Aha, čiže tú označenú trasu je problém len cesťák nie bicykle všeobecne, tak sa na to pozriem. Neviem čo mu môže pre cestný bicykel vadiť. Ak nie dnes, tak zajtra určite pozriem.
28.09.2021 - 12:33:37
00
scarinko už by to malo byť fixnuté, síce by sa nemalo OSM kresliť podľa zobrazovača máp, ale tu som pri botanickej zmenil chodník na zdieľaný chodník/cyklocestu, keďže je to jediná prístupová cesta na most. Chodník je výhradne pre peších, na ten bežné plánovače nepustia bike. Ale pri MTB mám pocit, že je to len plánovač pre chodcov, ktorý uprednostňuje cyklocesty :)
28.09.2021 - 16:22:16
00
kde pri Botanickej je chodnik ktory nie je cyklochodnik?
skusal som aj mapy.cz aj OSM a stale ma to nechce poslat po hradzi.
aj ked neviem ktory bike na OSM je cestny ale predpokladam ze OSRM
28.09.2021 - 19:22:49
00
Ad Palo TTaloTT a Laco Findl, bohužaľ ani ľubovoľné značenie v teréme samo o sebe zatiaľ nie je nelegálne. V podstate nič ti nezakazuje vybrať sa do lesa, na pole či popri ceste a robiť tam oranžové bodky s červenými vlnovkami a promovať to ako cyklotrasu. Je to svojim spôsobom akási sivá zóna. Mal by to ošetriť pripravovaný zákon o turistickom a cykloturistickom značení, ale pripravuje sa na dlhé lakte.
28.09.2021 - 19:37:19
00
scarinko napísal:
kde pri Botanickej je chodnik ktory nie je cyklochodnik?
skusal som aj mapy.cz aj OSM a stale ma to nechce poslat po hradzi.
aj ked neviem ktory bike na OSM je cestny ale predpokladam ze OSRM

Píšem, že tak to bolo značené v OSM ako chodník (ten rozťahaný slimák) a až lávka na moste bola značená ako cyklochodník. Preto ťa mapy.cz na cesťáku nepustili na most. Už by to malo ísť ale až sa mapy.cz aktualizujú, čo je raz za niekoľko mesiacov. Aj OSM sa musia aktualizovať, to tiež nie je hneď po editácii
28.09.2021 - 23:04:24
00
Ok myslel som si, diky
28.09.2021 - 23:15:50
00
keyboard_arrow_up