No ale keď zdravotný preukaz nemá, tak ho nemôžu zamestnať.
S tým snáď súhlasíš?
14.10.2021 - 13:15:45
00
Hosť napísal:
Ale samozrejme ze mam, co sa tyka individualnych rozhodnuti. O tom sa teraz ale nebavime, vsakze. Bavime sa o rozhodnutiach ktore ovplyvnuju miliony ludi a celu spolocnost. Vy si teda nemyslite ze rozhodnutia ktore ovplyvnuju celu spolocnost by sa mali robit vyhradne na zaklade dat a jasnej a nepriestrelnej cost/benefit analyzy?



ako nacenis ludsky zivot?
14.10.2021 - 13:21:14
03
Takze a mame tu prvé okresy “in black “. Nic nové pod slnkom , boli prvé v druhej vlne , sú prvé v tretej a budú prvé aj v tých dalších vlnách ktoré prídu , teda až pokým sa “ neeliminuju samozomretim “ z populácie daného regiónu slobodne sa rozhodujúci NEZAOČKOVANI JEDINCI … alebo potom už fakt neviem , no niekto tu písal , žeby skutočne dopad slnečných lúčov pod špecifickým uhlom v kombinacii so silným magnetizmom ?

🔓 : https://dennikn.sk/2573693/v-pondelok-prepnu-prve-okresy-do-ciernej-farby-restauracie-ci-hotely-sa-zavru-aj-pre-ockovanych/?cst=79d554d1f80b3274116e11ef1c539be90d4ef5f1
14.10.2021 - 13:22:06
10
Hosť napísal:
Ale samozrejme ze mam, co sa tyka individualnych rozhodnuti. O tom sa teraz ale nebavime, vsakze. Bavime sa o rozhodnutiach ktore ovplyvnuju miliony ludi a celu spolocnost. Vy si teda nemyslite ze rozhodnutia ktore ovplyvnuju celu spolocnost by sa mali robit vyhradne na zaklade dat a jasnej a nepriestrelnej cost/benefit analyzy?


Nepochopil. Nevadí. Nezabudni však na jedno, keď budeš pomocou tabuliek "zachraňovať" svet... Ochrániť seba, lebo keď bude neskoro, tabuľky ti budú zbytočné!
14.10.2021 - 13:37:36
00
MageZ napísal:
ako nacenis ludsky zivot?


Tieto otazky su cim dalej bizarnejsie. Rovnako ako to robi kazda jedna poistovna uz desatrocia?

Napriklad:

https://en.wikipedia.org/wiki/Quality-adjusted_life_year

a x dalsich podobnych metod, ktore ti urcite radi vysvetlia v tvojej zdravotnej poistovni.
14.10.2021 - 13:42:23
00
Ozaj by ma zaujimalo, ci tymto trollom (myslim goratrixa, jurota, zomga, chumchuma atd) ten ich Obciansky tribunal, Kotleba, Uhrik, ci Fico dava aspon na kavu, aby obtazovali vsakovake diskusne fora na nete. Podla vsetkeho cyklistiku maje uplne na haku, v podstate takmer vsetky ich prispevky na cyklofore sa tykaju len korony, hoci na to nemaju ziadnu kvalifikaciu. A sposob rozmyslania a vyjadrovania maju niekde na urovni 8 rocneho chlapca, aj to nie prilis bystreho.

Btw, kebyze sa rozhodnutia len na zaklade cost-benefit analyzy, tak sa nikto obmedzencov na nic nepyta a mame cez 90% populacie zaockovanej. A mohli by sme zit ako teraz Dani, Svedi alebo Portugalci. Bohuzial tento severobalkansky narod si opat vybral cestu zaostalosti, povercivosti a alkoholizmu, ako uz niekolkokrat v kratkej historii.
14.10.2021 - 13:56:25
017
Ja som bol na tomto fore 5 rokov, kvoli bikom. Pred tyzdnom som si otvoril tento thread a nedalo mi to nereagovat na tu splet bludov a vymyslov, ale tak ok, ocividne to moc nema zmysel.
14.10.2021 - 14:04:11
12
Hosť napísal:
Vy si teda nemyslite ze rozhodnutia ktore ovplyvnuju celu spolocnost by sa mali robit vyhradne na zaklade dat a jasnej a nepriestrelnej cost/benefit analyzy?


Na základe dát a nepriestrelnej cost/benefit analýzy by sa pri prihliadnutí na dobro celej spoločnosti a zároveň úplne všetky práva každého jednotlivca urobilo tak jedno rozhodnutie za päťročnicu (ak teda nie som zbytočne optimistický).

Osobne nechápem, prečo sa riešia nejaké absurdné otázky, keď z pozície obhajcu kréda „tu je iný bordel, no ale v takom Švédsku ...“ tu mala byť dávno vycapená vzorová a podrobná analýza od ľubovoľnej švédskej inštitúcie delená podľa veku, pohlavia, komorbidít, v reálnych číslach aj percentách, farbičkové grafy by mohli byť voliteľné. Nič také tu nevidím - a nepopieram, že vyjadrenie šéfa stratégie „hodnoťte ma o rok“ (bez prezentácie akýchkoľvek, nieto nepriestrelných dát vedúcich k rozhodnutiam) a bilancia úmrtí za rok 2020 mi skôr ako sofistikovaný postup pripomína koncept „urobme to voľáko inak a potom uvidíme“ ...

Prílohy:

se.png
se.png 74.25 KiB thumb_up0thumb_down

14.10.2021 - 14:19:16
00
Hosť napísal:
Ja som bol na tomto fore 5 rokov, kvoli bikom. Pred tyzdnom som si otvoril tento thread a nedalo mi to nereagovat na tu splet bludov a vymyslov, ale tak ok, ocividne to moc nema zmysel.


Ale bludy píšeš ty. Pandémiu by si chcel vyriešiť očkovaním ľudí nad 65 rokov ale si proti tomu aby to bolo povinné lebo to už zaváňa čínskou totalitou. V podstate si za získanie kolektívnej imunity premorením takže pandémiu by si nevyriešil ty ale vírus. Neporušovaním práv ľudí dobrovoľnosťou očkovania by si vírusu len dopomohol poslať nezaočkovaných do večných lovíšť. Toto je výplod tvojho tabuľkovo - exaktne dokonalého riešenia.
14.10.2021 - 14:36:49
01
percento ockovanych v SR prvykrat prekrocilo 45% 😃 zazrak
14.10.2021 - 15:30:08
00
a môže aj druhýkrát ? :)
14.10.2021 - 15:35:44
08
Ked to takto pojde dalej dopadneme jak švédi. Svine vedci nám svojimi vakcínami prekazia dosiahnutie kolektívnej imunity premorením. :D


S tou októbrovou nad úmrtnosťou tento rok oproti minulosti to až také desivé nebude. Už aj vlani bola vyššia.

https://www.cas.sk/clanok/2598007/epidemiologicka-situacia-na-slovensku-sa-opat-zhorsila-desiva-predpoved-sefa-institutu-zdravotnickych-analyz/


Naposledy upravil ivan dňa 14.10.2021 - 16:13:34, celkovo upravené 1 krát.

14.10.2021 - 15:48:42
00
kolegovi s autoimunitnym ochorenim uz dnes dosla pozvanka na 3.davku.
nabuduce sa nam, co mame len 2 davky, bude posmievat ze sme dezolé :D
--a vlastne ja mam iba jednu, ja som dezolé na druhu :rofl:
14.10.2021 - 16:12:21
03
Srsen napísal:
a môže aj druhýkrát ? :)
samozrejme ak sa dnes narodi kopa deti a nezomrie az tak vela ludi zajtra to mozeme oslavit znovu :)
14.10.2021 - 16:17:27
03
Ty vole. Z toho vychádza, že vysoké percento sa dá dosiahnut nie len zvyšovaním počtu zaočkovaných. :D
14.10.2021 - 16:24:43
02
keyboard_arrow_up