Pred par desatrociami este nikto ziadne klimatizacie nikde nemal a Hope-Simpsonov graf vyzeral pre tropicke pasma rovnako...
14.10.2021 - 10:18:20
00
Hosť napísal:
Spravny pristup k ockovaniu mal byt:

- dorazne odporucane ockovania rizikovym skupinam, teda vsetkym nad 65 rokov plus ludom 18-64 s rizikovymi diagnozami (diabetes, hypertenzia, obezita)
- umoznenie ockovania ludom od 18 rokov na zaklade individualneho rozhodnutia
- neockovat osoby pod 18

To je cele, tymto by sa cely problem vyriesil.

Namiesto toho ste tu implementovali cinsku totalitu ktora nema v dejinach zapadnej demokratickej spolocnosti obdobu, na zaklade nejakych absurdnych prehnanych predstav o nebezpecnosti tohto virusu.

Mna zaujalo toto. Ako velmi treba byt mimo reality, aby clovek napisal nieco taketo?

Zachytil niekto, ze by sa tu neodporucalo ockovanie rizikovym skupinam?
Zachytil niekto, ze by tu nebolo umoznene ockovanie na zaklade individualneho rozhodnutia ostatnym?
Zachytil niekto, ze niekto nuti ockovat mladych ludi pod 18?

Niekto tu vymysla koleso a ma dojem, ze on jediny ma riesenie. :D
14.10.2021 - 10:22:46
04
Co prosim? Momentalne sme v situacii ked je populacia (ktorej drvivu vacsinu tento virus nijak neohrozuje) vo vacine krajin NUTENA sa ockovat, na to aby mohla vobec participovat v spolocnosti, vratane zamestnania. To je ten rozdiel ktory som v prispevku zdoraznoval.
14.10.2021 - 10:25:18
00
Ale ohrozuje system zdravotnej starostlivosti, ktory nie je schopny zvladnut ani situaciu, ked sa do vazneho stavu dostane drviva mensina.
14.10.2021 - 10:29:33
03
myslíš že takéhoto typického Dunning-Krugera má zmysel skúšať presviedčať?
14.10.2021 - 10:31:45
00
Takze, dockam sa tej tabulky? Riziko hospitalizacie alebo umrtia, pre jednotlive vekove skupiny v intervaloch 10 rokov s/bez pridruzenych diagnoz. Nech si to teda mozeme porovnat s inymi rizikami ktorym su ludia denne vystaveni a ich dopadom na zdravotnictvo a spravit cost/benefit analyzu. Nehovorte mi ze po roku a pol neviete tieto cisla vysypat z rukava, ked ste si tak isti tym "kolapsom zdravotnictva".
14.10.2021 - 10:32:18
00
Dockas, len trepa trpezlivo cakat a medzitym neprispievat :)
14.10.2021 - 10:37:49
04
Inak paci sa mi tato doba, ked kazdy druhy vykrikuje, ze su porusovane jeho prava, ale nedovidi si dalej ako na spicku nosa. Aj zamestanavatel ma mat pravo slobodne si stanovit, kto bude unho pracovat. Takze ja som rozhodne za to, aby sa zamestnavatelia u nas mohli slobodne rozhodnut ci budu ockovanie vyzadovat, alebo nie. A napr. taky stat by sa ako zamestnavatel mal podla mojho nazoru rozhodnut (teda ak to odbornici odporucia), ze zdravotnici, ucitelia, pracovnici posty a ine osoby platene statom, ktore mozu vo velkej miete ohrozit druhych, by sa mali ockovat povinne. A to neplati len pre Covid, ale aj pre chripku a ine podobne lahko vzduchom prenosne ochorenia. A dokonca by podla mna mal stat nariadenim stanovit takuto povinnost aj pre osoby v sukromnom sektore, ktore mozu vo velkej miere ohrozit druhych, v zaujme ochrany ostatnych.

Ale stale plati, ze zatial tu nikto nikoho NENUTI. Stale je to na kazdeho osobnom rozhodnuti. A keby zamestnavatel pozadoval ockovanie ako podmienku toho, ze bude niekomu poskytovat pracu a vyplacat za nu mzdu, tak to nie je nutenie. Kazdy sa totiz moze slobodne rozhodnut, ze u takeho zamestnavatela pracovat nechce.
14.10.2021 - 10:42:25
14
Hosť napísal:
Co prosim? Momentalne sme v situacii ked je populacia (ktorej drvivu vacsinu tento virus nijak neohrozuje) vo vacine krajin NUTENA sa ockovat, na to aby mohla vobec participovat v spolocnosti, vratane zamestnania. To je ten rozdiel ktory som v prispevku zdoraznoval.

Poznam zdravych mladych sportovcov co ich to dost rozbilo a zanechalo zrejme dozivotne stopy na plucach.
Obcas to zabije aj mladeho, zdraveho cloveka. Nikto nevie preco sa ich imunita vzburila proti nim a zozrala ich zaziva. Ty to vies, kto ako dopadne?
14.10.2021 - 10:43:52
00
Hosť napísal:
Takze, dockam sa tej tabulky? Riziko hospitalizacie alebo umrtia, pre jednotlive vekove skupiny v intervaloch 10 rokov s/bez pridruzenych diagnoz. Nech si to teda mozeme porovnat s inymi rizikami ktorym su ludia denne vystaveni a ich dopadom na zdravotnictvo a spravit cost/benefit analyzu. Nehovorte mi ze po roku a pol neviete tieto cisla vysypat z rukava, ked ste si tak isti tym "kolapsom zdravotnictva".


Zas si nepochopil elementárnu vec. Tie tabuľky nepotrebuješ. Mladšie ročníky sa neočkujú preto aby sa nedostali do nemocnice, na ventiláciu, cintorín ale aby sa eliminovalo šírenie vírusu - ukončila sa pandémia.
14.10.2021 - 10:44:49
03
Jezus napísal:
Aj zamestanavatel ma mat pravo slobodne si stanovit, kto bude unho pracovat. Takze ja som rozhodne za to, aby sa zamestnavatelia u nas mohli slobodne rozhodnut ci budu ockovanie vyzadovat, alebo nie.


To je.... sialene. Hovori ti nieco platna legislativa? Zamestnavatel nema pravo ani nahliadnut do tvojej zdravotnej dokumentacie, nieto este vyzadovat taketo nieco, pokial to nie je vyslovene specifikovane v zakone.
14.10.2021 - 10:45:43
13
Je to jednoduche. Treba zmenit legislativu. Sialeny mi prides skor Ty tym, ze si myslis, ze si zjedol vsetku mudrost sveta a vies lepsie ako ostatni, co je pre nich dobre. Taky maly diktator. :)
14.10.2021 - 10:49:10
15
juju_pepe napísal:
Ty to vies, kto ako dopadne?


Samozrejme ze neviem, preto je dolezite vidiet celkove cisla a kvanitifkovane riziko. Alebo snad chcete tvrdit ze spolocnost musi zabranit za akukolvek cenu, akemukolvek moznemu riziku, bez ohladu na to aka je jeho pravdepodobnost a naklady na jeho eliminaciu? No, ok, to je ale potom dost bizarny pristup k realite. V tom pripade by sme mohli zacat napriklad obmedzenim rychlosti vsetkych motorovych vozidiel vsade, na 20 km/h. Tym sa prakticky eliminuju umrtia pri dopravnych nehodach, ktore pre ludi pod 50 rokov predstavuju ovela vyssie riziko nez nejaky covid.
14.10.2021 - 10:49:47
01
Jezus napísal:
Je to jednoduche. Treba zmenit legislativu. Sialeny mi prides skor Ty tym, ze si myslis, ze si zjedol vstku mudrost sveta a vied lepsie ako ostatni, co je pre nich dobre. :)


Ok, takze navrh je ze zamestnavatel by mal pravo diskriminacie zamestnancov podla akychkolvek kriterii, ktore mu vyhovuju? To je tvoje predstava normalnej spolocnosti? Mozno by bolo vhodne zacat uvazovat nad prestahovanim sa do Ciny, alebo podobnej krajiny?
14.10.2021 - 10:51:16
01
ivan napísal:
Mladšie ročníky sa neočkujú preto aby sa nedostali do nemocnice, na ventiláciu, cintorín ale aby sa eliminovalo šírenie vírusu - ukončila sa pandémia.


Su krajiny, kde sa zacalo ockovat ovela skor na Slovensku. Mozes postnut nejake data ako sa im to "eliminovanie virusu" a "ukoncenie pandemie" zatial dari? Dakujem.
14.10.2021 - 10:53:19
00
keyboard_arrow_up