Marek65 ano, ale aj tak bacha. Opytas sa ci pieskuju, povedia ano a vratia ti to ogulickovane :)
17.06.2007 - 13:12:39
00
Bikenur:: ja som videl dost opieskovaných rámov a nič im nebolo záleží asi aká firma to robí a pod akým tlakom to pieskujú....
ja si myslím že pieskovanie je naj. vec
17.06.2007 - 17:35:39
00
Myslíte, že sa môže pieskovanie použiť aj u ľahkých, trikrát zoslabovaných rámov? Nemôže to ztenčiť hrúbku steny na kritickú hranicu?
11.08.2013 - 14:51:44
00
Ahoj sú niekoľko abraziv na odstraňovanie laku farby a tym sa mení a názov pieskovanie je piesok otryskavanie je kovová drť alebo kovove gulocky a balotinovanie su mikro sklenené gulocky a tym balotinovanim sa berie len minimu materiálu takže pre teba ideálne
09.03.2016 - 16:25:14
00
Poznám jednoduchšiu metodu takzvanú mokrú :Postup je celkom jednoduchý. Zoberieme si nejaký materiál dobre sajúci tekutiny, napríklad handru, kuchynské utierky a podobne. Ja som použil obyčajný toaletný papier - máme ho každý doma. Toaletným papierom obalíme predmet ktorý chceme od práškovej farby očistiť, navlhčíme - polejeme papier Acetonom a celé to zabalíme do stretchovej fólie (tú som použil ja ale je možné použiť aj bežnú potravinovú fóliu zo supermarketu) ktorá nám zabráni rýchlemu odpareniu a udrží nám Aceton na papieri a farbe. Fólia a pod ňou vyparujúci sa Aceton nám tvorí vlhké prostredie narúšajúce naśu farbu. Ako ideálna dĺžka sa mi osvedčilo 20 minút. Po tomto čase sa mi dala farba krásne strhávať alebo „šúpať” palcom na ruke. Keď som nechal odmočiť cca 40 minút, farba sa mi už príliš drolila a horšie sa s ňou pracovalo. Ideálny čas si však treba vyskúšať.

Pôvodne som rám začal tiež škriabať nožíkom a chcel ho brúsiť, išlo mi to však tentokrát i tým nožíkom veľmi zle. Našťastie som sa dozvedel o tomto spôsobe a musím povedať, že rám bol dokonale opracovaný do pôvodného „surového” železa asi za dve hodiny. Keď to porovnám s dvomi dňami u prvého rámu versus dve hodiny u tohoto druhého, pričom i samotný výsledok je neporovnateľný, tak som nadšený. Že nám o tejto ľahkej možnosti nikto nepovie a každý by len a len pieskoval ...

Na celý rám som použil cca jeden a pol 700 ml konzervy. Mnoho som ale vylial a príliš nešetril, pri troche šetrenia a opatrnosti sa to dá zvládnuť s jednou 700 ml konzervou ktorej cena je okolo 3€. Takto je možné výborne zbaviť rám bicykla celkom rýchlo starej farby a pripraviť ho na nové striekanie farbou.
07.10.2021 - 10:48:42
12
Idem to vyskúšať tvojou metódou, som zvedavá ako to dopadne ☺️
15.03.2023 - 09:52:11
00
Potom daj vediet, som zvedavy.
15.03.2023 - 19:47:10
00
keyboard_arrow_up