Ak sa vám to nepáči, prosím. Máte na to právo. Faktom ostáva, že sú neznáme ďalšie potrebné veci. Oprava stojí možno tak 5-10 tisíc €, rozšírenie bude stáť cez 100 000€. Ak má o 2 roky hneď vedľa vyrásť nová cyklotrasa, prečo teda takto plytvať peniazmi. Navyše zákon, že zákon.

To medzi Kauflandom a Billou s dlažby je chodník, žiadne cyklo. A je to spravené kvôli tomu ihrisku, čo tam je. Neviem, či to náhodou dokonca nefinancovalo to ihrisko.
14.10.2021 - 23:58:33
00
Je to napojene na spolocny chodnik/cyklo ktory ide od technopolu a nikde nie je znacka ze je to vyhradne pre chodcov.
K ihrisku sa dalo dostat aj po tej sotoline. Podla mna to robili koli rozlozeniu kapacity cyklistov a aj preto ze vraj sa bude riesit ta lavka cez rameno ked bude pokracovanie elektricky tym padom by cyklisti nemali ako prejst na cyklotrasu.
15.10.2021 - 00:02:21
00
Ten chodník je ešte stále vo výstavbe. Ďalšia vec, síce to niekto zabudol obnoviť, ale sú tam nakreslené čiary na zemi, ako sa chodí/jazdí (vodorovné značenie). Od Billy je nové vodorovné značenie a vedie priamo na ten starý zmiešaný chodník.

K ihrisku sa dalo dostať po šotoline? Cyklista potrebuje superhladký asfalt a mamičke s kočíkom stačí šotolina? To bol nejaký pokus o vtip? Tá šotolina bola nelegálne vyšľapaná cestička, teda to nemohlo byť oficiálne uznané ako prístupová komunikácia.
15.10.2021 - 07:37:15
00
Mohli by sa tam pridať aspoň tie led svetielka/pásiky ako na viedenskej ceste, je tam celkom tma.
15.10.2021 - 12:20:30
00
Ak to robil koncesionar, tak tazko ti tam nieco prida, oni nedaju ani zrnko piesku navyse ked nemusia. A mesto alebo iny organ pocas zaruky asi nebude mat kompetenciu.
15.10.2021 - 13:34:47
00
Maroshito napísal:
marcels moj kratky prieskum trhu mi priniesol rovnaky vysledok ;) Bol si tam uz?


Hej, viackrát - bývam v Rajke. Je to klasická maďarská kuchyňa, dal by som im 8/10.
15.10.2021 - 16:27:58
01
Jano1987
Ako nelegalne vyslapana? Akoze ti niekto zakaze prechadzat sa po trave po sidlisku? To nie je chranena oblast ani prirodna rezervacia. Tu si mozes chodit kade chces. Zo strany od billy tam bol taky starsi beton myslim. A ano tie kocare co teraz su, su na tom ovela lepsie terenne ako bicykle. Defekt na tom myslim tiez nedostanes a ides max rychlostou kroku.
15.10.2021 - 19:20:34
00
Takze ked sa nabuduce budu planovat chodniky v Bratislave, rovno sa mozu vynechat, lebo ved chodci si mozu ist kadekolvek po zeleni, tak? Vobec neviem, o akej cesticke sa bavite, ale ak nie je v uzemnom plane, tak do diskusie o tom, ako je riesena infrastruktura v meste, nepatri, nakolko z pohladu planovania nejestvuje.

Inak, scarinko, ty mas skusenost prakticku so zivotom s kocikom? Lebo to velmi vyznieva tak ako keby nie. Podobne ako ked sa niekto, kto nikdy nesedel na bicykli, vyjadruje k tomu, kadial by bicykel mal/mohol chodit. Jedna vec su teda fyzicke schopnosti kocika, a druha vec su schopnosti jeho pasaziera. Ked mas v kociku dieta, a to ti konecne po dlhej dobe zaspalo, a mas dopriatych 30 minut pokoja po 15 narocnych hodinach, a uz vidis, ze s kazdou nerovnostou na ceste sa kraken prebudza, nikto ta na sotolinu s kocikom nedostane :P
15.10.2021 - 21:04:45
16
Tak urcite ked mi zaspi s nim idem na ihrisko, super logika. Btw poznas to o tej <> co som nevidel ale aj tak verim ze ju mate ?
Obzvlast ked kopa deti skor zaspi na hrkotajucom vozitku ako na rovnom asfalte.
15.10.2021 - 21:10:14
00
Nie, pretoze sa nevyjadrujem ako grobian, ale poznam legendu o cyklistovi, ktoremu vadi polmetrovy kus plechu na ceste, ale posielal by kociky na ihrisko po sotoline.

scarinko napísal:
no bol som to pozriet a teda tie dilatacie su pekne diletantsky urobene. Na graveli to bolo v poho ale na cestaku to bude blbe. Cim pomalsie sa pojde tym horsie. Navyse v strede je zelezny material cize ked bude mokro bude sa to smykat. no ved uvidime. Ale tak aspon je to skratka a netreba chodit cez pristav.
15.10.2021 - 21:12:15
22
By ma zaujimalo kde jazdili s tymi kocarmi ked sa stavala petrzalka a chodniky v podstate skoro neboli. Asi lietali. Dalsia debata nema zmysel. Niekto je utlocitny. Vravis ze nevies o akom chodniku sa bavime a mne tu ides hovorit ze sa nemam vyjadrovat ku kociku ktory som netlacil.
Cus bus.
15.10.2021 - 21:14:53
10
Pokus ukoncit offtopic: i ked som na tomto BA takmerhradzovom chodniku nebol, ale potvrdzujem, ze mne zname deti lepsie zaspavali na jemne kolisavom/hrbatom podklade. Stacilo ist po hladkom alebo zastat, uz hrozilo prebudenie. Samozrejme ziadne rodeo, ani kolajnicu cez prah som neinstaloval.
15.10.2021 - 21:21:15
01
Rachela tu je tá vyšľapaná cesta, o ktorej je reč. Teraz je tam spravený chodník z dlažby. https://maps.app.goo.gl/s88WRZn8aSzNe4Eo9
15.10.2021 - 21:28:35
00
sorry že ruším vašu (ne)plodnú debatu, ale vie mi niekto povedať ako je to aktuálne s bufetmi na ľavej strane Dunaja od Relaxu dole? Flinstones, Mini Vyza...? teda či sú aj nejaké otvorené cez víkend (napr.zajtra), alebo už zazimovali? o Relaxe viem že je zatvorený, a ostatné? vopred ďakujem za info...
15.10.2021 - 21:44:41
01
Rachela napísal:
Jedna vec su teda fyzicke schopnosti kocika, a druha vec su schopnosti jeho pasaziera. Ked mas v kociku dieta, a to ti konecne po dlhej dobe zaspalo, a mas dopriatych 30 minut pokoja po 15 narocnych hodinach, a uz vidis, ze s kazdou nerovnostou na ceste sa kraken prebudza, nikto ta na sotolinu s kocikom nedostane :P


Toto je dosť individuálne :) Hneď som si spomenul na naše najdlhšie kočíkovanie na Trnavskej stovke (resp. pre nás len štyridsiatke z hlavnej stanice po Zochovu chatu) pred pár rokmi. To bola šotolina ešte ten lepší povrch, no problém so zaspaním a spaním nebol :D

Ilustračné foto zo stúpania na Čmeľok:

Prílohy:

Komentár súboru: Čmeľok
P6061234.JPG
P6061234.JPG 1.12 MiB thumb_up3thumb_down

15.10.2021 - 23:32:43
03
keyboard_arrow_up