branomelis napísal:
čudujem sa patentovému úradu, že na také základné veci, ktoré sú na bicykloch udelia patent. Sú to tak jednoduché a samozrejmé veci, že by to nemuseli riešiť. Kazety napríklad ako ich vyrába Shimano v základných radách sú skôr na žalobu ako na nejaký patent čo by mal jeho autorovi robiť radosť. Séria koliesok, ktorá pri zábere pevne nedrží pokope a vydáva najrozličnejšie cvakavé pazvuky ?? Jediný správny trend sú kazety frézované z jedného kusu. Výrobca si zvolí svoj dizajn, tvar nábehov a materiál, tak asi môže kašľať na patentovú ochranu, či ?


Hlavne, ze Ty v tom mas jasno: Svet gombicka.
Mas neskutocne stastie (ako samozrejme vsetci ostatni), ze si sa narodil do technicky vyspelej spolocnosti, v ktorej minorita svojim umom a tvrdou pracou posuva vsetkych dopredu a majorita z toho tazi. A je to tak v poriadku. V poriadku vsak nie je, ked tito "spolucestujuci" prejavuju despekt, ako prave Ty a zaroven maju pocit, ze maju akesi neodnatelne pravo na to, ci ono.
Ale ved OK, zvol si vlastny dizajn, tvar nabehov...len nech Ta potom neprekvapuje, ze je to trochu zlozitejsie ako kreslit detom na papieri lupienky na margaretke.
01.10.2021 - 20:28:48
12
Vieš inkvizítor. Hlavne kvôli ľuďom ako Ty. Vo si myslia že aj kazeta na bicykel je raketová veda je svet v aktuálnej situácii v akej je. Robiť ľahké veci komplikovane je aktuálnym trendom. To že ty nemáš v cyklo veciach jasno je tvoja vec. Len prosím neurážaj hneď druhých za ich názor tvojimi stupídnym komentármi. Dobre ? ? prečítaj, ak považuješ cyklo svet za komplikovaný- zasmej sa na tom. Len tu neupozorňuj na to že ty si ten inteligentný a ostatný sú blbci čo kreslia lupienky na margaretkach. Skutočne rozumný človek neútočí na druhého v diskusii na fóre za jeho názor ?
01.10.2021 - 20:38:26
25
Preco vlastne tie kazety uz davno nevyrabas? V sucasnej situacii by si na tom pekne trhol.
Trochu pokory by to chcelo.
01.10.2021 - 20:44:01
01
branomelis: to si este nevidel softverove patenty niektore :) .. kvoli jednemu total dementnemu bola jeden cas aj pekne drsna sudna bitka. Ale odpoved na tvoju otazku preco je vcelku jednoducha. Patentovy urad neriesi patent, pokial ma nalezitosti, schvali. Pripadne dalsie veci ohladne tohto uz su inde. Patentovat si mozes hocico prakticky, to estenic neznamena /okrem poplatkov , nieco to stoji, zaregistrovat a drzat patent/
01.10.2021 - 20:54:52
00
Inkvizítor. Ty si další z prípadov hlásania pokory. Nechceš kázať o pokore v kostole ? Teší ťa čo výrobcovia aktuálne ponúkajú v cyklo svete za šmejdy a lepšie veci predávajú v cene luxusných autodielov ? Musíš riešiť veci ako somár , že keď vieš tak rob?

Tu ide o iné. Chalan tu má rozrobený projekt výroby kazety ktorú sme mohli používať a namiesto toho aby mu IQák ako ty poradil ako obísť patentové podmienky tak si čistíš svoje hnusné ego na mne. ??
01.10.2021 - 20:56:43
02
Ake hnusne ego? A ze ja som inteligentny a ostatni su blbci? Kde to prosim Ta pisem? Ved ja sa tiez povazujem za "spolucestujuceho".
Chalan moze mat rozrobene cokolvek a pre vlastnu potrebu, pripadne partiu kamosov, si moze vyrobit cokolvek. Drzim mu v tom palce.
01.10.2021 - 21:04:01
00
ale coze to tak prezivate :D ano je pravda ze komponenty na bicykel niesu ako do raketoveho pohonu, su o dost jednoduchsie, ale ked do nieco investujes hromadu casu, testovania a overovania tak nechces aby ti to niekto len tak skopiroval fuknes tam patent. No tie patenty neplatia pre cely svet.

Ito pamatam si jednu s odomikanim obrazovky u mobilov, ze sa nesmel tahal zlava do prava alebo tak nejak :D
01.10.2021 - 21:13:39
03
...kukam ze coraz castejsie sa tu objavuju typy zrele takoj hned zajtra zrana zacat v kuchyni v maminom papinaku varit tu konecne neskodnu medecinu na pliagu... 🤔 🙄 😁
...samozrejme to len vo volnom case co im ostane popri inych "nobelovych" aktivitach 🙂
01.10.2021 - 21:21:19
00
Další klasický všeznalec ? z mojich obľúbených čo má máločo k veci. Di2fy aj ja ťa pozdravujem majster pokory?.

Ale každopádne wizardovi držím palce aby kazeta uzrela svetlo sveta, jeho tvorba ma celkom zaujíma.
01.10.2021 - 21:36:02
01
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Dunningov-Krugerov_efekt
01.10.2021 - 21:44:15
00
Di2.. teba ja obdivujem. Ty si veľmi rozhľadený človek. Na všetko negatívny názor, ale hlavne je tvoj a podložený mainstreamom.

Každopádne ako cyklista pôsobíš na mňa tak nepríjemne, že na trail by som s tebou asi nešiel 🙄🙈
01.10.2021 - 22:03:48
02
Zazivat dennodenne exhibicie insitnych geniov je na nezaplatenie... 🙂
01.10.2021 - 22:16:40
00
to je tu riadna kovbojka :D už len flinty vybrať zo skrine :D
01.10.2021 - 22:42:14
07
@branomelis: stratim este par minut svojho zivota aj ked to absolutne nema zmysel lebo poznam typy odolne argumentom... k tomu Tvojmu pocitu ako tu za 2 mesiace chalan bude chrlit 50EURove 12spd kazety na ktorych tu vsetci budeme jazdit...
1.) Ak vyroba 1 duraloveho prevodnika vyjde tak +/- 20-30EUR, co myslis kolko bude stat vyroba 12 pastorkov? ...este by sme sa mali zamysliet aj nad nakladmi na vyrobu unasaca...
2.) Co myslis, aky je dovod ze zavedeni vyrobcovia kaziet robia mensie pastorky z ocele a nie z duralu? Co si myslis preco sa tie pastorky vyrabaju strihanim a tvarnenim a nie frezovanim? napoveda - naklady + produktivita
3.) Co si myslis ake su naklady na strojove vybavenie serioveho vyrobcu kaziet? Ake su naklady na konstrukciu, material, tepelnu upravu, povrchove upravy, montaz, balenie, marketing...?
....myslim ze dalej uz ani pokracovat netreba... raketova veda to nie je ale je to daleko komplexnejsie ako to tu kdejaki profesori vysokej skoly zivota prednasaju... nie je prekvapenim, ze najst realne vystupy vedeckeho badania tychto a im podobnych "expertov" je mimoriadne komplikovane. ..teda az na hojne zdielane primitivne gramaticke cvicenia...
Toto vsetko je kazdemu aj priemernemu technikovi zrejme hned na zaciatku...
01.10.2021 - 22:47:41
06
12sp kazetu cinan predava za 52e .. som akurat pozeral , na aliexprese asi pod 50e bude :D
01.10.2021 - 22:54:22
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up