupit napísal:,,Imho tak, ako nevysvetlis nackovi, ani bolsevickej svini, ...,, Presne tak, to ako ked si žena zobere muža pijaka, šak ona ho zmení. A nakonec piju obidvaja. :D

duves napísal: ,,Mňa čaka behanie po lekaroch.,, ... U mna zas opačne. Odkedy začala korona som najazdil 4 x tolko kilometrov ako v predkoronárnej ére. Za rok a pol 21 000 kilometrov. A ne že turistika. Normalizovaný výkon 200 W. :D
26.09.2021 - 13:15:49
01
Opat zopakujem, bedo ma pravdu. Vratme sa v case na jesen 2020. Sledujem denne nemecke aj US spravodajstvo. Nedovera vo vakciny bola velka celosvetovo. Prisli prve vakciny a s tym spojene problemy:
- konkurencny boj Astra vs Pfizer
- nepochopeny pojem experimentalna vakcina
- neschvalena vakcina Sputnik
- rozne formy nepresnych testovani
- stupidna medializacia vedlajsich ucinkov
- nepochopenie, ze vakcina nechrani pred ochorenim ale pred priebehom
- a kopa nezmyselnych politickych zasahov vo viacerych krajinach, atd
Az tu vznika kopa odporcov, vacsina su odporcovia proti systemu, nie proti zdravotnictvu. Mnohe krajiny sa zomkli a zacali vysvetlovat, vysledok je dnes zrejmy podla percenta zaockovanosti. U nas bola ina strategia komunikacie ala Matovic, vysledok je jasny. No sociologicky sa nelisime od okolitych statov, len komunikacne.
No dnes argumentovat je uz tazke, cas na vytvorenie nazorov nerozhodnych sme presrali...
26.09.2021 - 13:54:42
012
No tak keby pokračovali Peli/Fico, tak by zaockovanost bola o 5 percent viac. Či tam máme ďalšie?
26.09.2021 - 14:23:13
00
My sme žiaľ v globále debilny národ východného razenia . Keby tu bol komunizmus , v ktorom by to dezole dostali príkazom sme na špičke v zaočkovanosti . Obdobne sú na tom snáď už len tragedi ako Bulhari , Lotyši a Bielorusi … dajte si už konečne dole tie ružové okuliare , uvidíte svet lepšou optikou .
26.09.2021 - 15:13:48
01
Ešte jeden námet na zamyslenie - situácia pred rokom na jar, keď to začalo. Ľudia sa vyľakali a začali sa chvíľu správať zodpovedne (a ohľaduplne). Lebo to robili z vlastnej vôle. Výsledok bol taký, že (ak sa dobre pamätám) nikto nezomrel a svet považoval Slovensko za malý zázrak. Na jeseň "prebral velenie" Matovič. Začal "dobrovoľným" plošným testovaním. Tam sa to zlomilo. Dovolím si povedaľ, že hlavne kvôli Matovičovmu egu. Ľudia na testovanie chodili, lebo (z existenčných dôvodov) museli, nie preto, že by to považovali za potrebné. Atómová bomba nakoniec nejako nezabrala, zničila akurát dôveru ľudí vo vedenie tohoto štátu. A splácať ju budeme čochvíľa všetci, ceny začínajú rásť...
26.09.2021 - 15:16:18
06
Neobhájil si jednoduchosť ľudí bez vakcíny … neuvedomuješ si čo tu produkujes ? To akože Matovič je zodpovedný za to či tvoja žena , otec , matka a deti budú choré abo zomrú ?! Dezolata vrieskali na začiatku roka keď boli vakcinovani zdravotníci a DSS ky . Potom starci a rizikové skupiny . Že ako veľmi oni chcú , ale nemôžu sa dostať k vakcíne . Hlavne že Cibulkovou isli na analny kolík veľkých rozmerov verejne napichnúť , za to že sa predbehla aj so svojim manželom … a tie iste stupidá teraz vybľakujú na námestiach a pred kongresom lekárov ktorí zachraňujú ich zivoty , že ich chceme zabiť , zbaviť plodnosti / u tých geriatrickych starien a zošuverenych dedkov je to úsmevne / a zaklincuju to plagátmi : “nesiahajte na naše deti “… pritom kopec tam prítomných nemá ešte ani pravidelný menštruačný cyklus a strieka tak samohonkou do vlastnej ruky nad péčkovymi filmami .

Výstižne je “ heslo “ pod laco avatarom … ale miesto Hájkovi mi tam viac sedí dezolatovi ?
26.09.2021 - 15:48:53
04
Ramon1, ale ty hovoris o par dementoch, ktori su aktivni v mediach - to nie je nazorova vacsina, ja hovorim o 2milionovej populacii. V inych vakcinach napr. vobec nezaostavame za susednymi statmi.
26.09.2021 - 15:53:41
03
Ramonko, asi nevies co je samohonka, ty Shakespeare popleteny
26.09.2021 - 15:56:35
00
Ty si tu čo za novy neopíchaný zazrak ? Hľadáš si tu kamošov 😂 obdobne zmýšľajúcich ? Ak by si sa predsa len rozhodol a si z blízkosti Košíc , rad ta aj ja pichnem na Rastislavke .
26.09.2021 - 16:00:11
00
Srsen napísal:
...Setkáváme se s dvěma typy postcovidových pacientů. První skupinou jsou pacienti, kteří prodělali těžký průběh, byli dlouhodobě hospitalizovaní, mnohdy na JIP nebo ARO a potýkají se s následky nemoci a léčby. Druhou skupinou jsou pacienti s lehčím nebo vysloveně lehkým průběhem a následně i s odstupem se u nich objevují problémy s únavností, bolestmi, nevýkonností, někdy dušností, pocitem nedostatku dechu. Myslím, že především z druhé skupiny řada pacientů pomoc ještě nevyhledala,“ uvedl.

Populácia starne, psychika je decimovaná z každej strany, existenčné problémy ľudí za dverami...To čo kovid agenda začala, to (ne)prirodzený vývoj spoločnosti dokončí. Zdravý človek bude ako ten jednorožec. Proste bájny tvor...
26.09.2021 - 16:03:10
00
keyboard_arrow_up