ja som musel z vonku aj za cenu 10€ postovneho tento rok viac krat kupovat hlavne z dovodu ze tu nic nieje - a bike24 ma 10 a viac ks skladom a to sa mi strasne nepaci. keby mali po par kusoch ze niekde zohnali nepoviem. ale nahrabu plne sklady a objednaj len od nich. mam pocit ze sa snazia vyuzit tuto situaciu a polozit co najviac predajcov. z etickeho hladiska by ste ich mali poslat doprdele - nie my zakaznici (lebo ja ked nezozeniem tak nejazdim) ale obchodnici. este nam odrezali aj anglicky trh.
stym oblecenim ako? v septembri ste mali naskladnovat tony handier ale uz vidim ze to bude podobny scenar.
01.10.2021 - 10:44:10
02
Ja trebars podobne nerozumiem ze preco Propain drzi ceny tak nizko oproti inym vyrobcom bikov. Dodacie lehoty sa im stale natahuju na nezmyselne terminy (vcera som skusil a shipping time je zaciatok marca) a pritom vela vyrobcov sa zachovali trhovo napr. commencal ktory s cenou hybal hore viac krat ale aspon ma ako tak rozumne terminy do 2-3 mesiacov. Tusim aj Canyon stale drzi ceny dole ale nic nemaju dostupne stale. Nevidim v tom zmysel preco to robia? Je to ako s tymi globalnymi eshopmi ktore vedia ze chvilu to vydrzia a chcu polozit lokalnu mensiu konkurenciu? Aky ma zmysel za malu marzu drzat a managovat objednavky na 3/4 roka dopredu? Pricom trend je ocividne taky ze minimalne v roku 2022 to lepsie nebude.

Inak som skladal bajk. Primarne som sa snazil nakupit na SK eshopoch ale bohuzial nedalo sa. Dokopy som robil 4 objednavky - dve na SK a dve voci bike-components.de ale ani ti nemalo uplne vsetko co by som chcel.


Naposledy upravil Swarz dňa 01.10.2021 - 10:57:36, celkovo upravené 1 krát.

01.10.2021 - 10:55:43
01
DI2F4Y - niekedy sa stane, že niečo kúpime aj takto ako píšeš ale musí to byť ponuka, ktorá ide výraznejšie pod náš nákup z lokálneho zdroja. Čo ale získame v aktuálnej situácii tým, že niečo kúpime v Nemecku za cenu niekde medzi naším obyvklým nákupom a predajom? Predávať to budeme za 0, resp mínus alebo budeme opäť drahší ako oni ak budeme chcieť aspoň pokryť náklady. Ono, už som to niekde tuto vo fóre písal ale aj moje zmýšľanie sa za pár rokov, odkedy sme začínali značne zmenilo. Už viem, že nízka cena nie je hlavný motor biznisu a predajný argument č.1. Je samozrejme dôležitá a budem rád ak sa situácia vráti do normálu a budeme vedieť ponúknuť obvyklý sortiment za porovnateľné podmienky.
01.10.2021 - 10:56:25
01
Gusto0 handry priebežne prichádzajú ale poviem príklad - prišlo Castelli Perfetto v oranžovej, spolu cca 12 búnd a XL veľkosť kde sme mali 3kusy sa predali za popoludnie. Prídu ďalšie, ešte nie sme ani v polovici toho, čo nám má prísť ale pesnička sa nám opakuje - je niečo avizované ale mešká to... Oblečko chvala bohu v týždňoch ale odporúčam byť na pozore....
01.10.2021 - 11:03:24
00
@Boo-boo ja hovorim o tovaroch kde ste vyrazne nad cenami, alebo sa k nim asi neviete dostat (napr. Shimano spotrebak, retaze, kazety, brzdove kotuce..)... predpokladam ze co sa tyka MwSt vs. DPH, ta sa plati v krajine predaja konecnemu spotrebitelovi (ale uznavam ze detailny prehlad v tomto nemam) myslim ze nejaky rozdiel 3-5% vacsina vasich lojalnych zakaznikov neriesi, ale ak da do kosika veci za 300-400EUR a vysledna cena vyjde s rozdielom 60-70EUR (po zaratani nakladov na dorucenie), a tretinu veci tu v shope nenajde tak...
...aby nevznikol dojem ze chcem byt "mudry" a radit vam ako to mate robit, berte to ako feedback relativne pravidelneho zakaznika na aktualnu situaciu... v kazdom pripade drzim palce nech sa to (aj vam) znormalizuje :)
01.10.2021 - 11:29:14
04
U mna to je aj cez 100eur. No nerad by som sa znizil k tomu aby som aj spotrebny tovar bral z Nemecka a tym nepodporoval firmu z mojho mesta. Dufam ze sa situacia zlepsi. Presne Treba to brat ako feedback. Napr. Poslednu vacsiu objednavku som ani neskumal dostupnost toboz ceny na Slovensku a automaticky objednaval z Nemecka. Moje nakupne spravanie sa teda zmenilo.
01.10.2021 - 12:10:40
01
Lol, to bolo reci pred par rokmi, ze ako je dobre, ze na Slovensku vznika dalsi obchod a konkurencia je pre nas zakaznikov len dobra. :rofl: Aj tak toho vacsina chodi z DE.
01.10.2021 - 14:16:42
00
Aha cize lepsie by bolo keby nevznikol a mal si o moznost menej? ci co tym chcel pan myslitel povedat?
01.10.2021 - 15:16:06
01
Wladix V prvej polovici roka sme toho posielali aj do Nemecka celkom dosť aj keď ešte stále máme iba SVK mutáciu, takže pokladám za prirodzené, že ľudia kupujú tam, kde je - teda ani v tom Nemecku nebolo keď už niektorí Nemci lúskali ako objednať zo Slovenska. :) Aj s tou väčšinou by som narábal opatrne, ideme medziročne aj napriek situácii, ktorá v odvetví panuje o vyše 40% hore v medziročnom porovnaní, takže ich doháňame ;)
01.10.2021 - 16:52:21
03
lto napísal:
Aka shimano 12sp kazety:D sk_wizard kasli na prevodniky, tu sa crta business :D


uvidim co prinesu zimne veceri :D asi tak pred 3/4 rokom som sa pri tom skrabal po hlave ale zostalo to rozrobene v pc tak na 35%
01.10.2021 - 19:12:32
00
Potom opatrne s patentmi - už som sa pýtal jedného výrobcu, prečo nerobia aj kazety a odpoveď ma veľmi nepotešila... ;)
01.10.2021 - 19:33:25
00
Lebo patenty na kazety?
01.10.2021 - 19:50:00
00
čudujem sa patentovému úradu, že na také základné veci, ktoré sú na bicykloch udelia patent. Sú to tak jednoduché a samozrejmé veci, že by to nemuseli riešiť. Kazety napríklad ako ich vyrába Shimano v základných radách sú skôr na žalobu ako na nejaký patent čo by mal jeho autorovi robiť radosť. Séria koliesok, ktorá pri zábere pevne nedrží pokope a vydáva najrozličnejšie cvakavé pazvuky ?? Jediný správny trend sú kazety frézované z jedného kusu. Výrobca si zvolí svoj dizajn, tvar nábehov a materiál, tak asi môže kašľať na patentovú ochranu, či ?
01.10.2021 - 20:06:34
00
Čoby nie môžu mať rozloženie profilu zubov (sú tam rôzne), nábehy a ich rozloženie, myslím že Shimano má tuším aj unášač na ktorom sú nanitované pastorky. Pozrite zuma innovation kazetu to sa mi páčilo.
01.10.2021 - 20:12:40
00
Shimanu môžeme iba ďakovať za indexové radenie, HG a HG+. Je to "benchmark" a to najlepšie čo existuje. V kombinácii s odporúčanou reťazou je to nepriestrelná kombinácia. Všetko ostatné sú iba kópie.
01.10.2021 - 20:15:04
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up