Ak by sa nahodou nasli okuliare Kilpi, potesilo by ma keby sa dostali naspat ku mne. Pravdepodobne okolo "maleho vietnamu"
27.09.2021 - 08:28:59
00
V mene všetkých organizátorov Vám ďakujeme za účasť na pretekoch Župného pohára 2021.

Pridávam konečné výsledky za rok 2021

Prílohy:

2021_zupnypohar4.pdf [157.58 KiB]

27.09.2021 - 10:46:44
02
lubo_j napísal:
shifty12 ten si to tu asi neprecita, ale ja som mal tiez na male raz. Vacsina ludi sa dala na kraj a este aj povzbudzovala ale narazil som na jedneho ***** v stupani od Janovho pramena ktory siel zhora a neuhol sa ani za boha. A ked som mu povedal, ze ci nevidi ze ideme preteky tak ma poslal do p**i. Ale tak ***** su ocividne aj medzi nami.

Ja mam na to pohlad z druhej strany, nie som ale ten ebajker. Nahodou som sa priplietol na trat asi tohoto preteku. Isiel som vopred naplanovanou trasou, zrazu sa zacali objavovat nejake faborky na konaroch ... v MK nic nezvycajne. Ziadne upozornenie na pretek, ziadny zakaz vstupu, smer ktorym pojdu sutaziaci, ci to budu bezci alebo bajkeri, ziadna mapka ako to viem obijst. Z toho som usudil ze tam byt mozem a ze plati vzajomna ohladuplnost. V neprehladnych usekoch ked tam zhora vybehli premotivovani som po par minutach dostaval vynadane co tam robim. "pretekari" vobec nespomalovali, neuhynali sa, davali mi na javo ze tam nemam co robit, bolo im jedno ako idem rychlo, ze idem hore kopcom. Tak hned ako sa dalo presiel som na inu trasu ale opat tam boli faborky a opat sa to vsetko opakovalo. Takze som mal nakoniec na salame nejaky pretek, tam kde sa nedalo som uhybal na poslednu chvilu akcne cez krovie, do sikmeho svahu na singlacoch, ... Dost neprijemna skusenost. Ked som jazdil maratony ja tak som nemal problem spomalit ani zastat lebo som vedel ze ta trat nie je uzavreta.
27.09.2021 - 10:49:38
01
Hosť napísal:
Ja mam na to pohlad z druhej strany, nie som ale ten ebajker. Nahodou som sa priplietol na trat asi tohoto preteku. Isiel som vopred naplanovanou trasou, zrazu sa zacali objavovat nejake faborky na konaroch ... v MK nic nezvycajne. Ziadne upozornenie na pretek, ziadny zakaz vstupu, smer ktorym pojdu sutaziaci, ci to budu bezci alebo bajkeri, ziadna mapka ako to viem obijst. Z toho som usudil ze tam byt mozem a ze plati vzajomna ohladuplnost. V neprehladnych usekoch ked tam zhora vybehli premotivovani som po par minutach dostaval vynadane co tam robim. "pretekari" vobec nespomalovali, neuhynali sa, davali mi na javo ze tam nemam co robit, bolo im jedno ako idem rychlo, ze idem hore kopcom. Tak hned ako sa dalo presiel som na inu trasu ale opat tam boli faborky a opat sa to vsetko opakovalo. Takze som mal nakoniec na salame nejaky pretek, tam kde sa nedalo som uhybal na poslednu chvilu akcne cez krovie, do sikmeho svahu na singlacoch, ... Dost neprijemna skusenost. Ked som jazdil maratony ja tak som nemal problem spomalit ani zastat lebo som vedel ze ta trat nie je uzavreta.


Ano, minimalne na zaciatku a konci patbojara a singlacu "pramen Janov - horaren" mal byt tratovovy komisar a upozornovat ludi ze vstupuju na "jednostopovu" cast trate po ktorej sa momentalne idu majstrovstva slovenska. Predpokladam, ze tam si mal konflikt aj ty. Otazka je, ze ci by to ti ludia, ktori neboli ochotni uhnut sa respektovali. Uzavierku asi nemozes len tak urobit, neviem ako to je legislativne mozne a ako by sa k tomu postavili mestske lesy.
Na druhu stranu sam pises ze zrazu vidis faborky a pretekarov. To akoze potrebujes este cierne na bielom aby si pochopil ze si na trati pretekov? Islo o zaverecnu cast kde uz kazdy isiel hranu a ako byvaly pretekar si skutocne cakal ze niekto bude spomalovat a davat prednost niekomu na rekreacnom vyjazde? Ked napr. videl pred sebou 30m pretekara pred nim, ktoreho chcel dostihnut. O co prosim ta islo tebe, preco si mal problem s tym stratit par sekund ci minut tym ze by si dal prednost ucastnikom majstrovstiev slovenska? Len mi nehovor ze Segment na strave, lebo to je uzasny napad nahanat segmenty v protismere pretekov.
A ked uz si vedel, ze ta skusenost na trati nebude pre teba prijemna, preco si opat isiel na vyznaceny trail? Pri tom si mohol ist hocikde inde, kade trat nevedie a tych trailov bolo x (cerovka, svaty vrch, pisany kamen, cimbal, TBK, koliba). Ked si vedel kde pisat na fore, kuknut si cez mobil ze co to je za pretek a kadial ide trat by bola otazka 2 minut.
27.09.2021 - 11:16:46
09
Pretoze
1 - videl som faborky a nic ine, faborky som videl i v sobotu a nikoho som nestretol, i v piatok a nikoho som nestretol, i minuly vikend a nikoho som nestretol
2 - bol to singlac a az po urcitej dobe som v protismere stretol cloveka s cislom
3 - uhnut mimo singlac nebolo kam
4 - vracat sa mi nechcelo jednak koli tomu ze som uz mal cast singlacu za sebou a jednak som nevedel ako ide trat, ci nepojde opat tadial kadial by som siel ako alternativnou trasou
5 - ziadne upozornenie na to ze tam nemam byt ani na to ze tam je pretek takze som usudil ze to problem nie je ze tam som
6 - ked sa dalo zijst z trailu a prejst na druhy iduci paralelne tak som tak urobil, faborky na napojeni neboli, tie sa objavili az neskor
7 - aky to bol pretek som hladal az dnes rano
8 - kedze som nevedel aky je to pretek nevedel som ani to ze ide o nejaky "majstrak"
9 - bol som unaveny z brigady na trailoch z ktorej som isiel a chcel som si zajazdit aspon nejaky trailik cestou domov, fakt sa mi nechcelo ist lesnou cestou ani prechadzat udolim na druhu stranu
10 - sorry ze som bol tercom nadavok zo strany pretekarov, nabuduce vyhodim bike na chrbat a budem sa predierat hustinou paralelne s neuzavretym singlacom
27.09.2021 - 12:22:00
00
vrabc0 myslím si že Tvoje dva posledné príspevky nie sú korektné. Mohol by som napísať opačnú príhodu z pohľadu nepremotivovaného pretekára hobíka, ale neurobím to.
Asi si jazdil maratóny, ale neviem či si sa niekedy zúčastnil aj organizovania niečoho podobného. Podľa písaného asi nie.
S pozdravom
Milan Schurger, koordinátor Župného pohára 2021
27.09.2021 - 12:30:33
02
Mne je jasne co vsetko obnasa takato organizacia. Ano mohlo byt info na miestach kde som vosiel do trate ale viem o kolko viac prace by to obnasalo hlavne ked je dlha trat a mnozstvo roznych odbociek. Bolo by fajn vediet kedy tam mozem ocakavat pretekarov, v ktorom smere alebo vediet ze tam nemam ist. Aspon na singlacoch to mohlo byt. Ziadny problem ak by som vedel ako sa dostanem tam kam potrebujem tak by som pouzil alternativnu trasu. Ale ako pisem rozumiem dovodom preco to tak nebolo. Nevadi mi ze to tam nebolo, nevadi mi ze sa konala takato akcia. Co mi vadi je ze aj ked sa uhnem tak aby som nezavadzal, tak aby nemuseli nic spravit len ist rovno, tak dostanem od pretekarov vynadane do k... a j... ze tam nemam co robit. A to som dostal pi..ng aj ked som zastal. Nepisem ze od vsetkych, ale tych ludi bolo viac, bolo ich tolko ze som si povedal ze sa na to mozem vyprdiet, ist si svoje tempo a spravat sa k nim ako k beznym jazdcom ked sa ku mne spravaju ako k niekomu podradnemu. Tak teraz neviem, mohol som tam byt alebo nie? A ak som tam mohol byt a zo zaciatku som sa spraval ohladuplne a aj som povzbudil tak v com bol problem ze som si na seba musel vypocut to co som si vypocul? Nejak tomu nerozumiem.
27.09.2021 - 13:14:37
00
V mene všetkých organizátorov Vám ďakujeme za účasť na pretekoch Župného pohára 2021.

Pridávam konečné výsledky za rok 2021

Prílohy:

2021_zupnypohar4.pdf [157.58 KiB]

27.09.2021 - 13:20:03
02
Hosť napísal:
Mne je jasne co vsetko obnasa takato organizacia. Ano mohlo byt info na miestach kde som vosiel do trate ale viem o kolko viac prace by to obnasalo hlavne ked je dlha trat a mnozstvo roznych odbociek. Bolo by fajn vediet kedy tam mozem ocakavat pretekarov, v ktorom smere alebo vediet ze tam nemam ist. Aspon na singlacoch to mohlo byt. Ziadny problem ak by som vedel ako sa dostanem tam kam potrebujem tak by som pouzil alternativnu trasu. Ale ako pisem rozumiem dovodom preco to tak nebolo. Nevadi mi ze to tam nebolo, nevadi mi ze sa konala takato akcia. Co mi vadi je ze aj ked sa uhnem tak aby som nezavadzal, tak aby nemuseli nic spravit len ist rovno, tak dostanem od pretekarov vynadane do k... a j... ze tam nemam co robit. A to som dostal pi..ng aj ked som zastal. Nepisem ze od vsetkych, ale tych ludi bolo viac, bolo ich tolko ze som si povedal ze sa na to mozem vyprdiet, ist si svoje tempo a spravat sa k nim ako k beznym jazdcom ked sa ku mne spravaju ako k niekomu podradnemu. Tak teraz neviem, mohol som tam byt alebo nie? A ak som tam mohol byt a zo zaciatku som sa spraval ohladuplne a aj som povzbudil tak v com bol problem ze som si na seba musel vypocut to co som si vypocul? Nejak tomu nerozumiem.


vrabc0 Ak si sa uhol a neobmedzil tak vsetka cest. Ja som kazdemu takemu podakoval.
Ale tak aj medzi pretekarmi boli asi menej slusny jedinci, pripadne mozno ti co neboli domaci naivne ocakavali uzaveru trate.
Ja som pisal, lebo moja skusenost bola taka ze rekreant iduci zhora mi dal krikom "chod do p**e" jasne najavo ze nema najmensi zaujem mi uvolnit v stupani tu hladsiu stopu. A cez skaly a korene som musel slapat ja, hoci jemu v zjazde by to nejak extra nevadilo.

Okrem toho ti chcem podakovat aj za podielanie sa na udrzbe singlacov, kedze po nich sam jazdim. Sam ale vies, ze aj strmsie a nebezpecnejsie traily - napr. Slalomka nie su oznacene, maximalne jednou tabulou na zaciatku. A potom sa mi stane ze vyletim zpoza zakruty a oproti mne dvojica dochodcov s ruksakmi. A ked im poviem, ze su na nebezpecnom useku, tak mi povedia, ze nikde nevideli ziadny zakaz. A teraz si predstav keby si mal takto jasne oznacit cca 120km trati so stovkami pristupovych ciest. Nehovoriac ci by si si nekoledoval o nejaky vandalizmus ludi, ktory by zamerne nicili snacenie. (Na kratkej trati vraj nasli na jednom mieste vysypane klince)
Ale to je typicky Slovenska mentalita - tym dochodcom na Slalomke mohlo dopnut, ze tie skoky a klopenky tam nie su pre pesich. Rovnako aj faborky a ludia so startovnymi cislami su IMHo dost jasnym znakom toho, ze sa idu preteky.
Ale nie - my, hrda Slovac mozeme ist kde chceme kedy chceme kam chceme pokial tam nie je minimalne elektricky plot SBSkar.
27.09.2021 - 13:39:47
02
Ospravedlňujem sa časť odznačeného úseku, ktorý bol v súbehu s behom z Marianky. Žial organizátor behu nám postrhál šípky a kríže, na naše kolíky si nabili svoje značenie a naše niekde zmizlo. Toto sme už pred pretekmi nestihli opraviť. Odznačených a zničených úsekov však bolo viac, ostatné sa podarilo opraviť včas. Na dve dôležitých križovatkách teda ostali len fáborky.
27.09.2021 - 14:42:06
05
kecinko myslím si že nemá význam vrabc0 odpovedať, zbytočne sa to tu bude točiť dookola a podstata vlákna (informovať o Župnom pohári) zanikne.
Ďakujem za pochopenie
27.09.2021 - 14:44:52
01
Sorry ale ... preco ma potom tagujes? Ja som v tom ze si ma dalej odignoroval odpoved pre mna nasiel a viac som nepisal.
27.09.2021 - 14:54:17
00
misto napísal:
Ospravedlňujem sa časť odznačeného úseku, ktorý bol v súbehu s behom z Marianky. Žial organizátor behu nám postrhál šípky a kríže, na naše kolíky si nabili svoje značenie a naše niekde zmizlo.

mozne asi len na Slovensku toto :x
viem, ze BA a okoli az po PK je to asi niekedy zlozite, ale nedalo by sa to vyriesit tak, ze by sa v jeden den, alebo nebodaj vikend organizovali len jedny preteky?

milsu napísal:
Pridávam konečné výsledky za rok 2021


ja idiot som az dnes zistil, ze keby sa vratim na trat na rovnakom mieste a dokoncim preteky regulerne, tak by som mal dostatok bodov na celkove druhe, alebo tretie miesto v kategorii. vobec som nepocital s tym, ze som vcera vlastne bojoval o podium, kedze bezne su tam borci s trochu inou vykonnostou |-)
27.09.2021 - 16:07:58
01
ennio preteky sa presúvali na nedeľu kvôli inému podujatiu v sobotu. Bohužiaľ ťažko sa to dá skoordinovať. :(
27.09.2021 - 16:23:04
00
hej, chapem ze je to zlozite a dakujem za usporiadanie tychto pretekov, ako aj celeho Zupneho pohara :y:
27.09.2021 - 16:38:26
04
keyboard_arrow_up