Ahojte, na XC biku mam zakladnu vzduchovu vidlicu RockShox Recon RL Solo Air so zdvihom 120mm. Rozne citam, ze dobre odpruzenie je jede z njalepsich upgradeov. Okrem toho, ze ten model je slusne tazitko, tusim okolo 2500g, nemam zatial pocit, ze by ma limitovala v jazdeni.

Zaujimal by ma nazor skusenejsich - ako sa upgrade prejavi pri jazdeni (primarne XC a flow trails a "modre" traily, ziadne skakanie). Bude citlivejsia, aj na mensich nerovnostiach, a tym padom menej vibracii a mensia unava? Lepsia prejazdnost cez korenove a kamenne useky? Lepsiu vidlu som zatial nejazdil, tak mi to zatial vychadza len na moznost usetrit cca 500-700g.

Potencialni kandidati su asi Fox Float alebo Rockshox Sid, ktore sa vo vypredaji daju kupit do 500e (pripadne cokolvek v ramci tohto budgetu).
27.09.2021 - 10:39:10
00
tak napr. SID ultimate ma udavanu hmotnost 1537g (29" verzia), cize hned by si si polepsil znizenim hmotnosti bajku o cca 1kg, co je citelny rozdiel. Dalej tento model ma 35mm vnutorne nohy, takze si polepsis aj tuhostou co pri jazde ternom taktiez urcite pocitis. Dalsie veci cim si polepsis je napriklad vacsia vzduchova komora (linearnejsi priebeh) a lepsia tlmiaca patrona s viacerymi moznostami nastavenia. Otazne je ci si ochotny za vidlicu dat cca 800€
27.09.2021 - 11:05:42
00
Ja som teraz synovi menil Judy za Sid select, najma kvoli vahe. dali sme jednu jazdu a ked som ho sledoval tak na malych nerovnostiach nie je badat vacsia citlivost, asi je tazsie nastavit na lahsieho jazdca(50kg) resp trafit spravny tlak. judy aj ked je to zaklad pruzila v pohode.

Edit>tym chcem povedat ze neviem ci ten sid je citlivejsi ale je urcite lahsi :-)
27.09.2021 - 14:31:51
00
Dik za feedback. Ja som doteraz, s mojimi 90kg, hmotnost komponentov prilis nesledoval. Aj podla videa tu na mtbiker je rozdiel 1-2kg vo vahe biku v dlhsich stupeniach radovo 10-20s, co mi dava vyznam pri zavodeni, menej na hobby jazdenie. Preto ma aj zaujima realna skusenost co sa tyka funkcnosti/spolahlivosti, pripadne pri akom type jazdenia dava upgrade zmysel. Lepsiu tlmiacu patronu bude citit aj mimo kamenistych a tazxkych trailov?
27.09.2021 - 15:25:33
00
Riesil som to tiez ci upgradnut vidlicu ale skoncil som tak ze sa to dost neoplati ak nemas velmi drahy bike. Kupil som nakoniec novy bike kde uz bola kvalitna vidlica (s lepsiou vidlicou si dovolis viac pri zjazde). Je tu ale aj jedno riesenie , ze kupis vidlicu s hrubymi nohami 35mm ale nebude tak lahka ako SID napr. :
https://r2-bike.com/ROCKSHOX-Suspension-Fork-29-Revelation-RC-SA-DebonAir-120-mm-BOOST-42-mm-Offset-tapered-black-2021
+taketo "tazsie" vidlice sa daju zohnat aj na bazosi ked si ich ludia zhodia z noveho biku skrz upgrade koli vahe
+ ja som to chcel riesit skrz aj to ze judy silver je smejd a ked ju clovek zamkol tak pri vacsom tlaku na pravej nohe vzdy odletela zatka a olej stiekol do spodnej nohy. skoncilo to tak ze som lockout ***** het
28.09.2021 - 11:10:53
00
keyboard_arrow_up