Ahojte, mal by som otázku ohľadom vyššie spomenutého biku. Oplatí sa mi za tie peniaze, alebo sa mám obzrieť po niečom inom ? Bike chcem prevažne využívať na cyklo výlety a normálnu rekreačnú jazdu + občas niaky ťažší terén (žiadne zjazdy ani nič podobné). Bike chcem aspoň na 2-3roky tak sa pozerám aj po niečom čo “vydrží”. https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/kola/horsk%C3%A1-kola/trailov%C3%A1-horsk%C3%A1-kola/fuel-ex/fuel-ex-8-gx/p/33001/?colorCode=reddark_black
Ďakujem za každý komentár a odporúčanie.
16.10.2021 - 11:14:30
00
Píšeš cyklo výlety a chceš bike, čo má rad cestu nadol , podľa toho na čo chceš bike by som skôr pozeral niečo takéto
https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/kola/horská-kola/xc-cross-countryhorská-kola/top-fuel/top-fuel-8/p/35072/?colorCode=red
16.10.2021 - 17:48:57
00
Bol mi ponúknutý tento model ako jeden z mála v mojej veľkosti priamo na sklade. Ďalej mi ponúkli aj santa cruz (https://kubicasport.eu/santa-cruz-tallboy-al-29-2021-ivory-m), ale tam sa mi za tú cenu nepáči tá výbava. Ten fuel ex sa mi naživo páči, ale cena je už dosť vysoká tak zisťujem či to za tie peniaze stojí, a či sa nenájde niečo rozumnejšie (napr. ten top fuel 8).
16.10.2021 - 19:11:48
00
Fuel EX ti je zbytočný, na to čo chceš jazdiť, že sa ti páči chápem. Ak chceš niečo, aj dobre osadené aj cenu, tak vždy je nejaký kompromis. Osobne si myslím že, hľadáš, niečo ako je ten Top Fuel zdvih max 120 na celodenky pohoda a nejaký ten trail úplne v pohode, bude mať lepšiu geo pre teba a nebude tak ťažký. Ten Fuel Ex je na iný typ jazdenia, na tom bicykli celodenný výjazd nechceš ísť branomelis by ti vedel povedať viac vlastní ho.
16.10.2021 - 19:46:18
01
Z tých info čo tu sú, tak jednoznačne treba počkať kým sa do predaja dostane novinka TOP FUEL 2022. Cena bude asi mega, ale keby si potreboval, tak ťa nasmerujem, aby to bolo prijateľnejšie. Zdvih si tam môžeš upraviť aj na 130/120. A podľa použitých plášťov ten bicykel zvládne od náročnejších trailov až takmer po klasické XC. Ten nový TOP FUEL totiž berie geometriu z aktuálneho FUEL EX. Samozrejme ty chceš základnú verziu 8 - čo je hliník..pri FUEL EX je ten bike ťažký aj v karbónovej verzii - môj má okolo 15kg. (samozrejme váha s plnou výbavou v ráme a fľašou). Celodenky na tom jazdiť môžeš, ale rátaj že prídeš olúpaný z jazdy ako pomaranč.
Pri Treku dochádza trochu k miešaniu kategórií....FUEL EX bez problému zajazdí traily, ale ak na tom vieš chodiť, tak zvládneš aj ťažké enduro - XC jedine s výmenou plášťov za XC, SLASH zvládne aj DH preteky, pritom je to Enduro a TOP FUEL zvládne aj náročné traily pritom je to XC bike.
16.10.2021 - 20:04:37
02
Keď som sa bol pýtať a hľadať čo mi môžu ponúknuť ohľadom bikov od treku, bolo mi povedané že objednávky na modely 2022 majú, ale nevedia kedy im prídu a že budú aj drahšie kvôli situácii. Tak teraz dosť váham ako sa zachovať. Na jednej strane mi odporučili ten fuel ex aj na celodenný výjazd úplne na pohodu a bez problémov, ale ako píše branomelis tak sa to dá, ale nič príjemné to nebude (to už sa zabudlo povedať?). Mám tam ísť ešte v pondelok niako to poriešiť ci ho zobrať alebo nie, tak sa opýtam na top fuel a jeho dostupnosť. Ak by to dopadlo tak že majú niaky top fuel na sklade, ale len 2021 mal by som teda pár mesiacov počkať kým príde 2022? Pýtam sa hlavne na základe toho že bicykle sú nedostatkový tovar a bojím sa že sa ani nemusím dočkať.
16.10.2021 - 20:21:30
00
Mozno by bolo dobre aj definovat v kilometroch a vyskovych metroch co je celodenny vyjazd :) v mojom meradle by napriklad celodenka s fuel ex nebola vobec ziadny problem :)
16.10.2021 - 21:31:10
02
Neviem akú chceš veľkosť, tu majú jeden L 2020 v zľave.
https://www.dolomitybike.sk/celoodpruzene-29/1611-trek-top-fuel-97-29-2020.html
16.10.2021 - 22:30:40
00
Určite nebude na ňom celodenka problém, ale každý to vnima inak. Inak to bude brať XCckar a inak endurista, ktorý sa nad tým usmeje 🙂 poznám borcov čo dávajú celodenky aj na 17 kilovych endurach, ale tak samozrejme, to už je trochu o inom 🙂 ale EXko asi nebude limitom na celodenky, to skôr jeho majiteľ 🙂 Aspoň z môjho pohľadu 🙂
16.10.2021 - 22:39:46
01
Ťažko povedať s tým Fuelom, že čo je taký bežný celodenný výjazd. Pre mňa je na ňom napríklad niečo takéto taký bežný výjazd, ale skôr poldenný ...ja moc také celodenky od 7.00 do 21.00 nejazdím ani. Skôr také pohodovejšie výjazdy:

https://www.strava.com/activities/5927171512
16.10.2021 - 23:43:29
00
Celodenka je pre mňa cca 60-100/150km, ktoré si rozložím v niakej rozumnej miere na cely deň. Výškové metre moc neriešim (hlavné je že ich zvládnem🤣) jazdu si skôr potrebujem užiť ako naháňať km a výškové. Takto niako by som opísal svoju celodennú, pre ktorú by som potreboval bike.
17.10.2021 - 07:53:57
00
Tak to skôr ide o to či sa ti ten FUEL EX páči. Zajazdiť to na ňom zajazdíš a keďže mu nechceš nakladať v teréne, tak doporučujem to prezuť na nejaké širšie XC plášť - kľudne 2,6/2,6, alebo 2,6/2,4 a pôjde to slušne aj do kopca a budeš vedieť najazdievať aj nejaké traily.
17.10.2021 - 09:17:21
02
Do akej miery je Fuel Ex 8 použiteľný pre typického zvážnicového bojovníka? Efektivita v stúpaní?
Hľadal som skôr nejaký XC bajk, ale mám možnosť sa dostať k tomuto typu za vcelku výhodných podmienok, tak som trochu v pochybnostiach, či netriafam capa...
17.11.2021 - 16:54:28
00
Závisí od teba ako si ten bicykel vieš na takéto jazdenie prispôsobiť. Je to o dôkladnom nastavení posedu, potom o zvolení komponentov, ktoré ho čo najviac odľahčia a najviac vieš stúpacie schopnosti tohto bicykla zmeniť voľbou použitých plášťov. Najkompromisnejšie plášte, ktoré bike urobia schopný hore aj dolu sú Vittoria Agarro 2,6/2,35. Potom sa dajú voliť kombinácie, ktoré sú omnoho lepšie nadol a potom kombinácie ,ktoré sú omnoho lepšie nahor. Na čisté jazdenie zvážnic je ale škoda mrhať potenciálom toho bicykla.

V neposlednom rade nezabudni ešte na správny výber veľkosti, aby si si ako ja nemusel o pol roka kupovať menší rám :)
17.11.2021 - 17:17:02
10
Tiez sa ooriklanam k tomu, ze ten 29" Fuel EX nie je moc na celodenne jazdenie s takymi zdvihmi. Inak super bike
01.12.2021 - 01:57:41
00
keyboard_arrow_up