Ahojte , mám na bicykli odpruženú prednú vidlicu -Rock Shock Reba RL- , na odfiltrovanie nerovností na lesných cestách som si ešte kúpil Suntour SP17-NCX odpružená sedlovka . Jazda po lesných cestách je podstatne pohodlnejšia ako bez tej odpruženej sedlovky. Chcem sa opýtať na praktické skúsenosti tých , ktorý majú niečo najazdene aj s odpruženou sedlovkou Suntour SP17-NCX a aj s celoodpruženým baikom. Či je to veľký rozdiel vo filtrovaní nerovností . Za odpruženu sedlovkou Suntour SP17-NCX som, dal cca. 90 Eur a za celoodpružený by som dal min. 1000 Eur.
Ide mi o to , aby po zakúpeni celoodpruženého bicykla som nezistil , že to odfiltrovanie nerovností na lesných cestách je v podstate rovnaké ako s tou odpruženu sedlovkou Suntour SP17-NCX .
Ďakukem za Vaše postrehy.
12.10.2021 - 11:57:30
00
Testoval som ju neda sa to porovnať oproti odpruženemu bajku je to inak velmi dobrá vec Suntour SP17-NCX asi najlepšie čo može byt na biku. Na celoodpruženom bajku si vieš na tlmiči nastaviť odskok ale ked dostanes šupu od odpruženej sedlovky pružina ta vystreli :)
12.10.2021 - 14:10:29
00
To porovnávaš celkom neporovnateľne, sedlovka ti stlmí nejaké tie nerovnosti, len full bike ti to pruženie ovplyvní chovanie celého biku, a či na nom sedíš alebo stojíš, ovplyvňuje to trakciu kolesa, pohlcuje to oveľa väčšie nárazy. To porovnanie s odpruženou sedlovkou je blbosť........... . Najlepšie bude keby si niekde požičiaš full bike a po prejdení 100m zistíš že to porovnanie je absurdné.
12.10.2021 - 14:17:18
00
Ak hladas nieco co odfiltruje nerovnosti na polnej ceste tak je hlupost riesit celoodpruzeny bike. Zadne pruzenie sluzi hlavne na zrovnavanie nerovnosti pri zjazde lesom cez skoky, kamene, korene a podobne kde clovek stoji na pedaloch. Samozrejme to celopero zrovna aj polnu cestu, ale na to to primarne nesluzi.

Tu istu sedlovku mam na svojom HT a ta je presne na slapania ked clovek sedi v sedle po hrbolatych cestach a potrebuje trosku viac pohodlia a nevadi mu ta vaha navyse.

Na polnej ceste ani celopero neodpruzi viac ako tie 2cm co ti odpruzi ta sedlovka ak mas dobre nastaveny tlmic a sedis. Lebo tam vacsie nerovnosti skratka nie su. Cize ten pocit bude velmi podobny.
Ked chces najst rozdiel tak sa treba spustit nejaky (hoc aj lahky) zjazd v lese, raz stojac na celopere a potom v sede na odpruzenej sedlovke.
13.10.2021 - 00:05:12
00
Netusim ako si predstavis celoodpruzeny bicykel za 1000e kde zacinaju HT so vzduchovou vydlicou...
13.10.2021 - 00:47:06
00
Tak cez bazar najdes aj celopero za 1000e
Ale ako pisem hore, v prvom rade si musi ujasnit co chce jazdit a potom riesit bicykel.
Ked si odmyslim rozdielnu geometriu tak na viacmenej uhladenej polnej ceste sa mu bude rovnako pohodlne sediet v sedle na HT s odp.sedlovkou, na celopere za 1000e alebo aj za 5000e.
To preco sedlovka stoji iba 90e, bazarove celopero 1000e a nove za 2-3000e zisti az ked sa s tym pusti do horsieho terenu
13.10.2021 - 15:47:04
00
keyboard_arrow_up