slavomirk napísal:
Ťahať to cez tie kocky na cele je saktamentsky rozdiel ako na hladkej ceste tobôž byt v háku a držať sa vzadu a akurát doraziť za Poela keď sťahoval stratu.

myslim, ze prave na kockach sa vyhoda tych, ktori sa "vyvazaju" v haku trochu straca v porovnani s asfaltom, kedze prvy ma vyhodu lepsieho rozhladu a vybera si stopu a ma nulovu sancu, ze sa zastavi kvoli padu niekoho ineho. ked ma niekto nohy, tak urcite chce ist kockove useky prvy.

sucker bol skor tento ineosak, co sa im po pade postavil do cesty :x
https://twitter.com/sporza_koers/status/1444648060626382850
03.10.2021 - 19:56:54
05
Preteky jednotlivcov nie sú časovka... V tej zvyčajne vyhráva ten, kto je v ten deň najsilnejší. V pretekoch jednotlivcov zvyčajne nestačí len sila, ale treba mať upratané aj v hlave...

Jedna story z mojej mladosti - bol slovenský pretekár, ktorý asi nikdy nepotiahol špicu, jedno či balíku alebo skupinke. Snáď len vtedy, keď nastúpil pred cieľom alebo si doskakoval do skupiny. Keď mu vyčítali (nadávali), že nepotiahne špicu, tak jeho odpoveď bola: "Však ma odtrhnite z háku. Ak to neviete, tak si nezaslúžite vyhrať!"

A van der Poel bol dnes najsilnejší, ale nezaslúžil si vyhrať. Aj keď sa niekoľkokrát pokúšal urvať ostatných z háku.
03.10.2021 - 20:02:50
07
Každopádne nádherné peklo severu dnes na ktoré sa bude dlho spomínať :y:
03.10.2021 - 20:03:21
03
Príloha:
FB_IMG_1633278420426.jpg
FB_IMG_1633278420426.jpg 188.7 KiB thumb_up3thumb_down

03.10.2021 - 20:11:30
011
Ak nie ste pravidelnými divákmi cyklistiky, ale radi cez leto sledujete na Tour de France Petra Sagana, Colbrelliho si možno pamätáte z ročníka 2018. Sagan vtedy vyhral tri etapy a v dvoch z nich tesne zdolal práve Colbrelliho.

„Počas etapy sme sa [s Colbrellim] zhovárali,“ vravel Sagan po druhom víťazstve. „Povedal som mu, aby ma neprekvapil. On mi vravel: ‚Peter, no tak, nechaj ma aspoň raz vyhrať.‘ Na to som mu však odvetil, že druhých miest na Tour mám už priveľa a ďalšie nechcem,“ smial sa slovenský cyklista.

Hoci išlo najmä o žarty, aj v týchto slovách sa čiastočne skrýva cyklistická minulosť Sonnyho Colbrelliho. Talian v profesionálnej cyklistike začínal viac-menej ako klasický šprintér a ešte pred piatimi rokmi ako jazdec tímu Bardiani za svoj sen označil víťazstvo na pretekoch Miláno – San Remo.

Jeho problémom však bolo, že síce bol rýchly, ale nie najrýchlejší. Takisto dokázal prejsť kopec, no to zväčša zvládol aj niekto o čosi rýchlejší. Aj preto Colbrelliho roky obchádzali veľké víťazstvá – tak ako na spomenutej Tour v súbojoch so Saganom.

Talian preto v uplynulých mesiacoch zmenil prípravu a zapracoval na svojej odolnosti: viac času strávil vo vyšších nadmorských výškach a začal sa inak stravovať.

Pre denník La Gazzetta dello Sport nedávno povedal, že oproti začiatkom kariéry je ľahší o šesť kilogramov. Za zlepšenie vďačí aj spolupráci s mentálnym koučom: „Neustále mi pripomína, aby som sa vzdal až za cieľovou páskou. Tiež mi hovorí, že keď na bicykli trpím, trpia aj moji súperi a vtedy sa rozhoduje o víťazoch a porazených.“

Ľahší a psychicky silnejší Colbrelli tento rok prežil zlomovú sezónu. Z cyklistu, ktorý sa často umiestňoval na popredných priečkach, sa zrazu stal víťaz.

Talian celkovo dosiahol osem víťazstiev vrátane titulu talianskeho majstra, majstra Európy či celkového víťaza etapových pretekov Okolo Beneluxu.

Viackrát predviedol nesmiernu vytrvalosť – na majstrovstvách Európy sa urputne držal Remca Evenepoela a v závere ho prešprintoval, rozhodujúcu etapu na Okolo Beneluxu zase vyhral po 25-kilometrovom sólovom útoku.

Na Tour de France tento rok pre víťazstvo skúšal útočiť aj v horách, v horskej etape so záverom v lyžiarskom stredisku Tignes skončil tretí a potom v kopcovitej etape s dojazdom do Saint-Gaudens druhý.

Na premiérový triumf na Tour Colbrelli stále čaká, no zdá sa, že je len otázkou času. Životnú sezónu teraz uzavrel víťazstvom na Paríž – Roubaix.

O tom, že ako cyklista prešiel typologickou zmenou, svedčí aj fakt, že doteraz na pretekoch nikdy neštartoval. „Je to neuveriteľné, moje prvé Paríž – Roubaix a hneď víťazstvo. Toto je môj rok, som veľmi šťastný,“ tešil sa v cieli podľa Cyclingnews.

Na pretekoch o víťazstvo bojovali traja debutanti, keďže aj druhý Belgičan Florian Vermeersch a tretí Holanďan Mathieu van der Poel sa slávnych pretekov zúčastnili po prvý raz.

Colbrelliho sa dlhým šprintom pokúsil zaskočiť málo známy Vermeersch, ktorého víťaz ani nepoznal: „Sledoval som len Van der Poela, no tento jazdec z Lotto Soudal začal šprint asi 200 metrov pred páskou, ale asi 20-25 metrov pred cieľom som ho predstihol.“
03.10.2021 - 20:12:51
010
Keď bývalý holandský cyklista Theo de Rooij v roku 1985 po páde nedokončil preteky Paríž – Roubaix, pristúpil k nemu americký reportér John Tesh a spýtal sa ho, aký mal na bicykli deň. Zablatený De Rooij, sediac v aute tímu Panasonic, odpovedal:

„Paríž – Roubaix je nechutné. Driete ako zviera, jazdíte v bahne, močíte si do nohavíc a sústavne sa kĺžete. Je to proste na ho*no… A či sa o rok vrátim? Jasné, sú to najkrajšie preteky na svete.“

Slávne preteky, prezývané aj kráľovná klasík, sa v netradičnom termíne vrátili po 903 dňoch od poslednej edície pred pandémiou. Možno aj presun z apríla na prvú októbrovú nedeľu prispel k tomu, že sme videli preteky, na ktoré sa bude dlho spomínať.

Po prvý raz od roku 2002 sa totiž Paríž – Roubaix konalo v daždivom počasí. Na severe Francúzska celú noc husto pršalo a dážď a vietor sprevádzali aj podstatnú časť pretekov, ktoré miestami pripomínali cyklokros.

Zlé počasie, bahno a mláky urobili z pretekov boj o prežitie, v ktorom sa z víťazstva napokon tešil Talian Sonny Colbrelli z tímu Bahrain Victorious.

Keď na velodróme v Roubaix prešprintoval Floriana Vermeerscha a Mathieua van der Poela, zvalil sa na trávnik a premohli ho emócie. Colbrelli kričal, plakal a držal sa za tvár, ktorú mal rovnako ako jeho súperi celú zablatenú.
03.10.2021 - 20:14:02
07
Krásne cyklistické divadlo. :l: Za zmienku stojí aj výsledok Juraja Sagana, ktorý dokončil v skupine napr. s Asgreenom a Kwiatkowskim.
03.10.2021 - 20:43:14
07
asi to tu uz niekedy bolo, ale toto je super clanok z historie P-R
niektore veci sa zdaju byt vzhladom na dnesnu dobu az neuveritelne
https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/zavod-pariz-roubaix-historie.A190410_194816_cyklistika_tm2
03.10.2021 - 21:52:03
00
vidim ze cyklokrosova sezona uz zacala - mohli im tam obcas hodit balik slamy na preskocenie a bolo by to dokonale :lol:
thumb_up0thumb_down
03.10.2021 - 22:18:41
06
chudaci, stratili tam 5 rokov zivota

i.imgur.com
04.10.2021 - 00:29:38
00
Epická bitka, už len dôjsť na velodrom si zaslúži obrovské uznanie pre každého.
Btw ktorý futbalista alebo tenista si nachčije do gatí pri zápase ? :-)
04.10.2021 - 09:43:23
00
Vidíš , keby sa nepocikavali do gati tak by tiež mali take platy v miliónoch .
04.10.2021 - 10:20:46
01
Zaujimavy rozhovor s Ronaldom Kubom na aktuality.sk:
https://sport.aktuality.sk/c/34kl790/majstrom-slovenska-v-casovke-sa-tento-rok-stal-amatersky-cyklista-v-cieli-sa-meria-cas-nie-watty/
04.10.2021 - 14:04:02
02
Preco píšu, že nemáme dráhu?
04.10.2021 - 14:18:58
00
To myslíš ten otvorený betónový velodróm v Prešove?
Krytú dráhu rozmerov pre MS alebo olympiádu nemáme.
04.10.2021 - 15:31:15
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up