mariatálsky štvanec, okolo 10km s neviem akým prevýšením a cieľ je dobehnúť do cieľa .... ale tak rád by som to spravil do hodiny čo je pre mňa tak už rýchlejšie ako čo behám typicky
24.09.2021 - 13:14:04
00
behávate niekto v NB 1080 v11?
04.10.2021 - 17:03:21
00
caute chalani, mate niekto dake odporucenie na topanky na asfalt? vsetky co mam su trailove a ked chcem v meste pobehat tak to celkom trpim behavam cca 5-10km useky nic sialene ale krize citim dost na tvrdom povrchu
28.10.2021 - 20:00:33
00
Taky lakko ti iste poradi, ale neuvazoval si, ze viac ako odpruzenie pomoze lepsia technika, ktora sa v lese strati? Lebo teda ja som mozno uchylny ale v starych inov8 terraultra sa mi na asfalte beha lepsie ako v nejakych mizunach na asfalt co som kupil vo vypredaji
28.10.2021 - 20:16:23
00
vyber mas siroky, zalezi od tvojej penazenky a ochoty "pustit perie". Hoka one one, Nike, Adidas maju kvalitne tlmenie na cestnych modeloch. Ja som vcera kupil na cestne treningy https://top4running.sk/p/nike-zoom-fly-4-ct2392-700, je to novy model mam vsak starsi model Fly 2 a bol som s nimi spokojny.
Hoka one one najdes tu: https://www.bezeckepotreby.sk/kategoria/muzi-obuv/znacka/hoka-one-one/typ-povrchu/asfalt-cesta. HOKA One One Clifton urcite uspokoja tvoje chutky. Ja mam rad na cestu "pohodlne papucky" tak kupujem rozne cestne modely od Nike. Od spickovych Alphafly (mam ich len na preteky) az po treningove Fly alebo Pegasus

Prílohy:

bezecka obuv.jpg
bezecka obuv.jpg 116.03 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2021 - 20:18:42
01
lapaloma napísal:
Taky lakko ti iste poradi, ale neuvazoval si, ze viac ako odpruzenie pomoze lepsia technika, ktora sa v lese strati? Lebo teda ja som mozno uchylny ale v starych inov8 terraultra sa mi na asfalte beha lepsie ako v nejakych mizunach na asfalt co som kupil vo vypredaji


je dost mozne, ze niesom este dost vybehany, predsalen beham len kym nepridu skialpy a potom znova beh a spat k bicyklu a to vsetko ide popri posilke
ale vyberiem jedny z tych hoka one one a uvidim, potom sa uz budem hrat s technikou a celkovo ci budem vlastne vladat :D
28.10.2021 - 22:48:05
00
mozno taka blba otazka ale je medzi tymi clifton 7-8 rozdiel? len tie niesu dako v mojej velkosti dostupne
skor mach4 su svade nasklade, neviem ci tam je daky extra rozdiel
29.10.2021 - 10:51:06
00
Vsak v popise Mach 4 je napisane: Ľahšia a rýchlejšia verzia Clifton 8? Jednoznačne model Hoka Mach 4! Príjemne komfortná a ľahká bežecká obuv na asfalt s výborným návratom energie. Rozdiel medzi Clifton 7 a 8 bude asi v cene. 8-ka je novinka, 7-ka sa vypredava, mozno nejaka uprava zvrsku u noveho modelu, podrazky sa az tak zasadne nemenia. Ak vyvinu nieco prevratne urobia novy model, napr, carbonove X-2
29.10.2021 - 10:59:29
10
Len pozor "lahsia a rychlesia" znamena ze bolo usetrene na podrazke a tym padom miera tlmenia je nizsia, Takze ja by som ti skor doporucil model Clifton
29.10.2021 - 11:08:24
00
ok tak aj spravim, dakujem este raz :)
29.10.2021 - 11:18:50
00
ostogiske Este predtym ako tak spravis, tak ta musim upozornit, ze ak chces obuv, ktora ti sedi chod do obchodu, nie na forum. Predpokladam, ze lakko netusi aku mas vahu, naslap, tvar nohy, sirku kopyta, tvar prstov... Nechaj svoju nohy vybrat ;) . Kazda noha je jedinecna, takze ak si vyberies na 💩botu, nebude ti sluzit. Tiez dobry predajca ti poradi, zly ti preda hocico a ty kupis to, na co sa budes stazovat. Podla moznosti mozes k dobremu predajcovi zobrat aj staru botu, kde vidiet ako je zoslapana atd. lakko sa ti snazil pomoct, ale boty, ktore sedia jemu, mozu byt pre teba uplne zle. Podobne akoby si mal problem s ocami a niekto by ti dal svoje okuliare, ze vyskusaj tieto, ja v nich vidim perfektne.
Dobry point bol, ze "lahsia a rychlesia" znamena ze bolo usetrene na podrazke - ale nie len na podrazke - preto lahsie a rychlejsie boty su na preteky a najma pre ludi, ktori na tychto pretekoch rataju kazdy sekundu a castokrat maju tieto boty for free od sponzora. Tieto boty maju spravidla kratsiu zivotnost.
lapalomapri botach do trailu je dolezite si najma uvedomit ich ucel - pozorne nastuduj, na aky trailovy povrch, do akeho prostredia (trail, gravel, stone...) je konkretny typ vhodny. A tiez ak nepretekas to pokojne obetuj par gramov na vahe dlhsej zivotnosti.
29.10.2021 - 11:37:51
03
nuž, tak ja nepretekám :) a jasné, môže človek mať na každý terén iné, ja mám aktuálne dvojo tých terraultra a behám v tom všetko, dokonca som snimi bol aj na tatranskej žule a aj na štefáničke ... a čo sa týka životnosti, v tých prvých mám odbehané cca 1500-1700 km a stále som spokojný. Ja som zástanca, že radšej neriešiť.
Ale napr je pravda, že záleží aj od vzdialeností. Keď som sa pokúšal o svoj prvý odbehnutý maratón a keď som sa na cca 28 km vrátil z lesa na asfalt tak chodidlá trpeli a nakoniec som to na 36 km vzdal a domov len dokráčal :P určite keby som sa v tom momente prezul do odpružených tréningových cestných tak to dobehnem
29.10.2021 - 11:45:53
00
hej viem, len v RK nieje nic take o com by som vedel, raz som bol v LM v predajni, ale tempom sa mi aj tak menilo chodidlo z neutralneho na supinaciu atd tak mi sama predavacka nevedela povedat ake mi vlastne treba :D takze som skoncil ze som z netu objednal a ked sadli tak som si nehal a ine vratil a tak spravim aj teraz
tu vahu som zabudol veru snad mojich 90-95kg nebude taky rozdiel, ale nebeham zas daky velky objem, skor len vyplnit medzi obdobie medzi bikom a slapanim v zime a celkovo je to len doplnkove kedze primarne som zamerany na treningy v posilke

a rovno otazka na beh, ked sa mi neskutocne napumpulu lytka pri behu, cca 2-4km useky, tak je to len asi skor nevybehanostou alebo skor si sledovat techniku? :D
29.10.2021 - 11:55:21
00
ja som podla tabuliek objednal 43 1/3 z Nemecka bike24 tusim a sadli perfektne, ale wide verziu kedze klasika mi je relativne uzka. potom som objednal iny model tiez 43 1/3 a sedia tiez dobre. Takze viem ake cislo na Hoky :)
29.10.2021 - 12:31:27
00
ostogiske: skús kanady, na vojne sme behávali zrýchlený presun v kanadách a nespomínam si aby sa niekto sťažoval že mu menilo chodidlo z neutralneho na supinaciu, máš tam aj precky a ked ich poriadne dotiahneš ani ti lýtka nenapumpuje
spomínam, že ked som ako 19 ročný narukoval do HavloBrodu celkom som si to vychutnával - s maratónom v Košiciach zabehnutým pred vojnou za 3 hodiny

https://www.facebook.com/43vysadkovypluk/videos/zrychlen%C3%BD-p%C5%99esun-na-10km/10157036806781754/


Naposledy upravil ivan dňa 29.10.2021 - 13:40:22, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2021 - 13:06:32
02
keyboard_arrow_up