Dalsia vec, Minikin, je ta, ze v nemocnici vacsinou koncia rizikovi ludia- a ti maju preockovanost este vyssiu. Ale to je asi fuk. Chumchum tu svoje niekolkokrat vyvratene interpretacie postuje dookola.
07.10.2021 - 16:16:57
00
Minikin napísal:
chumchum, inymi slovami: Vies kde mas vo svojej uvahe chybu? Ze tu vytahujes nejaky nadpis z realneho clanku ktory hovori o pomere zaockovanych/nezaockovanych v nemocnici 20/80. A zaroven mylne predpokladas, ze pomer zaockovanych-nezaockovanych v populacii je rovnako 20/80. Ale Realne, ten pomer zaockovanosti je niekde okolo 50/50. A o tom pisal milos, ze sa to relativne lahko porovnava prave pri tomto pomere, pretoze obe vzorky su rovnake.
Ak zmenime tvoj predpoklad o zaockovanosti 20/80 na 50/50 (tak ako to je v skutocnosti) tak:
- ak by bol pomer zaockovanosti 100/0 v nemocnici by boli v tvojom priklde 4 osoby, pravda?
- Pri pomere 0/100 by ich bolo 16. Je to tak? A to je :swear: rozdiel ked lekari/sestry musia "obsluzit" 4 x viac pacientov, nemyslis? A to 4 x je len optimisticky vypocet pretoze na pocet nakazenych ma vplyv kopec dalsich faktorov ktore su v neprospech nezaockovanych (teda nakaza sa siri lahsie a rychlejsie).
Raz davno, vedenie nemenovanej fabriky chcelo robotnikom ukazat, aky vysoky priemerny plat maju u nich.
priemerny plat managemet - 3000, priemerny plat robotnici - 1000, priemer vo fabrike, presa (x+y)/2 = 2000.
Spravny vysledok? Ak nie, tusis kde je chyba?


Vies kde mas vo svojej uvahe chybu? Resp. chyby? Clanok nie je realny, cisla som si vymyslel, uviedol som ich ako priklad. S prepacenim trepes blbosti.
07.10.2021 - 17:12:32
01
Serte už na toho chrumchuja či Zomga , či ako si teraz tento schizoid nadáva … vás čas a energiu upriamte na zmysluplnejšiu činnosť , ako mu tu dookola vysvetľovať a oponovať .

Pridávam nové rozdelenie okresov 🔓 : https://dennikn.sk/2564397/bratislava-nebude-zelena-zapad-slovenska-sa-drzi-v-oranzovej-farbe-pribudli-tri-bordove-okresy/?cst=7ebe7777623880c05e4a5f4730abf766a03a791f

A ešte zmena : Hodiny pre seniorov sa od 11. októbra rušia. Doteraz bolo potrebné, aby seniorské hodiny vyčlenili prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime „základ“.

Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. (tasr)
07.10.2021 - 17:29:34
02
SlavoS napísal:

(teraz som musel dat Slavovi pacik :$ )

s Dagom nie vzdy a vo vsetkom suhlasim, no skusil som si precitat ten clanok este raz a slovne spojenie "ockovacia kampan" zamenit napr. spojenim "zelena energia"... :?:

Ja som tu minule s Bedom suhlasil, ze veci treba argumentovat a vysvetlovat, tzn, dat sancu sa vyjadrit obom taborom. Cenzuru a diktat fakt nemam rad. Dal som sa zaockovat dobrovolne lebo "veda povedala", nie lebo "politik povedal"...
07.10.2021 - 18:03:07
02
Iný názor môžem akceptovať, ale nie snahu podkladať ho nepravdami, vykonštruovanými dôkazmi, atď
demagógiu a podobné "vedy" neakceptujem
07.10.2021 - 18:38:56
12
Vždy je dobré reagovať konkrétne k veci - ak sa Ti niečo konkrétne v tom článku nepozdáva, sem s tým, podiskutujeme...
07.10.2021 - 18:43:48
01
Reakcia na Dudo-ov príspevok . Vieš niekedy dávno , teda nie až tak dávno “ odkladali “ na tú dobu neliečiteľného/ ťažko vyliecitelneho pacienta do takzvanej “ cholerašne “ . Tam mu poskytli poväčšine jeptišky bazalnu , dnes by sme to v 21.storočí nazvali paliativnu starodlivost v podobe postného chlebíka a vodičky . Pacient tam exitoval do pár dni , lekar ho už nevidel … no dnes liecime , najintenzívnejšie ako vieme všetky stavy podľa “zlatého grálu “ EBM a ti , čo by zomreli do niekoľkých hodín prežívajú . Majú to najlepšie čo veda ponuka , obetavo sa starajúci personál potiaci sa pod Tivek oblekmi, respiratormi a pod ochrannými štítmi mnohokrát močiac do spomenutých oblekov z dôvodu , že sa ináč nedalo . A ti hrdinovia , čo ich ešte kovid nepresvedčil o svojej prítomnosti si tu budú huby obtierat o všetkých, ktorí sa aj tou minimálnou mierou pričinili / zavakcinovali sa a dodržiavajú epidemiologické nariadenia / o čo najskoršie ukončenie tejto pandemie a návratu k pôvodnému / normálnemu životu . BO DEMOKRACIA !!! Vážení , takto veru nie … mohol by som Vám tu dať konkrétne príklady arogantného správania sa nakazeneho , neočkovaneho jedinca žijúceho s 80rocnymi rodičmi v spoločnej domácnosti , keď sa vrátil na “ rodnú hrudu “ zo sveta . Z toho demokratického sveta , v ktorom doteraz len “ dojil” sociálny systém a keď už mu jasne dali “ metodické usmernenia “ , tak sa njbany vrátil . Samozrejme aj s kámošom kovidom . Keď ho brali kolegovia , vraj sa ho nič nemajú pýtať , len ho čím skôr majú odniesť na JISku … počas transportu uz nebol taký presvedčivý o svojej nesmrteľnosti . Ako by aj mohol , pri saturácii pod 70% uz aj ten zbytok lucidnych neurónov ešte aspoň chvíľu zasobenych zivotodarnym
kyslíkom si začali uvedomovať , že asi to nemusí
dopadnút dobre .

Problémom demokracie je jej nepochopenie jednoduchými ľudmi . Osobne sa na základe “ udalosti posledných mesiacov “ prikláňam k názoru , že demokracia je síce fajn , no ľudstvo k tomu aby fungovala v prospech všetkých ľudí , proste este nedospela … a Marxizmus je pre nás ako let na galaxie vzdialene milióny svetelných rokov .


Naposledy upravil Ramon1 dňa 07.10.2021 - 18:46:31, celkovo upravené 1 krát.

07.10.2021 - 18:44:10
08
Demokracia je v poriadku, len ľudia často zabúdajú, že k právam patria aj povinnosti.
07.10.2021 - 18:46:03
09
S týmto konkrétnym článkom nemám nejaký problém :) pravda je, že máme v tomto ešte veľa neznámych, málokto to podá takto
Myslím tým všeobecne antivax scénu u nás.
Aj som za cenzúru, ale uvedomujem si, že by sa to zvrhlo
a neznamená to, že s Dagom súhlasím,
07.10.2021 - 18:49:59
00
bedo napísal:
Vždy je dobré reagovať konkrétne k veci - ak sa Ti niečo konkrétne v tom článku nepozdáva, sem s tým, podiskutujeme...

Mne sa dlhsie nepozdava uz samotny autor :) A obavam sa ze to nebude len tym, ze koho chlieb jes, toho piesen spievaj. postoj.sk tu rad linkuje triki. Z toho clanku mam pocit, ze su s Dagom surodenci :)
07.10.2021 - 20:26:37
01
CyclopathicLaughs napísal:
Vies kde mas vo svojej uvahe chybu? Resp. chyby? Clanok nie je realny, cisla som si vymyslel, uviedol som ich ako priklad. S prepacenim trepes blbosti.

:tmi: Aha, si si vymyslel. :fubar: Tak potom takto:
Mame 100 ludi, 10 je zaockovanych 90, nie. V spitali skonci 80 z nich. Vsetci nezaockovani. 75 z nich zomrie.
Je to sice blbost, ale [take cisla som si vymyslel, take cisla mi vyhovuju]. Uviedol som to ako priklad.
07.10.2021 - 20:28:34
05
Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci.“ — Jan Werich
07.10.2021 - 20:36:56
03
Akosi mi prilis nedochadza, o akej cenzure ten Danis trepe. Google aj Twitter su sukromne spolocnosti a mozu sa aj vdaka demokracii slobodne rozhodnut, kto bude (zadarmo!) vyuzivat ich siete, servre a podobne. Bukovsky teraz hysterici, ze mu nejdu QR kody v jeho knizkach s odkazmi na jeho videa. Cize ked sa majitelia Google rozhodnu, ze vypnu Youtube, lebo sa im to neoplati, tak Buko nebude mat co zrat a tato korporacia bude mat na rukach jeho krv? Nikto nebrani Bukovskemu a armade stoviek milionov pomylencov zalozit si vlastny Youtube a hlasat co len chcu. Pravo na nazor im nikto zobral, nikto im nehrozi vazenim - aj ked sotva povazovat za 'nazor' nieco, co je nebezpecny nezmysel. Predpokladam, ze majitelia Google su tiez len ludia, ktori maju uz tiez plne zuby mnozstva obmedzeni ale aj obav a zdravotnych rizik, ktorym sa da vdaka ockovaniu pomerne rychlo a efektivne predist a vratit sa k beznemu zivotu. To najmenej, co moze manazment a majitelia Google urobit pre ich vlastne dobro aj verejne dobro, je tychto zaskodnikov vypnut.
07.10.2021 - 20:42:25
214
jaro1
Otazka skor je, co robit, ked par blbcov + par zaplatenych tak zahlti medialny priestor, ze vznikne dojem, ze je ich vacsina a tym zblbne aj velku skupinu nerozhodnych. Cenzurovat?
07.10.2021 - 20:46:11
02
Palo TT
mohol by si odomknut? https://dennikn.sk/2563166/je-to-katastrofa-vravi-prezident-rumunsko-lame-rekordy-v-umrti-jis-ky-s-covidom-su-plne/?ref=inc

diky :handshake:
07.10.2021 - 20:57:04
00
keyboard_arrow_up