Dobrý deň, po poslednom výjazde som si všimol že sa mi hýbe karbónové koleso mierne smerom na stranu k kotúčovej brzde na druhú stranu to nerobí. Nejazdím veľa takže s tým nemám veľa skúseností chcel by som sa opýtať či sa to nejako dá opraviť aj doma alebo je potrebné to odniesť do servisu?
29.03.2021 - 10:10:36
00
Zdravím, nemáš niejako povolený víplet alebo či nieje niejako vôľa vo vnútri náboja. :)
14.04.2021 - 14:25:43
00
Nechcem zakladat novu temu, tak vyuzijem toto vlakno. Problem je velmi podobny. Jedna sa o starsi ocelak s 26" kolesami. Pri utiahnuti zadneho kolesa do ramu cez rychloupinak, sa mi koleso pri silnejsom zabere vyosi. Dosadacia plocha je cista a sucha, povrchova uprava je praskova farba. Dnes mi to nedalo a zatiahol som to takpovediac na krv a ak tak sa koleso zase asi o 1mm vyosilo (1mm pri oske spravi pri plasti asi 3mm ). Dajte mi prosim typ co este mozem vyskusat. Ram je bez patky a musel som namontovat dany medzikus ( https://kubicasport.eu/hak-sunrace-pre-zadny-menic-cierny ), ale na strane prevodnika je to ok, smyka sa to na strane opacnej od pohonu. Svorky upinaka su zanovne, tisichran neni zodraty, mam pocit ze ta farba ma nejaky zly grip. Nestretli ste sa s podobnym problemom?
26.09.2021 - 20:13:15
00
dratva napísal:
Nechcem zakladat novu temu, tak vyuzijem toto vlakno. Problem je velmi podobny. Jedna sa o starsi ocelak s 26" kolesami. Pri utiahnuti zadneho kolesa do ramu cez rychloupinak, sa mi koleso pri silnejsom zabere vyosi. Dosadacia plocha je cista a sucha, povrchova uprava je praskova farba. Dnes mi to nedalo a zatiahol som to takpovediac na krv a ak tak sa koleso zase asi o 1mm vyosilo (1mm pri oske spravi pri plasti asi 3mm ). Dajte mi prosim typ co este mozem vyskusat. Ram je bez patky a musel som namontovat dany medzikus ( https://kubicasport.eu/hak-sunrace-pre-zadny-menic-cierny ), ale na strane prevodnika je to ok, smyka sa to na strane opacnej od pohonu. Svorky upinaka su zanovne, tisichran neni zodraty, mam pocit ze ta farba ma nejaky zly grip. Nestretli ste sa s podobnym problemom?


ja by som asi zkontroloval či neprečnieva oska príliž ďaleko, inak sa rýchloupínak bude opierať o osku a nie o rám. Dĺžka prečnievajúcej osky musí byť menšia ako hrúbka rámu v mieste upínania+hĺbka z vnútornej strany matice rýchloupínaka.
Príloha:
dropout.png
dropout.png 425.67 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2021 - 21:52:53
02
Ja by som povedal, že rýchloupínacie náboje by sa nemali používať do vodorovnej alebo šikmej pätky, ale len do vertikálnej, kde je rám na oske položený.
04.10.2021 - 08:26:22
14
Myslím, že viem v čom je problém. Kôli tomu že na strane pohonu máš ten medzikus, tak nato aby bolo koleso rovno sa na druhej strane matica rýchloupínaka dotýka rámu na menšej ploche, čo nestačí nato aby sa nešmýkala. Nájdi nejakú väčšiu maticu, narež zárezy ako zuby aby sa lepšie zahryzla do rámu, ako je to na originálnej matice rýchloupínaka. Myslím že zväčšená plocha kontaktu matice a rámu zabezpečí, že sa ti už koleso nepohne.

Prílohy:

2.png
2.png 144.51 KiB thumb_up0thumb_down

04.10.2021 - 16:31:36
00
PepoSK napísal:
Myslím, že viem v čom je problém. Kôli tomu že na strane pohonu máš ten medzikus, tak nato aby bolo koleso rovno sa na druhej strane matica rýchloupínaka dotýka rámu na menšej ploche, čo nestačí nato aby sa nešmýkala. Nájdi nejakú väčšiu maticu, narež zárezy ako zuby aby sa lepšie zahryzla do rámu, ako je to na originálnej matice rýchloupínaka. Myslím že zväčšená plocha kontaktu matice a rámu zabezpečí, že sa ti už koleso nepohne.


Kontroloval som precnievajucu cast stredovej osky a tym to nebude. Skor to bude problem ako opisujes v dalsom prispevku a to nedostatocnou stycnou plochou rychloupinaku s ramom. Ono to realne drzi len na par mm a krutiaci moment to proste urve z upevnenej pozicie. Ako riesenie ma napada dat tam sirsiu osku a upevnit koleso maticami o ram. Ono to podla mna aj povodne tak bolo na tomto rame. Je to nieco z roku 199*

Kazdopadne dakujem za postrehy ;)
06.10.2021 - 20:34:06
00
zdravím, hýbu sa Vám obidve kolesá?
19.10.2021 - 08:34:51
00
Jasné. Hýbu. Keď idem dopredu tak sa točia dopredu a keď cúvam tak dozadu.
19.10.2021 - 10:46:25
05
myslel som skôr do strany, ale aj tak ďakujem za info... ja že ako je možné, že sa na bicykli pohybujem, konečne to viem?
19.10.2021 - 18:58:47
01
Predne koleso je ok, tam je vyrazne vacsia stycna plocha a oska je pevne obopnuta celustami vidlice. Kdezto vzadu je to ten spoj (popisany vyssie) problematickejsi, ale je to riesitelne
19.10.2021 - 19:57:31
00
WTF? Ake drogy berieš?
20.10.2021 - 09:47:58
00
keyboard_arrow_up