áno, môžeš napr strieľať nezaočkovaných
14.10.2021 - 16:25:47
00
Ak máš Džonsona a cítiš sa byť zraniteľný , posilní ťa dodatočne Moderna&Pfizer …

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/mixing-covid-19-booster-shots-safe-says-nih-study-2021-10-13/
14.10.2021 - 17:38:06
01
petocervik napísal:
Ale veď bežne zamnestnávatelia posielajú zamestnancov na vstupnú zdravotnú prehliadku a potom periodicky na ďalšie. A správa sa posiela zamestnávateľovi. Na to je zriadené tuším aj pracovné lekárstvo.
Nerozumiem potom prečo sa tvrdí, že zamestnávateľ nemôže vyžadovať informácie o zdravotnom stave zamestnanca.

EDIT:
p.s.: No ešte mi vlastne napadá aj "zdravotný preukaz", ktorý musí mať každý, kto chce pracovať s potravinami (dokonca aj pokladník v obchode). Nepríde mi to ako nejaká novinka.


No a to si este predstav, ze v niektorych zamestnaniach je preventivna prehliadka povinna, vyzadovany je aj psychotest (vodic) alebo dokonca detektor lzi. Zjavne niekomu unika kazdodenna realita, ked sa tu ohana nejakou diskriminaciou.
14.10.2021 - 17:55:06
01
ak este niekto vaha,tento vtip moze pomoct :lol:

Trochu od temy to bude, ale kolegu Patrika som sa minule pytal:
-Pato, uz si zaockovany?
-este nie
-a na co este cakas?
-zena povedala, ze sa so mnou rozvedie, ked sa dam zaockovat
-a na co este cakas?

clanok na osviezenie sa od hadok,cisiel a podobne

https://www.dailymale.sk/articles/comu-verit_5687
14.10.2021 - 17:57:48
012
Ramon1 napísal:
Takze a mame tu prvé okresy “in black “.

In Black alebo Čierne okresy... Nasa vlada s hygienikmi by sa mala zamysliet nad covid semaforom a politicky nekorektnym oznacenim niecoho zleho ciernou farbou. BLM aktivisti su potom z toho zhrozeni.
To len tak na odlahcenie, kedze dnes v praci dorazili pokyny o zmene nazvoslovia: :D
Blacklist / Whitelist --> Blocklist / Allowlist
Master / Slave --> Server / Client
14.10.2021 - 18:18:32
07
Hosť napísal:
Ty si asi nezamestnany, alebo student? V tej sprave je uvedene len "ne/sposobily na vykon prace", ziadne ine podrobnosti (okrem niektorych, ktore pre specificke profesie jasne vymedzuje zakon) tam nie su, ani tam nesmu byt. To iste zdravotne preukazy, ich obsah a pouzitie je jasne urcene legislativou.


Hmm, ok, máš pravdu. To som si nepamätal, že tam ide také sparťanské info.

Ja osobne to nepovažujem za podstatné, či moja firma vie o mojom zdravotnom stave alebo nie. Dosť však napomáha môjmu postoju vďaka Bohu aj môj krátky chorobopis :).
14.10.2021 - 18:49:17
00
zdá, sa že sa niekomu plnia sny
https://www.postoj.sk/90303/vlada-chce-kritikov-vakcin-kriminalizovat-ide-tym-aj-proti-ockovanym
14.10.2021 - 19:00:31
00
Problém je v tom, že títo naši protivakcinační bojovníci za slobodu umierania majú slabú predstavivosť. Nevedia si napríklad predstaviť ako vo štvrtok poobede leží na posteliach v nemocniciach 394 ľudí napojených na umelú pľúcnu ventiláciu a 120 z nich sa nedožije rána lebo sa udusia. V piatok sa udusí dalších 130, v sobotu 115, ... Za mesiac sa ich takto udusí 2637. Ak by boli zaočkovaní tak sa ich z nemocníc 2000 vráti domov k svojim blízkym a žijú dalej. 2637 ľudí je 53 plných autobusov, 3 plné vlaky, 530 osobných áut s ľudmi, ktorí niekam odcestujú a už sa nevrátia. Takúto jednoduchú vec si títo naši jednoduchí protivakcinační bojovníci nevedia predstaviť.

Prílohy:

jednoduchá vec.png
jednoduchá vec.png 81.2 KiB thumb_up0thumb_down

14.10.2021 - 19:52:30
07
@Ivan - neuveriteľne múdro v tejto téme v poslednom čase píšeš. Až mi je to divné. Budem si zase pozrieť inú tému, aby som sa spamätal.
14.10.2021 - 21:13:58
06
ak by mi v nemocnici predcitavali cisla od Ivana, tak pozadujem kyslik tiez :D ..tato tema ti Ivan padla vhod, vsak do treningu vobec neprispievas :lol: /samozrejme nic v zlom :D/

inak 75% tych, ktori su hospitalizovani a su ockovani, su ludia 65+
14.10.2021 - 21:17:15
00
Aj ockovanci zacinaju mat problem
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-hospitalizace-pomer-jip-druha-davka-neockovani.A211013_103430_domaci_remy
14.10.2021 - 21:20:14
00
citat s pporozumenim a nesirit dezolatiny ...
" Tato statistika však nestanovuje, zda byl koronavirus příčinou úmrtí. U mnohých hospitalizovaných byla zjištěna infekce, ačkoli byli například bezpříznakoví. Prakticky všichni pacienti, zejména pak na JIP, trpí vícečetnými onemocněními, včetně onkologických."

kedze sa automaticky testuje pred hospitalizacoiou, tak otestuju babku ktoru priviezli s cukrovkou, onko ochorenim, a pod., a pri pozitivite sa dostane do statistik ako "hospitalizovana ockovana s covidom" ... co je samozrejme nezmysel, bezpriznakova pozitivita NEbola dovodom hospitalizacie ...
14.10.2021 - 21:28:20
02
To plati ale rovnako pre neockovanych ;)
14.10.2021 - 21:32:01
03
Srsen napísal:
a môže aj druhýkrát ? :)

Velmi teoreticky ano:
Ak by zomrelo mnoho ockovanych (a neočkovaných menej ako 45% z nich), teda pomer cca 2:1

Je to ale iba matematicky mozne, momentalna skutocnost je velmi cca 1:4
14.10.2021 - 21:50:35
00
matvej11 napísal:

Nie, nemaju problem. Z diskusie:

závěr článku je úplně nesmyslný:

"Čísla jsou to malá, ale trend je zřejmý. Hospitalizovaným s covidem je v průměru kolem 75 let a je z toho patrné, že vakcína už nezajišťuje potřebnou obranyschopnost."

Lidí kolem 75 let je naočkovaných asi 85%. To, že jich na té JIP leží očkovaných třetina znamená, že vakcína snižuje riziko hospitalizace na JIP asi 10×!!

Koukejte:

100 důchodců potká covid. Z nich je 85 očkovaných. Z nich cca 4 skončí na JIP.

Z těch 15 neočkovaných tam skončí dvojnásobek - cca 8. Výsledek: Z neočkovaných tam skončilo 53% a z očkovaných 5%. Na JIP je třetina očkovaných, a pisálek z iDNES z toho udělá závěr, že vakcína nefunguje
15.10.2021 - 07:13:58
112
keyboard_arrow_up