1) je to uzke
2) je to slepe
3) treba tam ratat s cyklistom alebo bezcom v protismere

--> mohli by tam umiestnit zrkadla
08.10.2021 - 09:59:41
02
Jano1987, a kto napisal, ze to je problem pribrzdit, alebo ze to plati pre auta a nie pre cyklistov? Ty uz naozaj vyuzijes kazdu prilezitost na to, aby si vytiahol tu tradicnu inektivu o dvojakom metri:)
Ja som na tom useku nebol, ale teda z fotiek mi veru pride nebezpecny. Nie v idealnom svete, kde kazdy jazdi ako ma, ale v realnom svete, kde sa iste percento ludi (ako na biku, tak aj peso ci za volantom) sprava bezohladne.

A teda, vsimol som si, ze obvykle na fore vykas pri priamom oslovovani, tak len dufam, ze ti neprekaza z mojej strany pouzite tykanie <3
08.10.2021 - 10:23:19
02
Je to tam dosť neprehľadné. Tu sa naozaj nedá ísť 30+ ako esíčkom pri petržalskej čističke, kde si človek môže trochu klopiť tie zákruty bez nejakého rizika stretu s oproti idúcim cyklistom alebo korčuliarom. Takže naozaj spomaliť, držať sa čo najviac svojej polovice a nerezať to stredom ako to robí kopa vodičov v neprehľadných zákrutách, lebo je im zaťažko točiť volantom a svojou ľavou stranou vozidla prejdú cez plnú deliacu čiaru. Ako psychologická pomôcka by už na tejto cykloceste konečne mohli namaľovať stredovú čiaru aby aj tí, ktorým robí problém určiť svoju polovicu vedeli, kde sa majú zdržiavať pri prejazde. A hlavne čo je veľmi vídaný úkaz je zastaviť a stáť na cykloceste v neprehľadnom úseku.
08.10.2021 - 10:33:16
01
Rachela použil som argumenty, ktoré bežne používajú cyklisti na vodičov áut, keď on ako cyklista ide po ceste. Nie je to žiadna invektíva, ale realita.

iron.hide
1) ak je to podľa normy, tak to úzke nie je.
2) nie je to slepé, len ľudia tam jazdia príliš rýchlo
3) treba predvídať, že tam niekto niečo také môže spraviť
Čo sa týka zrkadla... To je aj v Petržalke ako sa ide od Chorvátskeho ramena na hrádzu pri čističke, sú tam aj značky s Daj prednosť, napriek tomu je to hromadne ignorované.
08.10.2021 - 10:43:54
01
2) nie je to slepé, len ľudia tam jazdia príliš rýchlo
Isiel som tam raz za tetou co isla pomaly na mestskom bajku. Nemal som problem si za nou pribrzdit, ale co som povazoval za problem bolo, ze ona napriek svojej nizkej rychlosti si pred tou zakrutou okolo domceka presla do protismeru, lebo predsa nevidi kam ide a potrebuje ziskat prehlad. Keby tam niekto isiel v protismere, tak je z toho krizovka. Je to slepe a budu tam vznikat kolizie. Zrkadlo by mohlo byt riesenim.
08.10.2021 - 11:35:09
00
JoKo napísal:
Daj, akou technikou beháš na bicykli...

JoKo pardón, jazdím s technikou, ak ma chce niekto chytať za slovíčka. Techniky mám 2 kusy a to Kenzel Maranello s 23c plášťami a CTM Rascal. Bežne jazdím medzi 25-30km/h. Spokojný?

Slabšie chápajúcemu vysvetlím...
Ja na bicykli jazdím, pričom techniku jazdenia používam pedálovanie... Zrejme ty používaš techniku behanie a to by som chcel vidieť, ako to vykonávaš.
Alebo sa to dá vysvetliť slabšou slovnou zásobou? Takých, čo behajú na bicykli, aute, prípadne pobehajú zopár obchodov radím do kategórie "pobehajov"
08.10.2021 - 12:04:07
00
JoKo ospravedlňujem sa za moju slabú slovnú zásobu. Keď sa ma nabudúce ak sa ma niekto spýta, či neskočíme na pivo, do obchodu, do fitka a podobne, tak poviem nie. Ale najprv si budem musieť rozmyslieť, či pôjdem len pešo, že teda si to odkráčam alebo to budem kombinovať s vozidlami MHD, alebo individuálnym osobným automobilom. Teda mu poviem, že nie, neskočím do fitka, ale odkráčam si to individuálnemu osobnému vozidlu, do ktorého nasadnem, to odšoférujem na najbližšie parkovisko a potom si to zase odkráčam. Alebo nastúpim do vozidla MHD a nechám sa odviezť MHD. Dúfam, že potom budete spokojný.

Edit: dúfam, že nepoužívate spojenie napríklad idem na dovolenku. Je to od slova ísť, teda synonymum kráčať. Lebo to by ste museli len kráčať. Alebo nepoviete že letíte na dovolenku, lebo určite budete musieť aj kráčať a využiť buď verejnú hromadnú dopravu, alebo individuálnu automobilovú dopravu. To isté sa dá aplikovať na ideme na nákup, do kina, na obed atď (treba len kráčať, lebo ste povedal, že idete). Tak isto ak vám zazvoní osoba na bytový/domový zvonček, že už vás čaká, tak nepoužijete slovné spojenie "Za chvíľu som tam". Je to nepresné a evokuje to, že ste schopný sa premiestňovať z miesta na miesto. Ak poviete "Už idem" tak v tom momente musíte ísť. Lebo ak si predtým sadnete aby ste sa obuli napríklad, tak vlastne technicky klamete.
08.10.2021 - 12:25:01
03
JoKa si nevšímaj :) on je len starý páprdo, čo sa na dôchodku nudí :) ale keď som ho pred rokmi stretol naživo tak je to vlastne milý ujo
08.10.2021 - 12:49:00
01
vecer svieti pod mostom pekne modre svetlo

Prílohy:

PA081812.JPG
PA081812.JPG 163.67 KiB thumb_up1thumb_down

09.10.2021 - 00:44:41
00
Ahojte ako aktuálne vyzerá cyklotrasa okolo letiska? Da sa prejsť na cestaku v pohode alebo sa obchadza niečo? Asi pred mesiacom tam bol aj nejaký buldozer tak som musel hodit bicykel na rameno..
10.10.2021 - 15:54:57
00
Apropo, okolo letiska. Ja som tam nebol, cyklotrasa, zakaz vjazdu . . . toto som nasiel, nieje to nahodou na tej trase co je povolena-nepovolena ?
https://www.bts.aero/lety/pozorovanie-lietadiel/
a priamo odkaz https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1c7lBODZcieGt5_fUNno31_3ZJwQ&ouid=0&ll=48.16759883994805%2C17.20947279999998&z=14
10.10.2021 - 21:43:07
00
je tam zakaz vjazdu tj chodci tam mozu
10.10.2021 - 21:47:42
00
Aha, tak jasne.
10.10.2021 - 22:21:37
00
scarinko napísal:
je tam zakaz vjazdu tj chodci tam mozu

A zaroven aj kolobezkari ktori su stale zatiali podla vyhlasky v kategorii chodci...
11.10.2021 - 08:52:09
00
Kolobežka s pomocným motorom už spadá do kategórie ako bicykel. Odrážacia spadá do kategórie chodec.
11.10.2021 - 09:01:44
03
keyboard_arrow_up