To len keď sa nudí a tak aby sa nespotil :lol:
13.10.2021 - 09:34:22
02
Tak som nebol už ale ¼roka... Ale už ide zima - moja sezóna 😂... A pochybujem, že to toľko spraví, lebo kebyže ideš somnou pešo a pobehneš tak máš vyššiu priemernú rýchlosť. A cez alpské priesmyky... Len Fernpass, Jaufenpass a Brennerpass a naľahko a to väčšina z vás dá aj s prstom v riti za ten "môj" čas aj tri krát.

Tak jak to počítať? Za 10h pri priemernej srdcovej frekvencii 100 (také jemné tempo) koľko cca spálim?
13.10.2021 - 09:45:41
00
zeby pasomnica? :-D
13.10.2021 - 09:50:09
00
tak si zena v prechode:D
13.10.2021 - 10:11:47
00
Počítanie kalórií bude vždy nepresné a založené len na odhade. Aj hodinky a tabuľky majú odchýlky a nevieš prene koľko kalórii spáli tvoje telo už len tým, že žiješ, koľko minie v zime na regulovanie telesnej teploty, na trávenie atď. Na všetko je potrebná energia, nielen na šport. Je to síce podobné ako napríklad peniaze na účte, že ak máš časom stále nižší zostatok, tak proste míňaš viac ako zarábaš, logicky, lenže to sa dá presne na cent spočítať podľa bločkov a výplatnej pásky. Lenže s kalóriami je to prudko individuálne a ak chudneš tak telo míňa viac ako prijíma. Bodka.
13.10.2021 - 10:12:52
02
Toto vsetko co si tu popisala sa da "relativne" stanovit pojmom bazalny metabolizmus ktory zavisi od zlozenia tela....vsetko pocitanie kalorii je plus minus tie odchylky nie su zas enormne ze by sa na to nedalo spoliehat. Dolezite je nepresvihnut ten deficit velmi lebo sa ti metabolizmus vyrazne spomali....a sice vaha pojde dole ale na ukor svalovej hmoty ktora je zodpovedna za "spalovanie" vsetko treba robit s mierou a k vysledkom sa dostanes. Uplne nesuhlasim ani s tym ci zjes dobre kalorie alebo zle kalorie lebo svaly z donutov rozhodne nevybudujes....dolezita nie je vaha ale obvod pasu...samozrejme zalezi aky mas ciel niekomu vyhovuje aj 100kg
13.10.2021 - 11:15:50
00
To nepíš mne to píš tým vyššie čo jedia, sedia, chudnú a neveria na príjem- výdaj :) inak, keď už si spomenul tie svaly, tak s pomerom svalovej hmoty a tuku v tele pracuje máloktorý vzorec, napríklad aj v športových hodinkách. Vstupné paramatre, výber aktivity v menu a spôsob prepočtu je hrozne dôležitý lebo rôzne hodinky alebo vzorece ti môžu po aktivite vypľuť hodoty, ktoré sa fakt líšia. Stačí, že si vyberieš aktivitu kardio ale zdvíhaš činky alebo naopak. Aj bikové apky počítajú spálené kalórie inak ak dáš ebike/bike, cestu alebo mtb... A už je to rozdiel. Ďalšie vec, že appky ti nepočítajú kalórie spálené po aktivite... o tejto problematike merania pálenia bol super článok niekde na garmin blogu tuším. Ale už dávnejšie. To len an margo toho, že ak niekto chudne a žerie, tak mu to páli :D :D a nie že nie
13.10.2021 - 11:45:06
01
Ja som zas niekde čítal/videl/počul teóriu, že ľudské telo sa dá prirovnať ku kotlu na drevo. Že keď neprikladáš tak to len tlie a keď riadne nakladáš tak horí ako Jan Hus na hranici.
13.10.2021 - 13:09:23
00
Zvykne sa 10% prijatych kalorii odratat koli traveniu. Dalsia vec je vstrebatelnost. Niekomu telo vie jedlo efektivnejsie vyuzit a niekto pomaly vsetko vysere :D Ale do tejto oblasti uz ja moc nevidim.

thumb_up0thumb_down
13.10.2021 - 16:07:51
02
fixska napísal:
Počítanie kalórií bude vždy nepresné a založené len na odhade.

Ja som celkom zmätený z údajov na Strave. Po poslednej jazde je udávaný údaj Energy Output cca 890 kJ a spálených kalórií 990, čo mi teda logika neberie, keďže (pri jedle a jeho výživových hodnotách) údaj v kJ býva vždy výrazne vyšší ako údaj v cal. Alebo to Strava berie ako dva odlišné údaje? A keď áno, tak ako tomu mám rozumieť? Nehovoriac o tom, že niektorí priatelia majú jazdu s vyššou hodnotou spálených kalórií napriek tomu, že ich jazda bola kilometrovo kratšia, mali menej nastúpaných metrov a aj nižšiu priemernú rýchlosť. Či si radšej tieto údaje na Strave vôbec nevšímať? Lebo keď použijem online kalkulačku na výpočet spálených kalórií (s údajmi ako váha, priemerná rýchlosť, vzdialenosť, doba..), tak mi to vychádza na viac než dvojnásobok v porovnaní so Stravou.
19.10.2021 - 19:56:03
00
Energetické hospodárstvo každého človeka je individuálne a ovplyvnené mnohými faktormi takže porovnávať sa nemá zmysel. Výdaj je opak toho, čo zaznelo vo videu vyššie, na tému prečo niekto nepriberie aj keď veľa zje. Tam bol spomenutý pokus ako každý subjekt v teste reagoval na rovnaké množstvo prijímaných kalórií inak. To isté je asi aj výdaj. Ale ja nie som žiadny odborník :) spýtaj sa na to nejakého športového lekára, ktorý robí tie testy výkonnosti. On ti povie najlepšie od čoho závisí spotreba energie počas fyzickej aktivity. A Strava netuším ako meria, mne zle meria aj časy na segmentoch 😁😁😁
19.10.2021 - 20:17:42
00
ahojte, je tu niekto kto sa zaoberal sportovanim podla tepu a zistil ze naozaj to aj funguje? :) Som rekreacny sportovec, no v zime som vacsinou nic nerobil a tak som sa rozhodol ze by som chcel aspon trochu behat...zacal som uz nejako koncom augusta a snazim sa drzat v tej vytrvalostnej zone, co je cca 60-70% MTF.....zda sa mi vsak ze ten beh je pomaly, je to taky poklus, no malo by to byt vhodne na spalovanie tukov a chudnutie, mam vsak pocit ze to je pomale tempo a ze sa pri tom nudim...skor by mi vyhovoval tep 150-160....neviem vsak ci to uz ma taky dobry efekt na chudnutie..nemam nadvahu, ale nejake to kilo dole by potesilo..mam v tomto teraz trochu zmatok a neviem na aky tep mam behat...najviac by ma potesilo keby som zistil ze fakt chudnem a zaroven naberam trosku kondiciu...zatial po cca 2 mes. vyzera ze 2kg isli dole...beham cca kazdy treti den priblizne 40-50 min
20.10.2021 - 18:37:50
00
Nie som odbornik. Ani na chudnutie ani na beh a ani na tepy. Ale urcitev tvojom pripade je neuskodi ten vyssi tep. Chudnutie bude fungovat vdaka intenzite a nijako ti to neuskodi
20.10.2021 - 18:47:46
00
Nie úplne... vo vyššej intenzite sa trénuje "kondička". Ak si vyberieš ťažký tréning, teda vo vysokých pulzoch, počas ktorého sa rýchlo zadýchaš, budeš páliť predovšetkým sacharidy, zatiaľ čo pri dlhom tréningu v pomalšom tempe si telo viac siahne do tukových zásob, lebo to takpovediac "má čas" riešiť a sacharidy si necháva na stav núdze. Známy schudol najviac keď začal robiť pravidelne nordic walking :) Na chudnutie je účinné behať max na 70 % maximálnej pulzovej frekvencia aspoň 50 minút, trénovať intervaly a kombinovať to s posilňovaním. To, že to niekoho nudí už podstatné nie je. A to, či schudne sa dá ľahko overiť na meracom zariadení zvanom váha :)
20.10.2021 - 18:58:15
02
Kolega z tímu-45 kg a za rok odkedy začal behať a nedávno zabehol maratón. Upravil stravu, strieda deň behania a deň posily a v den zápasu nemá nič. Neriešil tep ani rýchlosť, tiež sa zamýšľam nad behom tak mi poradil fakt dohre odpružené botasky a proste behať. Kto sa nás tým zamýšľa zo začiatku aj tak veľa vody nenamúti
20.10.2021 - 21:41:20
03
keyboard_arrow_up