Bez debaty ebike človeka dostane tam kde na obyčajnom by sa nedostal - a síce nahradí tú silu a kondíciu ale zručnosť ovládania nie. Ale to nie je len ebike - minulý rok som bol svedkom pádu turistky (pomerne škaredého) v Slovenskom Raji. Požičovňa vám hore požičia bicykel a je im jedno či ten človek má na to bezpečne zísť po tých cestách dole. Keď vyjdete roklinou je lákavé zísť si dole po ceste na bicykli namiesto nudnej dlhej chôdze. Chalan z požičovne ani netušil čo a ako riešiť - ešte sa jednalo o cudzinku - takže trvalo strašnú dobu pokiaľ niekto zavolal záchranárov.
28.09.2021 - 12:40:32
00
siel som nedavno na jankov vrsok - ja smerom hore, nahanal sa tam jeden chlapik na subaru. v zapati sli oproti cyklisti - krutili hlavami - ja som krutil hlavou tiez - lebo nemali prilby. hlavne ze boli strasne pohorseni.
som zvedavy kedy tu povinnost vratia naspat - data zbieraju pomerne rychlo.
28.09.2021 - 13:07:06
01
Určite by im prilba pomohla, keby ich trafil pretekár na Subaru v protismere...
28.09.2021 - 13:19:57
00
tak zrovna az tak sialene nesiel. zazivam tam horsie jazdy. a ... ta tvoja veta znie ako posledna veta pred smrtou. a urcite si ju hovoria vsetci co tu prilbu nemaju.
povedal si ju asi aj jeden 60 rocny pan do ktoreho drglo z boku nakladne auto, padol v malej rychlosti a uz nezije.
nikdy nevies ake a ako padnes, ako ta to auto alebo nieco ine trafi , co kde trafis ty.
28.09.2021 - 13:35:35
05
Gusto0 napísal:
som zvedavy kedy tu povinnost vratia naspat - data zbieraju pomerne rychlo.

To by sa v SR bralo ako omedzovanie slobody.. Prilba je len pre ouce
28.09.2021 - 13:54:44
010
prilba by v tomto pripade asi smrti nezabranila. Sice by si nerozbil celo o asfalt ale on si tym padom zlomil krcny stavec co bol nasledok smrti.
Muža sanitkou previezli do nemocnice. No tam na druhý deň vydýchol naposledy. „Poranil si druhý krčný stavec,“ dozvedeli sme sa od nášho zdroja.

tiez predpokladam ebike a asi na tom mal nejake slusne 4piesty ktore kusali.
Na druhu stranu obcas v lese vidim ako ludia zjazduju dole kopcom a stoja na pedaloch s vystretymi nohami a rukami. Nerozumiem tejto technike lebo kazdy koren a kamen moze znamenat ze poletia na supermana cez riaditka.
28.09.2021 - 14:25:30
01
Nedávno som videl celkom zvláštny pád na e-bajku. Už starší pán ma predbehol smerom na Baské. Keď začalo prudšie stúpanie a cesta samé kamene, tak to zrazu stočil do priekopy s tým, že ho bajk "ťahal" po zemi. Nuž som sa pristavil, že čo sa deje a či je celý. Tak mi vysvetlil, že mu nadvihlo kolo a ako sa to snažil zrovnať, tak e-bajk to zle vyhodnotil a ešte pridal. Tým spadol a keďže mu ani SPD nevyplo (a asi aj potiahol nohou v "správny" moment), tak ho to trocha po zemi poťahalo.
28.09.2021 - 14:39:35
00
scarinko napísal:
prilba by v tomto pripade asi smrti nezabranila. Sice by si nerozbil celo o asfalt ale on si tym padom zlomil krcny stavec co bol nasledok smrti.

tiez predpokladam ebike a asi na tom mal nejake slusne 4piesty ktore kusali.
Na druhu stranu obcas v lese vidim ako ludia zjazduju dole kopcom a stoja na pedaloch s vystretymi nohami a rukami. Nerozumiem tejto technike lebo kazdy koren a kamen moze znamenat ze poletia na supermana cez riaditka.

Ako tu už niekto písal, dosť ľudí sadne na ebike s tým, že nemajú techniku, ktorú mali získať prirodzene na normálnom biku. Potom vyslapu tam, kde by na normálnom biku vyslapali tak možno po roku tréningu a už je problém zísť dole.
28.09.2021 - 14:51:25
00
a uz niekto niekde uviedol ze to bol ebajk na popradskom?

toto je zase pripomina hystericky, frontalny utok na elektrobicykle... ak by to aj bol na ebajku - ebajk naozaj nemoze za zmareny zivot 69r lekara bez prilby, co neodhadol svoje schopnosti.

je uplne bezne ze ludia neodhadnu svoje schopnosti... ci bez elektrickej pomoci alebo s nou. Vid kazdy rok turisti vo VT, Slovensky Raj a podobne.

princip rovnaky- kolko ludi zomrelo kvoli selfie na instagram? Kolko kvoli KOM na strave?
28.09.2021 - 15:10:57
07
ebike za to nemoze ale dopomoze.
ak by to na nonEbiku neyslapal, nemohol by sa spustat dole a preletiet cez riaditka ;)
28.09.2021 - 15:12:25
06
Zubesuch: Ja tiez nechapem, preco hned ebike hejt a konspiracie s ebikom. Vsak hento je asfaltka, ci ? Cyklistov sviatocnych tam bolo davno aj predtym asi dost. Prehodenie cez predne pri prudkom brzdeni, to vyzera na stary bicykel s vysokou sedlovkou a mozno aj Vckami. Mozno mal cestak. Informacie uvadzaju ale, ze mal silne preliacenu lebku. Tak asi dost silny naraz, preto asi aj chrbtica. Neviem. Klasicka prilba neviem ci by pomohla. Asi ano /integrala?/. Urcite lepsie ako nic. Niekde som cital, ze robil vysokohorsku turistiku. Ktovie, co sa vlastne prihodilo.

scarinko: akoze by nie. Vsak potlacis, ked je moc strme. Mozno bol na ture, pri chate nechas bicykel a ides peso dalej.
28.09.2021 - 15:16:46
01
scarinko Tebe dnes zas ide karta. Ako si teda došiel a to, že to bol e-bike? Tvoje predpoklady sú jedna vec a skutočnosť môže byť úplne iná, tak radšej prestaň. Vonku je pekne choď si namiesto hejtovania vyvetrať vajcia na bajk a aj hlavu.
28.09.2021 - 15:23:33
00
Ale, co som ti brnkol na ebike nervicky? Ja som to len predpokladal. Netvrdim ze to tak bolo. Poniektori z nas este su v praci ale neboj pojdem von aj bez tvojho rozkazu ?
28.09.2021 - 15:29:55
00
Vajcia vyvetrat na hlavu? :))))
28.09.2021 - 15:33:03
01
Nie. Vajcia nad hlavu. Aby si ich neobil. :)
28.09.2021 - 16:22:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up